22.10.2020 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

BALKÁNSKOU STOPOU 3: Transylvánie

Oblast ležící v oblouku rumunských Karpat byla po několik set let nárazníkovým pásmem mezi islámským osmanským impériem a středoevropskými státy, které se jeho expanzi snažily bránit. Po této dlouhé válce zde zůstaly viditelné stopy dodnes.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 17.9.2019 19:00

A Marianovi dík za článek..

F. Houžňák 17.9.2019 10:48

Jak mi ještě za komunismu vyprávěl můj německý přítel, který do Transylvánie několikrát jel, místní města vypadala tak, že uprostřed bydleli Němci, okolo Rumuni a dál okolo cikáni. V devadesátých letech tam byl znovu, a to Němci z centra odešli do Německa a do center se nastěhovali cikáni.

M. Krátký 17.9.2019 6:06

Moc hezké vyprávění - mám vzpomínku na tohle krásné území z roku 1975,kdy jsem tudy s rodinou projížděl vlakem do Varny k moři. Celý ten zájezd byl v rukou českých železničářů - takže jsme jeli přepychovým tempem - do kopců s třemi lokomotivami a dolů třeba až s pěti ( to byly ty, které nějakému vlaku pomohly do kopce a pak se téměř nevyužité vracely s námi dolů ) - značně zkráceno - hezký den

M. Prokop 17.9.2019 8:43

Projížděli jsme tam autem, Wartburgem, taky na cestě do Bulharska, s mírnou turistickou oklikou. Zážitky na silnicích taky dost barvité, ve srovnání s Československem. Od té doby jsem tam nevyrazil, ale od známých vím, že rumunské hory jsou nádherné a zatím zdaleka tolik nedoprasené turismem.

B. Volarik 17.9.2019 4:36

Ten nový formát diskuse je hrozně zmatený. Těžko se vyznat v tom, kdo na co reaguje. Mně víc vyhovovala možnost jednoduše seřadit přízpěvky dle času vzestupně nebo sestupně. Je to můj vrtoch nebo je nás tady takových víc? Už jsem o tom psal panu Wágnerovi.

B. Novacek 17.9.2019 7:12

Je to tak, pane Volariku, ale mám dojem, že psát Wágnerovi je jen další hrách na stěnu...tenhle paskvil je totiž určitě dílem nějakého mladého, zasmrádlého počítačového developera z Lidovek. Ti se totiž musí sakra snažit, aby svým šéfům dokázali, že jsou platní, výkonní a že si své pohádkové platy zaslouží...to je holt ten pokrok pokrok/už jsme zase o krok o krok dáááál!

https://www.youtube.com/watch?v=qNCvytg183g

;-)

J. Kanioková 17.9.2019 18:58

Já mám pocit, že p. Vágner už nepracuje. Je to už téměř rok, kdy jsem na jeho adresu psala, protože jsem po něm něco chtěla, ale bylo mi odpovězeno, že p. V. už nepracuje a že se mám se vším obrátit na Lidovky. Tudíž souhlas s Vaším komentářem.

J. Uzel 17.9.2019 11:34

Máte pravdu, je v tom guláš.