Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

BELGIE: Pacient začíná být ohroženým druhem

Před pár dny zveřejnila média případ belgického lékaře, který odmítl ošetřit starší ženu s poukazem na její původ - byla Židovka. V Belgii je současně schválena euthanasie u dětí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JR

4. 8. 2014 19:46
Jó Belgie...

Kdysi jsem někde narazil na společenství, které měl ve svém štítu pochyby o tom, zda Belgie vůbec exituje. O její existenci pochybovali na základě toho, že "něco tak šíleného přeci nemůže být skutečné"...

0 0
možnosti
ŠŠ

4. 8. 2014 19:35
Vážený pane kolego.

S radostí zjišťuji, že jste začal publikovat na NP a se zájmem jsem prošel i starší články na Vašem blogu. A co jsem přečetl, líbilo se mi velmi. Zdravím a blahopřeji.

0 0
možnosti
TV

4. 8. 2014 20:30
Re: Vážený pane kolego.

Vážený pane kolego, velmi se těším na Vaše povídky, které však nemám potřebu komentovat, neboť bych vždy opakoval totéž - totiž, že jsou skvělé, nápadité.

Nechystáte knižní vydání?

s úctou T.V.

0 0
možnosti
JM

4. 8. 2014 14:48
Jak to spolu souvisí?

Euthanazie u dětí, to zní tak báječně sugestivně... nějak mi uchází, jak to souvisí s neposkytnutím pomoci na základě nějakých kritérií, která nám připadají nepodstatná. Vlastně jsem vůbec nepochopila souvislosti v tomhle článku. Jako že je to u nás lepší než v Belgii? No tak asi jupí? Až na to, že moje ukrajinská kamarádka by mohla vyprávět, jak mají lékaři najednou plno, když se k nim chce registrovat... klidně bych přidala i vlastní historku o tom, jak bych byla ocenila, kdyby mě doktor raději odmítl, než aby si odbyl svoje s absolutním nezájmem a nulovými výsledky (= ztráta času pro nás oba). Ale ke smyslu článku mě takové historky asi nepřiblíží :-)

0 0
možnosti
JK

4. 8. 2014 12:19
zato v ČR

Zato v ČR jsou odmítání k léčbě bezdomovci, jak dokazuje olomoucký případ, kdy pacient ve velmi špatném stavu byl opakovaně v nemocnici odmítnut a po posledním odmítnutí zemřel na těžký zápal plic za branou nemocnice, kam ho na vozíku odvezla ochranka fakultní nemocnice.

0 0
možnosti
PM

4. 8. 2014 10:18
A čo príslušnosť lekára?

Nie je čírou náhodou arabského pôvodu? Aj u nás ich funguje zopár, nechce sa mi veriť, že by lekár, príslušník európskeho národa urobil takúto zhovädilosť. Nie je to náhodou ako v správach, kde sa hľadá stratené decko, ktoré bolo bez dozoru a v pripojenom šote vidíme rákoš vo východoslovenskej dedine?

0 0
možnosti
VK

4. 8. 2014 12:27
Re: A čo príslušnosť lekára?

Také si myslím,že ten lékař byl nějaký arab.Mají jich tam jako lejn v senkrouně.

0 0
možnosti
PV

4. 8. 2014 10:00
Ale chtělo by to odkaz!

0 0
možnosti
JP

J. Plzák

4. 8. 2014 8:57
Proč musí být

všechny články pojednávající o údajné nebo skutečné rasové diskriminaci přiblblé?

...a to nikoliv v nějaké zaostalé zemi uprostřed rovníku...

0 0
možnosti
JM

4. 8. 2014 6:43
Souhlas.

Zblblost a xenofobie začínají nabývat obludných rozměrů, jako těsně před vyhlášením války...

0 0
možnosti
PL

4. 8. 2014 8:27
Re: Souhlas.

Ano, poděkujme "korektnosti a humanitě" dělající fasádu antisemitismu a nenávisti.Začíná to připomínat 30 léta minulého století, ale v obludnějších rozměrech.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz