14.8.2022 | Svátek má Alan


Diskuse k článku

BAJKA: O lejně

Tady to smrdí, říkali si všichni. Co s tím? Když ho odstraníme, přiznáme, že někdo z rodiny nešel na záchod, jak se sluší a patří - a to by nebylo pěkné. Chodili kolem a pak někoho napadla spásná myšlenka - přikryjeme tu věc novinami.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šejnoha 20.12.2011 21:11

každý normální člověk to chápe

Každý normální člověk to chápe, že vyrážet dluh dluhem je nesmysl.

Asi nejsme  tak chytří jako  Evropští vůdcové.

M. Baloun 20.12.2011 13:43

to je ale hezký příběh

taky se mi jednou zdálo vohovnech a tak jsem si šel ráno vsadit ale nic jsem nevyhrál

je to bordel

T. Kočí 20.12.2011 10:13

O lejně

Jenom se bojím,až začne tyto věci řešit Socbotka.(Největší preference).Ten už před drahnou dobou vyslovil-půjčit !

P. Pavlovský 20.12.2011 8:26

Je to, dejme tomu, podobenství

Možná, že to ode mne někdo bude brát jako profesionální úchylku, ale nemohu si pomoci: tak, jako tříkolka není automobil, není tato "próza" bajkou, protože žánr bajky (fabula) je dán m.j. tím, že jeho postavami jsou antropomorfizovaná zvířata.

Zde jde zcela nepochybně o lejno lidské. Zvířata tu vůbec nejsou jako příměr vhodná, ona si, pokud vím, nic navzájem nepůjčují, to je praktika navýsost lidská.  Zpravidla ani váš pes Vám dobrovolně nepůjčí svou hračku (o žrádle nemluvě). Zvířata jsou možná v tomto ohledu nedůvěřivá až příliš, ale momentálně bych se u nich, být naším politikem, docela přiučil

J. David 20.12.2011 11:23

Re: Je to, dejme tomu, podobenství

Nuž, bajka je sice příměrem v animálním prostředí (Zajíc vypráví: "Medvěd: Zajíčku, línáš? Zajíc: Ne. Ty mne sežereš? Medvěd: Ne, vytřu si s Tebou řiť."), ale... Kolik politiků, ve formě medvěda (i si ho porcují v parlamentu), si s daňovým poplatníkem "vytírá řiť"? Miliardy a prebendy povolaným jen fičí, tu dvě miliardy na INDOŠ, tu dvě miliardy na sčítání lidu, tu dvě miliardy tam, či onam. Prachy do kapsářů povolaných jen fičí. Politika a politikum není pro "bono publico", ale pro naplnění kapsářů politiků. Pan svazák Nečas může blábolit cokoliv, čumí a nečinní. Kauz je přehršel. Lučebník Kalousek nepostrádá ve švajcu 12Mld za MUS, kdyby se to vyšetřovalo a došla "sekyra k suku", bylo by asi v politické věrchušce rojení.

P. Boublíková 20.12.2011 8:07

Hezké

Ještě bych však v úvodu článku napsala, že lejno se objevilo v pokoji proto, že se někdo přežral.

P. Hlosta 20.12.2011 6:52

Chyby systému využívá vždy...

... ten, který má k tomu možnost. Myslet si, že chybu systému ze slušnosti využivatel nevyužije, je naivita.

No a tak je otázka, kdo využívá systém v jeho chybě a jak chybu odstranit. Mluví se o tom, píše a stále nic. Tak v čem je problém? Problém je v těch politicích, kteří by mohli a nečiní. Známe je?! Jistě! A taky tušíme proč nečiní. Je potřeba odejít od takových politiků. Uděláme to??

P. Kozelský 20.12.2011 6:08

Společenské vlastnictví výrobních prostředků

Naprostý souhlas. To fakt smrdí. Smrdí to ale dost hodně a uklízení může znamenat uklízení pomocí na začátku placené soldatesky a na konci úklid pomocí občanských bojůvek. Navíc ani na tu půdu díky globalizaci nikdo před "vůní" lejnavneuteče... .

Připomíná to zatvrzelé trvání na společenské mvlastnictví výrobních prostředků a naprosté ignoraci soukromého vlastnictví. To taky vedlo jako jeden z důvodů k nenávisti vůči starému režimu. Každý přece něco vlastnil, tam chatu, tam pozemek, nějaký obraz a byli tací, kteří měli i tehdy milionové roční zisky.

Euroval a MMF jsou typickým příkladem společenského vlastnictví prostředků i když jde v tomto případě o kapitál milionů drobných střadatelů. Proto je snaha o dotace z již tak oslabených rozpočtů ostatních států neetická, ba přímo nemorální a ve své podstatě nikoliv sociální, ale socialistická a tudíž likvidační pro systém kapitalistické demokracie jako takový.