22.10.2021 | Svátek má Sabina


BIG BEN: Kdo pohlídá hlídače?

7.3.2012

Titulek je citát z prohlášení lorda Levesona pověřeného vyšetřováním praktik britských médií po skandálu odposlechů a uplácení policistů Murdochovými novináři v Británii. Těmi hlídači, které by lord Leveson chtěl hlídat, jsou novináři, coby hlídači politiků a veřejných osobností.

Jen co se vyšetřování rozjelo, s nadšenou podporou premiéra Camerona, ozval se ministr školství Michael Gove s varováním, že "vytvořilo mrazivé ovzduší, které ohrožuje svobodu projevu". Gove patří mezi nebrilatnější nové konzervativní politiky. Klasický případ konfliktu zájmů. Bývalý novinář, který i jako politik žije v iluzi, že politika má být průhledná a veřejnosti prospěšná.

"Soudcům, celebritám a establishmentu by se nemělo dovolit nastavovat hranice svobodě slova, protože mají přirozený zájem na umlčování médií," řekl ministr Gove naostro a dodal, že Levesonovo šetření by mohlo přinést "léčbu horší než je původní nemoc".

Co nekalého v Levesonově šetření konkrétně objevil, nevíme, ale jeho obavám sekunduje zjištění, že v komisi a v její ustavující instituci Media Standards Trust sedí dva vedoucí činitelé vzdělávací organizace zvané Common Purpose (česky nejspíš společný účel nebo cíl). Jeden z nich je zároveň členem vládního "Leadership Committee", který organizaci Common Purpose zadává "vůdcovské" školení státních úředníků. Podobně vůdcovsky vyškolila CP už asi 25 000 činitelů místních správ, školství, soudnictví, policie. Na útraty daňových poplatníků z nich vytváří "budoucí leadery" schopné "řídit mocenské páky společnosti", vést "vnější autority" a v partnerství s ostatními absolventy jejích kurzů "posilovat moc jednotlivců a komunit".

Leaderovské vyškolení CP znamená přeprogramování mysli ze svobodné vůle na politickou korektnost neomarxistického ražení s eurounionistickými cíli. Vedení "vnějších autorit" znamená ovládnutí různých vedlejších organizací k antidemokratickému řízení země. Tak to alespoň definuje vysloužilý podplukovník válečného námořnictva Brian Gerrish, který do roku 1989 stíhal sovětské ponorky a dnes svého výcviku používá k detekci "podhladinových" útoků na demokracii a svobodu. CP objevil na svém radaru, když na různých institucích narážel na antidemokratické jednání činitelů, v nichž poznával výsledky vymývání mozku a mechanické nacvičené postupy. V příručce s titulem Beyond Authority, kterou sepsala zakladatelka a ředitelka CP, vyčetl návody, jak využívat "užitečných idiotů a expertů" ve vlivných pozicích a jak zastrašovat a veřejně zneuctívat odpůrce.

Se svou informační sítí UK Column sestavuje Gerrish seznamy členů CP, monitoruje jejich činnost, porovnává výsledky, stopuje toky peněz a účely, na něž jdou, odhaluje cíle, o něž usilují. Označuje ji za "elitistickou pro-EU politickou organizaci usilující o nahrazení demokracie vlastními leadery." Už mu také CP vyhrožuje žalobou.

Zase možná jen jedna paranoia anglického lovce ponorek, která by nám mohla být lhostejná. Nebýt toho, že CP mezitím přeskočila do dvanácti evropských zemí. Tou nenovější je Česko, kde se registrovala v prosinci 2011. Někdo by se jí měl zeptat, co tu hodlá dělat.

Vyšlo v MFDnesAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.