16.1.2021 | Svátek má Ctirad


BLÍZKÝ VÝCHOD: Další vražda

5.1.2021

K čemu vedlo tragické palestinské podněcování

Významná palestinská politička, guvernérka Ramalláhu Laila Ghannam ocenila nové hudební video Target Identified palestinského zpěváka Abdullaha Al-Saideha z Gazy, které vyzývá k vraždění všech Izraelců. Video bylo zveřejněno přibližně před dvěma měsíci a má více než 20 milionů zhlédnutí. Al Saideh ve videu zpívá arabsky „nadešel čas divoké války“ a pokračuje „vůně střelného prachu je příjemnější než parfém“.

Al Saideh se ve videu později obrací k Izraelcům, podívá se na kameru a říká „kdokoliv s nimi bojuje, ohrožuje svůj život“ , film vrcholí slovy „drž hubu a nepřekračuj hranici. Pokud ji překročíš, ukončíme tvou existenci“, poté si protáhne ruku přes krk, což je gesto, znamenající proříznutí hrdla.
Ghannam zhodnotila Al Saidehovo video na svém facebookové stránce jako „palestinské populární umělecké dědictví a veškeré úsilí, jehož cílem je zachovat palestinskou kulturu a předávat ji dalším generacím a zajistit povědomí o ní tady i v zahraničí“.

Právě takové palestinské „umění“ a významné „dědictví“ vede palestinské Araby jen k válce, násilí a terorismu. Svědčí o tom případ další brutální vraždy, jejíž obětí se stala 52letá Esther Horgan z města Tel Menashe v severním Samaří, kterou palestinský terorista dne dne 21.12.2020 ubodal k smrti, posléze jí kamenem rozrazil lebku a její tělo zanechal v lese poblíž města a komunity, kde žila.

Situace v Izraeli a v Judeji a Samaří jasně ukazuje, že hlavní hodnotou Izraelců je oslava života, píle, ctižádosti, tvořivé práce, zatímco palestinským smyslem života je kultura smrti, Palestinci nejsou vedeni a vychováváni k mírovému soužití, ale k ohnivé protižidovské nenávisti, barbarství a krvelačnosti. Nejedná se o konflikt o území, ani o nějaké židovské osady, ale o náboženskou válku vedenou palestinskými Araby, kteří nejsou ochotni uznat jakýkoliv židovský stát v Zemi izraelské.Hledáme 50 rodin, které s námi otestují hotové polévky SALVEST Prestó
Hledáme 50 rodin, které s námi otestují hotové polévky SALVEST Prestó

Ochutnejte s námi lahodné polévky Prestó. Stačí je jen otevřít a ohřát, takže jsou na stole raz dva. Přihlaste se do velkého testování a poznejte...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.