Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

BEZPEČNOST: Alarmující zpráva o stavu svobodného světa

diskuse (59)

V posledních několika letech se svět stal výrazně méně bezpečným. Zdá se, že selhání americké i západní politiky a chybné strategické kroky povzbudily protivníky a oslabily spojence. Nedostatek rozhodných akcí a absence koherentní strategie vytvořily mocenské vakuum, které využili naši nepřátelé. A důsledkem je zvýšená nestabilita a hrozby pro národní i globální bezpečnost Západu. Pro dlouhodobé přežití Spojených států a svobodného světa – kde lidé požívají bezprecedentní svobody projevu, vlastnických práv, ekonomických příležitostí, náboženské svobody a dalších občanských svobod – je naprosto nezbytné odrazit útoky na tyto těžce vydobyté úspěchy, jak v USA, tak v zahraničí.

Protivníci jsou stále silnější a spojenci možná dokonce ztrácejí důvěru ve vedení Západu. Nedávno jsme se dozvěděli, že tři země v Evropě – Irsko, Norsko a Španělsko – z nichž všechny mají dlouhou a nešťastnou historii antisemitismu – plánují uznat Palestinský stát, který bude bezpochyby státem teroristickým.

Darebácké a agresivní státy, jako jsou Rusko, Čína, Írán a Severní Korea, mají nyní více odvahy. Tento vývoj z velké části financovaly a umožnily Spojené státy. Bidenova administrativa předala Afghánistán teroristické skupině Tálibán; nyní to vypadá, jako by se Bidenova administrativa a tyto tři rasistické evropské země rozhodly předat Pásmo Gazy teroristické skupině Hamás, která otevřeně říká, že je více než kdy jindy odhodlána zničit svého souseda – svobodný a demokratický Stát Izrael.

Americký prezident Joe Biden ujistil Rusko v roce 2022, že „malý výpad“ na Ukrajinu by byl v pořádku. Ale dravci nedělají žádné „malé výpady“. Výsledkem byl největší útok na evropskou zemi od 2. světové války. Mohutná ruská invaze vyvolala na Ukrajině zničující humanitární krizi s desítkami tisíc civilních obětí a stovkami tisíc zraněných a padlých vojáků. Miliony Ukrajinců byly nuceny opustit své domovy a „malý výpad“ tak vyvolal největší evropskou uprchlickou krizi od 2. světové války.

Podobně ani udržení u moci ani posílení Hamásu a ostatních proxy spojenců Íránu, jako jsou Hizballáh, Hútíové a Palestinský islámský džihád, „mír“ na Blízký východ nepřinese. Naopak „Palestinský stát“ nejenže vyvolá ještě větší konflikt, ale také ohrozí soudržnost aliance NATO – a to je největší dar, který může svobodný svět dát ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi.

Na nově zveřejněném videu ze 7. října 2023 se ozbrojenec Hamásu rozhoduje, koho zavraždit, a říká o zajatých izraelských vojačkách: „Tyto dívky by mohly otěhotnět.“ Teroristická skupina zahájila ničivou koordinovanou invazi do Izraele. Útok začal masivním přívalem raket. Hned po systematickém vyřazení izraelských varovných systémů, překročilo zhruba 3 000 teroristů hraniční bariéru mezi Pásmem Gazy a Izraelem a zahájilo útoky na izraelské vojenské základny a 22 civilních komunit. Útok, který byl léta plánován, vedl k tomu, že jen 7. října bylo povražděno zhruba 1 200 židů, muslimů a křesťanů – Izraelců, turistů a zahraničních pracovníků. Útok se vyznačoval nepředstavitelnou brutalitou – skupinovým znásilňováním, mrzačením genitálií, stínáním hlav a upalováním zaživa, a to i nemluvňat.

Teroristé Hamásu v Izraeli také zajali 240 rukojmích a násilně je odvezli do tunelů v Pásmu Gazy, na jejichž výstavbu použili peníze z mezinárodní pomoci. A proto se Izrael, aby zachránil své unesené občany a předešel slibovaným opakovaným útokům, angažuje v bezprecedentně komplikované městské válce. Izrael se snaží chránit své občany a udržet si tváří v tvář neúprosné agresi svou suverenitu, přičemž bojuje nejen s Hamásem, ale také se dvěma nelegitimními antisemitskými soudy (Mezinárodním trestním soudem a Mezinárodním soudním dvorem), antisemitskou Organizací spojených národů, antisemitskými evropskými zeměmi, Bidenovou administrativou a dobře financovanými antisemitskými demonstracemi po celém Západě.

Neustálým appeasementem a nevetováním protiizraelské rezoluce v Radě bezpečnosti OSN Bidenova administrativa zřejmě povzbudila chuť íránského režimu zaútočit 13. dubna 2024 přímo na Izrael. Navíc se USA také celá léta snaží sesadit izraelského premiéra Benjamina Netanjahua – „izraelského Churchilla“ – za to, že nebyl dostatečně poslušný.

Bidenova administrativa by na pozici izraelského premiéra raději měla někoho, kdo by Hamásu umožnil udržet si kontrolu nad Pásmem Gazy a obnovit jeho vojenské kapacity, někoho, kdo by umožnil vytvoření teroristického Palestinského státu a kdo by stál stranou, zatímco genocidní Írán získává jaderné zbraně.

Írán od islámské revoluce v roce 1979 kromě brutality vůči vlastnímu lidu neustále hlásá „Smrt Izraeli“, „Smrt Americe“ a označuje Izrael za zemi, na kterou bude stačit „jedna bomba“ a vyhrožuje, že Izrael „vymaže“ z mapy. Tato situace je umocněna zrychlujícím se pokrokem Íránu v jeho programu jaderných zbraní, který se prudce rozrostl od nástupu Bidenovy administrativy.

Íránské jaderné kapacity, poháněné tajnými aktivitami v silně opevněných jaderných zařízeních, dosáhly kritického bodu. V pátek 10. května 2024 učinil íránský poslanec Ahmad Bakhshayesh Ardestani toto mrazivé prohlášení:

„Podle mého názoru už jaderné zbraně máme, ale nevykřikujeme to do světa. To znamená, že naší skutečnou politikou je jaderné bomby vlastnit, ale naše oficiálně deklarovaná politika je v současnosti v souladu s íránskou jadernou dohodou (JCPOA).“

Je hluboce znepokojivé, že mluvčí zastupující Íránskou organizaci pro atomovou energii otevřeně prohlásil, že Írán je připraven podělit se o své odborné znalosti v oblasti jaderných zbraní s jinými – zejména sousedními státy.

Komunistický čínský režim, který vidí, že Bidenova administrativa odměňovala agresi v minulosti, přítomnosti a pravděpodobně tak bude činit i v budoucnosti, obkličuje Filipíny a Tchaj-wan a poslal ilegálně do USA přes jejich jižní hranici již desítky tisíc mladých mužů vojenského věku, a minimálně 5 000 přes jejich hranici severní.

Stručně řečeno, současná americká administrativa spolu se svými evropskými spojenci a rasistickými zastánci terorismu Irskem, Norskem a Španělskem nabízí Číně, Rusku, Íránu a dalším zlovolným aktérům příležitost k tomu, aby prosazovali své cíle se zvýšenou sebedůvěrou. Najde se ve svobodném světě vůdčí osobnost, která by tento děsivý rozklad světového řádu zastavila?

Dr. Majid Rafizadeh vystudoval Harvard, je obchodní stratég a poradce, politolog, člen správní rady Harvard International Review a prezident International American Council on the Middle East (Mezinárodní americké rady pro Blízký východ). Je autorem několika knih o islámu a americké zahraniční politice. Můžete mu napsat na Dr.rafizadeh@post.harvard.edu.

https://www.gatestoneinstitute.org/20660/free-world-alarming-status

Překlad: Helena Kolínská, Libor Popovský

Poskytl Gatestone Institute

Tomáš Vodvářka
20. 7. 2024

Zdá se, že společenská radost před 3 lety, kdy ze sněmovny vypadla komunistická strana, byla...

Jan Bartoň
20. 7. 2024

Další funkční období Evropské komise pod vedením Ursuly von der Leyenové poskytne Bruselu další...

SÝR ZDARMA
20. 7. 2024

Američané mají silné pochybnosti o tom, že atentát na Donalda Trumpa je dílem osamoceného...

Martin Tůma
20. 7. 2024

Jak snadno a levně dokázat, že Země je placatá/How to easily and cheaply prove that the Earth is...

Milan Smutný
20. 7. 2024

Po letech přešlapování a mizerných rozhodnutí v energetice, ovlivněných dominantně dotační zelenou...

Aston Ondřej Neff
19. 7. 2024

Von der Leyen je ztělesnění všeho, co je příčinou dramatického úpadku… všeho, na co sáhla. Zničila...

Aston Ondřej Neff
18. 7. 2024

Premiér Fiala oznámil že Korejci tam dostaví dva bloky a vláda s nimi vyjedná opci na dva další...

Aston Ondřej Neff
20. 7. 2024

Volání po odvaze má svoji druhou stranu mince, totiž nářek nad absencí odvahy, nářek nad...

Vratislav Hlubuček
19. 7. 2024

Se znepokojením pozoruji rozvírání Overtonova okna v Ukrajinském konfliktu. Podpora napadené...

Tempo inflace bylo podobně jako před měsícem viditelně slabší, než se čekalo. Spotřebitelské ceny v...

Lidovky.cz, ČTK
21. 7. 2024

Čína a Filipíny dosáhly dohody, která, jak doufají, ukončí konfrontace u sporné mělčiny v...

Lidovky.cz, ČTK
21. 7. 2024

U požáru v Mlýnci u Postřekova na Domažlicku zasahuje 18 jednotek hasičů s 30 kusy techniky a míří...

Petr Kamberský
21. 7. 2024

Největší česká strana (ANO), která již roky provádí a hlásá jakousi starosocialistickou politiku s...

Lidovky.cz, ČTK
20. 7. 2024

Po potyčce sedmi mužů před barem v Luhačovicích na Zlínsku zemřel v sobotu ráno na místě jeden z...

Lidovky.cz, ČTK
21. 7. 2024

Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že ruská armáda dobyla dvě vesnice na východě Ukrajiny. Píše to...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz