Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

BIDEN: Proč Demokraté nepostavili jiného kandidáta

diskuse (78)

Jen znovuzvolení Bidena může ochránit jeho rodinu a přátele před vyšetřováním a možná vězením.

Celý svět s údivem sleduje vystupování Joe Bidena na veřejnosti. Prezident největší světové velmoci chodí jako zombie, oslovuje mrtvé, usíná na veřejnosti a zakopává, plete si Ukrajinu s Gazou a nevzpomíná si jakou funkci mají jeho nejbližší spolupracovníci. Každého napadne otázka, proč americká Demokratická strana nepostavila do voleb nějakého jiného kandidáta. Například, Robert Kennedy mladší, který se Demokratické straně v roce 2023 nabídl, se může vykázat nejen kouzlem Kennedyů ale i centristickými názory, které by apelovaly nejen na voliče Demokratů ale i na velkou část republikánských voličů. Kennedy by měl proti Trumpovi určitě lepší šance než Biden, ale byl odmítnut, stejně jako všichni další kandidáti. Proč? Vždyť dnes může být sotva někdo horší než Biden.

Nejpravděpodobnějším vysvětlením může být nesmírný tlak lidí z celého Bidenova okolí na jeho setrvání ve funkci, protože jen na něm závisí nejen jejich politická moc ale možná i jejich přežití jako bezúhonných občanů. Dvě události straší elity americké Demokratické strany: zveřejnění obsahu laptopu Bidenova syna Huntera v roce 2020 a následné tvrzení amerických bezpečnostních špiček, že nalezení Hunterova laptopu bylo organizováno ruskou vládou (zde). Zdrogovaný Hunter zapomněl svůj laptop v opravně, odkud se dostal do redakce novin New York Post, která jeho obsah postupně zveřejňovala, přičemž úzkostlivě dbala pravidel tak, aby nebyl porušen americký zákon.

Šokující odhalení z laptopu nejen ukázala zcela rozvrácený životní styl členů Bidenovy rodiny, ale i jejich propojení s ukrajinským, ruským, kazachstánským a čínským byznysem. Hunter využíval vysokého postavení svého otce, který se dokonce zúčastňoval schůzek se zahraničními obchodními partnery Huntera a dostával část výtěžků. Zkorumpovanost Joe Bidena však v roce 2020 neměla překvapit; například již v roce 2018, ještě před laptopovou aférou, byl zveřejněn záběr Joe Bidena, kde se naparuje, jak ve funkci amerického viceprezidenta v roce 2013 nařídil ukrajinské vládě propuštění nejvyššího prokurátora. Biden vyhrožoval, že zablokuje slíbenou půjčku ve výši miliardy dolarů Ukrajině, když nebude vyhozen prokurátor Viktor Šokin, který příliš všetečně zkoumal Hunterovy obchody na Ukrajině.

Na slavném záběru z roku 2018 si Biden poklepává na hodinky a chlubí se, jak Ukrajincům řekl, že mají šest hodin na vyhození Šokina. Bidenovi přátelé se smějí a Biden na adresu Ukrajinských představitelů dodává: „ty svině“ (sons of a bitch, zde). Tento šokující příklad byl znovu projednáván v americkém kongresu před několika měsíci a Bidenův vulgarismus ani nebyl na záznamu nahrazen písknutím (zde). Pravost laptopu byla okamžitě po zveřejnění jeho obsahu většinou amerických médií popřena a popis obsahu byl cenzurován. Špičky Demokratické strany, včetně Clintonů a Obamů, se rychle zmobilizovaly a zorganizovaly sepsání dopisu 50 vysokých představitelů bezpečnostních složek, včetně bývalých ředitelů CIA i ministrů obrany, kde se sice přiznávalo, že pro ruskou stopu nejsou důkazy, ale kde se psalo, že „zkušenost vede k hlubokému podezření, že ruská vláda hrála významnou roli v tomto případu“ (“experience makes us deeply suspicious that the Russian government played a significant role in this case“, zde).

Dopis dále naznačuje, že Rusko stojí za Trumpem, že jeho vítězství ve volbách v roce 2016 bylo umožněno ruským zasahováním, a že i v nastávajících volbách, které měly proběhnout 3. listopadu 2020, se Rusko angažuje na straně Trumpa proti Bidenovi. Publikování zmíněného dopisu 19. října 2020, těsně před volbami, spolu s totální cenzurou faktů z Hunterova laptopu, nepochybně volby ovlivnilo. Dnes o pravosti laptopu nikdo nepochybuje a v nedávném soudním přelíčení proti Hunterovi byl laptop prezentován jako přesvědčivý argument obžaloby. Za neoprávněné získání zbraně hrozí Hunterovi mnohaleté vězení, ale na cestě jsou mnohem vážnější obvinění spojená s daňovými úniky; vyloučit nelze ani obvinění ze spolupráce s cizími mocnostmi, neboť Hunter byl s vědomím svého otce ve styku s představiteli Komunistické strany Číny a dokonce od nich dostával dárky.

Vězení by mohlo hrozit dalším členům Bidenovi rodiny, včetně Jamese Bidena, bratra prezidenta, ale možná i Joe Bidenovi, kdyby se stal řadovým občanem. Určitě dojde k vyšetřování oněch 50 vysokých představitelů bezpečnosti, kteří na požádání Demokratické strany, jmenovitě asi Hillary Clintonové, vymysleli pro laptop „ruskou stopu“. V případě vysokých funkcionářů Demokratické strany a bezpečnostního aparátu může jít o spiknutí s vězením na stovky let. Proto je pro všechny podezřelé nanejvýš nutné, aby Joe Biden zůstal ve funkci. Zvlášť velké nebezpečí pro všechny spiklence představují současné vykonstruované soudy proti Trumpovi, neboť se stávají precedentem ukazujícím, že politické oponenty lze likvidovat na základě dezinterpretace zákonů s využitím zkorumpovaných soudců spojených s určitou politickou stranou.

Proto levicové elity, včetně médií, bezpečnosti a aparátu Demokratické strany, vsadily vše na udržení Joe Bidena ve funkci, i kdyby již ani nebyl schopen hnout prstem – prstem a i vším ostatním již budou hýbat oni sami. Bohužel na osudu USA závisí i osud celé naší civilizace, a proto se všichni musíme modlit anebo si alespoň usilovně přát, aby v amerických volbách vyhrál Trump.

https://www.hegaion.cz/

Aston Ondřej Neff
19. 7. 2024

Von der Leyen je ztělesnění všeho, co je příčinou dramatického úpadku… všeho, na co sáhla. Zničila...

Michael Pánek
19. 7. 2024

Zástupci opozice navrhli, aby slovenský parlament přijal usnesení odsuzující raketový útok na...

Lubomír Stejskal
19. 7. 2024

Ono je to totiž s dnešním Tureckem, potažmo s Erdoganem, podstatně složitější. Jistěže každý...

Martin Mařák
19. 7. 2024

Ani bych se nedivil, kdyby prezident Macron nakonec pověřil sestavením vlády nějakého relativně...

Vratislav Hlubuček
19. 7. 2024

Se znepokojením pozoruji rozvírání Overtonova okna v Ukrajinském konfliktu. Podpora napadené...

Aston Ondřej Neff
16. 7. 2024

Je až pozoruhodné, jak malou pozornost vyvolalo v našich médiích oznámení Roberta Fica z minulého...

Aston Ondřej Neff
18. 7. 2024

Premiér Fiala oznámil že Korejci tam dostaví dva bloky a vláda s nimi vyjedná opci na dva další...

Marian Kechlibar
16. 7. 2024

Ve špionážní klasice Fredericka Forsytha Šakal se nachází scéna, která musela až do včerejška na...

Aston Ondřej Neff
17. 7. 2024

Nedávná změna vzezření Psa se chystala delší dobu. Do zákulisí nevidím, jen mohu usuzovat, že s...

Aston Ondřej Neff
19. 7. 2024

Von der Leyen je ztělesnění všeho, co je příčinou dramatického úpadku… všeho, na co sáhla. Zničila...

alis Sabina Ali
19. 7. 2024

Cena akcií společnosti Crowdstrike, která poskytuje služby v oblasti kybernetické bezpečnosti v...

van Kateřina Vaníčková, miv Michal Voska, mul Matyáš Müller, dyn Josef Dyntr
19. 7. 2024

Výpadek celosvětového odbavovacího systému postihl i pražské letiště, zpožďují se kvůli němu lety....

Lidovky.cz, ČTK
19. 7. 2024

Pákistánské protiteroristické úřady zatkly jednoho z vůdců teroristické sítě Al-Káida Amína Haka....

Vilém Barák
19. 7. 2024

Na začátku července přijel maďarský premiér Viktor Orbán do Moskvy. Podle svého vyjádření chtěl...

ptt Veronika Pitthardová
19. 7. 2024

V úseku mezi Karlovým náměstím a ulicí Otakarova nejezdí tramvaje. „Příčinou události je poškozené...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz