11.4.2021 | Svátek má Izabela


BIDEN: Dvoustátní řešení vede do moře

27.3.2021

Bývalý americký prezident Donald Trump se navždy zapsal do dějin Blízkého východu jako skutečný mírotvůrce, který po sobě zanechal historický odkaz, právě jeho zásluhou byly uzavřeny Abrahamovské mírové smlouvy mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty, Bahrajnem, Marokem a Súdánem. Opustil nefunkční dlouhotrvající vizi Evropské unie, Ruska a předcházejících amerických administrativ, která předpokládá, že mír na Blízkém východě je možný pouze předcházejícím uzavřením izraelsko-palestinské mírové dohody, což, jak můžeme vidět, Abrahamovské smlouvy tento chybný předpoklad navždy vyvrátily. Sunnitské státy Perského zálivu už nechtějí být jen rukojmím tzv. Palestinců, kteří hatí veškerý pokrok na Blízkém východě.

Leč bohužel nově zvolený americký prezident Joe Biden tento nový směr, nastartovaný Abrahamovskými smlouvami, zhatil. Opět se vrací k nefunkčnímu pojetí řešení dvou-státního řešení. Státnost pro Palestinskou samosprávu? Když „umírnění“ palestinští vůdci přijali program „odměnu za vraždu“, tj. vyplácení důchodů a finančních podpor těm palestinským teroristům, kteří mají na rukou krev Izraelců. Čím závažnější zločin ten který palestinský násilník spáchá, tím pobírá od vedoucích představitelů Palestinské samosprávy vyšší důchod on sám i celá jeho rodina. Jak s takovými lidmi mají Izraelci uzavřít mír, když jedinou vizi, kterou jim palestinští Arabové nabízejí, je smrt nebo vyhnání ze Země izraelské, protože žádný Palestinec nikdy neuzná Židům jakýkoliv nárok na stát uvnitř Svaté země, kterou ahistoricky líčí jako „historickou Palestinu“, ve které nemá židovský stát žádné místo. Palestinští Arabové systematicky ničí židovská archeologická naleziště v Judeji a Samaří a tím se snaží popřít historické spojení mezi Židy a Zemí izraelskou.

Jestliže vznikne Palestinský stát, tak se stane dalším brutálním destabilizujícím prvkem na Blízkém východě, jehož obyvatelé získají daleko větší možnosti k uplatňování krvavého násilí proti Izraelcům, kteří obývají jak Judeu a Samaří, tak samotný Stát Izrael. Celá Země izraelská je příliš malá, izraelská a palestinská města jsou prakticky vedle sebe, palestinští teroristé získají příležitost k útokům i na izraelská města v samotném Izraeli, tj. budou schopni útočit na Tel Aviv, Haifu, Rishon LeZion, Arad a další města a pro izraelskou armádu by bylo mnohem složitější bránit své území. Tudíž dvou-státní řešení znamená pro Izraelce jen cestu do moře.https://www.emimino.cz/clanky/bepanthen-pecovat-chranit-milovat-pro-spokojenost-tech-nejmensich/
https://www.emimino.cz/clanky/bepanthen-pecovat-chranit-milovat-pro-spokojenost-tech-nejmensich/

Mast Bepanthen Baby je každodenní pomocník pro miminko i pro vás. Díky panthenolu a mandlovému oleji poskytuje trojitou péči – přirozeně...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.