25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

BIG BEN: Diverzitokracie – nejnovější útok na demokracii

Západní civilizací obchází strašidlo diverzity. Nejvíc straší v anglofonních zemích, kde po staletí platilo pravidlo, že co není výslovně zakázáno, se smí, a nikdo nesmí být souzen zpětně za čin, který v době vykonání nebyl protizákonný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Moravcová 19.11.2020 7:24

Stačí, když si ty vaše hámotiny po sobě přečtete slovo od slova. Dělení, nálepkování, třídění, nerespektování jiného názoru bez urážek.

R. Tichý 19.11.2020 7:05

:-D

Na to, ze jste znalcem Francie, jste ji dost snadno vystrnadil z vudci role evropske diverzitokracie ;-)

K. Machala 19.11.2020 2:48

Hezky napsano. Zda se mi, ze Britanie je zasazena vic nez USA, protoze se tyto silenosti deji i u Konzervativcu, v USA jen nalevo.

P. Hatina 19.11.2020 2:18

Tak úvaha naprosto správná, leč faktická chyba už v druhé, třetí větě prvního odstavce. Ono totiž pouze jen v trestním řízením platí celá řada tvrdých formálně stanovených pravidel, která musí být splněna, aby člověk mohl být odsouzen za své činy k výkonu trestu rozsudkem soudu. (Leč, jak se lze poučit, ani ta se někdy nedodržují).

Zatímco, ve všech jiných oblastech života , se člověk musí smířit s tím, že jeho každý dobrý skutek může být někým jiným (a společností) po zásluze potrestán.

K. Salajka 19.11.2020 8:03

Máte pravdu v jiných oblastech platí : rozsudek vyhlášený imámem, může vykonat každý, kdo má mačetu.

H. Lukešová 19.11.2020 0:31

Četla jsem jeden výklad od izraelského rabína Nachmana Kahany, o původu antisemitismu, který má podle něho svůj náboženský rozměr. Ten se datuje do doby jednoho z praotců židovského národa Izáka. Jak je známo z Bible, Izák měl manželku Rebeku a dva syny staršího Ezaua a mladšího Jákoba.

Rebeka ošidila Izáka a zařídila, že požehnání od Izáka dostal Jákob a ne Ezau. Tolik známá historie. Nabízí se otázka, proč tak Rebeka učinila, z jakého důvodu se dopustila z normálního pohledu takové věrolomnosti.

Rabín Nachman Kahana nabízí odpověď. Rebeka poznala, že Ezau je jednoduše zlý, má zkaženou, zlou a pohanskou duši, spáchal mnoho zlých skutků, o kterých Rebeka Izákovi neřekla a z tohoto důvodu zařídila, aby se k požehnání od Izáka dostal Jákob, který byl dobrým a spravedlivým mužem, opakem zlého Ezaua. Ezau samozřejmě začal Jákoba nenávidět, chtěl ho usmrtit a Jákob musel uprchnout. Z Jákoba se stal Izrael, praotec židovského národa. Jákob věděl, že Ezauovi potomci ho budou nenávidět a byl připraven bojovat o svůj život i o životy svých potomků.

Ezau měl syna Eliphaze a ten měl syna, který se nejmenoval jinak než Amálek, v židovské tradici zosobňujícího úhlavního nepřítele židovského národa. Takových Amáleků bylo, falešní stoupenci Ježíše Krista, muslimové, někteří římští aristokraté, v Persii Haman, Hitler, Stalin, současní neomarxisté, ti všichni mají duši Amáleka a jdou v jeho stopách.

Zajímavé zamyšlení.

P. Hatina 19.11.2020 2:55

No, když se podíváte do knihy Genesis o 2 kapitoly zpátky, tak už před narozením obou synů toto bylo předpovězeno ", Gen. 25,23 " Hospodin jí řekl: „Ve tvém životě jsou dva pronárody. Oba národy se rozejdou, jen co z tebe vyjdou. Jeden národ bude zdatnější než druhý, bezpočetný bude sloužit počtem skrovnějšímu.“. A o pár řádků níže ".. stal se Ezau mužem znalým lovu, mužem pole, kdežto Jákob byl muž bezúhonný a sídlil ve stanech. Stačilo tedy, aby si Rebeka "dobře" vybrala..

L. Písařík 19.11.2020 6:29

Ano, je ošidné vybírat si podle svých pocitů a na každou událost lze nahlížet nejméně ze dvou stanovisk. Avšak dodnes nevím, jak mohli být Arabové zdevastováni divokými nájezdníky ze severních hor natolik , že upadla jejich vysoká kultura, věda i umění. Občas uvažuji, jestli to nebude zákazem pití vína, jež činí člověka schopným vzletět do oblak.

I. Spálený 19.11.2020 10:43

Islám kulturně upadl tím, že vyhrál. Věda se pěstovala pod ochranou panovníků proti vůli náboženských kazatelů. Často ji provozovali konvertité ze Střední Asie a Evropy. Pravověrný věřící bude těžko někoho pitvat nebo zkoumat vesmír.

L. Písařík 19.11.2020 11:29

Máte pravdu, kdo vyhlásí své učení za dogma, ten současně zamezí jakemukoliv dalšímu vývoji. Příklad z moderní doby - CCCP a marxleninismus. Kdysi, přitlačen poměry a odpovědností k rodině, jsem byl donucen ke jeho studiu, jinak mi hrozila ztráta zaměstnání. Podivuhodné bylo, že ani ti, co nám v té Večerce přednášeli, nebyli až na výjimky, jeho horlivými stoupenci, byla to léta sedmdesátá. Přesto jsem se musel "zašít" na montáže ve funkci mistra, abych nebyl příliš na očích ( jsa označen za nositele oportunismu). Ale vše špatné je k něčemu dobré, měl jsem dost času ke studiu nejen ruštiny, ale i angličtiny a to se mi časem vyplatilo. Rozhodl jsem se proto příslušnou literaturu ze své knihovny, pro nedostatek místa nevyhodit, ale ponechat. Již Brzezinski věděl, že je dobré znát ideologii protivníka

L. Písařík 19.11.2020 11:42

Ještě dodatek. Jsem důchodce, byl jsem stavitel. Dodnes obdivuji islámské stavby mešit, hlavně nádherné, staticky dobře navržené a realizované konstrukce, hlavně klenby a kupole, a myslím si, že ani gotika nedosáhla takové dokonalosti. A jsem šťasten, že poměry se změnily natolik, že mi daly možnost prohlédnout si některé z nich na vlastní oči. Nyní, pro vyšší věk již necestuji , ale vážím si dokonalosti současné televize, jejíž technika umožňuje hledět na ty skvosty architektury, jako byste se díval z okna.

Díky za váš příspěvek, jakých je dnes na NP opravdu pomálu. Buďte zdráv.

V. Církva 19.11.2020 12:02

Tak dnešní Irák a Sýrie jsou na územích tehdejší Mezopotámie. Nejsem expert na konstrukce mešit a gotických kostelů, ale přiznávám, že za křižáků v 11, 12 století byli Arabové třeba v léčení před středověkou Evropou. Málokdo si však uvědomuje že třeba Normané, kteří byli velkou částí křižáckých vojsk byli křesťany kolem 100 let. Ani s Němci a Čechy to nebylo o tolik lepší. Zatímco státy muslimů měly tisíciletou tradici.

To celé Islám postupně zablokoval. A je to poučení i pro dnešek. Západ byl na velmi vysoké kulturní a technologické úrovni. Ještě pár desetiletí nebude zaostalý. Pokud ale bude dál proti přirozenosti (Bohu) padne hodně na hubu. Bohužel to co bývalo stovky let platí dnes pro desítky. Nakonec rozklad Západu neomarxisty a pak Islámem jde hodně rychle.

P. Moravčík 19.11.2020 12:48

Arabi len prevzali medicínske vedomosti gréckej civilizácie a uchovali ich počas "temného" stredoveku. Nijako zvlášť ich nerozšírili, práve preto, že tomu bránil islam. Ak niekto zaznamenal nejaké medicínske plus, boli to učenci mimo priameho dosahu islamu, hlavne Peržania... Araba tam nájdete ťažko, ešte tak básnici. Ale aj tá Tisíc a jedna noc má pôvod v Indii, podobne sčasti aj "arabská" matematika.

Z. Lapil 19.11.2020 23:20

Jen tak mě napadlo: v muslimských pohádkách se proti evropským výrazně častěji vyskytuje obchodník, v těch evropských vyhrává buď bojovník nebo - možná častěji - nějaká verze lstivosti, od hloupého Honzy až po třeskutě humorného Enšpígla.

Což je přinejmenším indicie muslimského konzervatismu až možná fatalismu, ale zejména evropské obliby netradičních/nově vymyšlených řešení.

Poslední dobou se tu začaly vyskytovat Mrožoviny Františka Novotného. Najdete-li nějaké texty z jeho dřevního působení na Psu, dočtete hodně o jeho obdivu k Vikingům - mořeplavcům a jejich vlivu na evropskou kulturu, která se skrze ně stala tou, která jako první obeplula svět a dorazila na oběžnou dráhu a posléze na Měsíc.

Fascinující mi přijde příběh norského krále Haralda III. (Harald Krutý; v originále spíš přísný) - nejmladšího ze tří synů, který - zraněn v bitvě ve snaze dobýt zpět své království - odešel do služeb knížete Kyjevské Rusi a následně do Byzance, získal zkušenosti jako vojenský velitel a zejména velké jmění a po 15ti letech se s velkým vojskem a s kyjevskou princeznou coby manželkou vrátil, dobyl trůn (to bylo zřejmě v 11. století normální: kdo neměl dost peněz na vojsko, králem se prostě nestal) a stal se králem, podle všeho vůbec ne špatným.

Z. Lapil 19.11.2020 22:54

Asi že je snadnější překovat meče v pluhy než naopak.

M. Rozbořil 19.11.2020 0:21

Pozoruhodný rozdíl v kvalitě příspěvků pro Playboy a pro PL.