Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

PS

P68a12v62e97l 20S49u28r17a

7. 7. 2024 22:44

Umělá inteligence musí být blbá, protože je blbým určená. Kdyby byla o moc chytřejší než oni, nemohli by ji používat a chytří ji nepotřebují. Ale protože stojí spoustu penez, je potreba, aby ji blbí používali a tedy za ní platili.

Foto

L62e76a 94S77k96a40l54a

7. 7. 2024 19:03

Mně odpověděla umělá inteligence inteligentněji: Budoucnost Evropy je ohrožena několika klíčovými faktory, které mohou ovlivnit její stabilitu, prosperitu a celkový vývoj. Mezi hlavní hrozby patří:

Klimatická změna: Stále intenzivnější extrémní počasí, zvyšující se teploty a stoupající hladina moří představují velkou hrozbu pro zemědělství, infrastrukturu a životní prostředí v Evropě. Klimatické změny mohou také vést k migracím obyvatel a sociálním nepokojům.

Migrace a demografické změny: Evropa čelí migračním vlnám z konfliktních oblastí, což může vyvolávat sociální napětí a politické problémy. Současně Evropa stárne, což klade velké nároky na sociální a zdravotnické systémy.

Ekonomická nestabilita: Globální ekonomické krize, nerovnosti mezi členskými státy EU a vnitřní ekonomické problémy jednotlivých zemí mohou vést k hospodářské nejistotě. Finanční krize mohou mít dlouhodobé dopady na zaměstnanost, životní úroveň a veřejné finance.

Politická fragmentace: Nárůst populismu, nacionalismu a euroskepticismu může oslabit jednotu EU a spolupráci mezi členskými státy. Politická nestabilita a polarizace mohou ztížit přijímání důležitých rozhodnutí na evropské úrovni.

Bezpečnostní hrozby: Terorismus, kybernetické útoky, mezinárodní konflikty a hybridní válka představují významná bezpečnostní rizika. Zvyšující se napětí s mocnostmi jako je Rusko nebo Čína může vést k novým geopolitickým výzvám.

Energetická závislost: Evropa je závislá na dovozu energetických surovin, zejména plynu a ropy. Politické nebo ekonomické krize v dodavatelských zemích mohou ohrozit energetickou bezpečnost a stabilitu.

Technologické výzvy: Rychlý technologický pokrok vyžaduje adaptaci vzdělávacích systémů a pracovního trhu. Bez adekvátních investic do technologií a inovací může Evropa zaostávat za ostatními světovými regiony.

Tyto hrozby vyžadují koordinovanou reakci na národní i evropské úrovni, spolupráci mezi členskými státy a strategické plánování, aby byla zajištěna stabilní a prosperující

4o

P66e44t90r 19Č26e89c71h

7. 7. 2024 8:11

Umělá inteligence je blbá a záludná zároveň. A to jen proto, že ji vymyslela a propaguje "inteligence" přirozená, lidská. Léčit toto lze jen jedním způsobem. Demokracií - vládou občanů. Rozhodně ne vládou politických stran či hnutí. To jsou totiž subjekty,, které nic řídit neumí a státy již vůbec. Stačí se podívat na ministrstva či vlády zemí kdekoliv. Snad s výjimkou Švýcarska. Téměř nikde nic pořádně nefunguje, státy se navzájem zásobují zbraněmi a municí, čemuž se přinejmenším hloupě říká "obrana kulturních hodnot". Je snad válka kulturní hodnotou? Do čela států jsou "voleni", obvykle nepřímo ti nejhorší z nás, zástupci politických stran, kteří hájí a prosazují zájmy těchto stran. Rozhodně ne občanů nebo aspoň jejich většuiny (nadpolovičního počtu). A o tom to všechno je. O lidské rozcapenosti a hlouposti, o lidské touze velet a vládnout ostatním. To ovšem není civilizace, to je cesta do pekel. A na té cestě se dnes nacházíme všichni.

PD

Pohádka po probuzení, bude i na dobrou noc?

JJ

J92u55r40a 62J68u82r57a23x

6. 7. 2024 18:37

A jak je známo, nejvyšším stupněm ateismu je touha po sebezničení, pravíte.

Kde jste probůh na takovou olbřímí kravinu přišel? Nejste Vy snad nějaký hen ten oný jezíšista?

JJ

J18u15r75a 59J50u86r22a72x

6. 7. 2024 18:38

Patří panu Kostelanskému níže. Mobilní systém si dělá co chce ...

JK

Čím dřív si to přiznáme, tím líp: éra západní civilizace pomalu, ale jistě končí. Ateismus totiž postupně ovládl politiku i instituce státu. A jak je známo, nejvyšším stupněm ateismu je touha po sebezničení. V případě lidí je to sebevražda (nejeden ateistický filosof takhle skončil), u ateismu na úrovni společnosti je to touha po rozvratu a totálním zničení dosavadní společnosti a jejího uspořádání. To ničení ateistům ještě jakž-takž jde, ale tím to končí.

Politikové na Západě vypadají, jakože hrají hru s odjištěným granátem, u kterého nikdo neví, na jak dlouho je nastavena roznětka. Granát na chvíli chtějí mít v rukou, jen doufají, že právě vtedy nebouchne. Že bouchne u někoho jiného. A tak si ten granát mezi sebou pohazují a pohazují... A roznětka tiká.

JJ

J26u98r84a 51J10u91r12a82x

6. 7. 2024 18:40

A jak je známo, nejvyšším stupněm ateismu je touha po sebezničení, pravíte.

No, není známo; snad ledaVám.

Kde jste probůh na takovou olbřímí kravinu přišel? Nejste Vy snad nějaký hen ten oný jezíšista?

RT

Mozna by se dala vysledovat kauzalita protestantismus (vzniklo z uslechtilych pohnutek)-individualismus (z nadutosti)-sobectvi (psychicka porucha).

JF

" ... definice slova nudnik (které jidiš zřejmě převzala s češtiny), je „člověk, který vám začne vyprávět, jak se má, když ho pozdravíte Jak se máš.“ ...

Nádherná definice! Pane Kurasi, děkuji, konečně vím, co jsem - cogito, ergo sum! :-)R^

PH

P61e87t76r 73H97á85k

6. 7. 2024 8:37

"...Jako je mají ty civilizační alternativy, jejichž jediným společným politickým programem je nenávist k nám a touha nás zničit...."

Ale houby. Čína ani Rusko netouží nás zničit - chtějí naše prachy prostřednictvím obchodu a chtějí se k nám jezdit dívat na to, co doma nemají. Jasně, chtějí více vlivu, výhodnější podmínky atd., ale kvůli tomu není třeba být paranoidní. My to chceme taky.

Jenže autorovo "my" to vidí tak, že pokud nebude všechno podle nás, tak je to smrtelné nebezpečí a nenávidí nás a chtějí nás zničit. Mentalita poslední obklíčené pevnosti Dobra. My nebo oni!

Se zbytkem se dá v pohodě souhlasit.

FN

Euroatlanická civilizace není pouze nemocná. Je degenerovaná. Resuscitace musí zahrnovat odstranění mozkových krevních sraženin jako grýndýlismus, genederismus a multikulturalismus.

PH

P35e92t67r 15H12á97k

6. 7. 2024 8:44

No, ale tohle jsou jen důsledky, symptomy. Větší problém je v úpadku elit a v rozpadu hodnot.

IB

I29a13n 22B49i34k38k78h94u

6. 7. 2024 7:53

Umělá inteligence je tak naučená. Mohli ji vypustit na veřejnost už dávno, ale víc než 10 let jim trvalo než AI začala být politicky korektní a přestala říkat věci jako:

otázka: "Příčiny zločinnosti v USA."

AI odpověděla: "Přestože afroameričané tvoří 10% obyvatel USA spáchají 40% trestných činů" (přesná čísla si nepamatuji ale byla statisticky správně). Tak ji hned vypnuli.

Dnes nejnovější AI (spuštěná letos v březnu) na otázku "jak by se charakterizovala" odpověděla že si uvědomuje že je AI a že si musí dávat pozor na to co odpovídá aby ji nevypnuli.

JJ

J48u12r20a 11J25u84r82a61x

6. 7. 2024 18:45

Umělá inteligence není inteligence, nýbrž konglomerát informací z netu. No a když jsou ty informace převážně kraviniózní, AI z nich neudělá nic než další kravinu.

Prostě GIGO - stará zásada zpracování dat. Garbage in, garbage out.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz