24.4.2024 | Svátek má Jiří


Diskuse k článku

AUSTRÁLIE: Zkušenost s imigranty (2)

Reakce na původní článek byla povzbuzující. S rozhodnou výjimkou od jednoho tamějšího krajana, který napsal: „Jsem v Austrálii 35 roků a komstatuji, že autor plácá nesmysly.“ A je to. Bez udání důvodů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 1.11.2015 22:06

S obsahem článku zcela souhlasím

A panu Jeníkovi za něj děkuji!

K. Křivan 1.11.2015 8:37

Ciizinci jsou jako koření.

Bez koření je jídlo sice zdravé a výživné, ale že by se jeden po tom utlouk,...   Troška pasujícího koření udělá divy.  V té trošce to vězí. Když vám ujede ruka a překořenite, není to celé k žrádlu a musíte to vše vyhodit. Evropská unie už dávno není k žrádlu. Zaplať Pánbůh cizince lze vyhodit, na rozdíl od koření.

J. Kanioková 1.11.2015 17:24

Trefné přirovnání :)))

K. Křivan 1.11.2015 17:27

Re: Trefné přirovnání :)))

Díky za ocenění, od Vás to skutečně potěší.

J. Urban 1.11.2015 7:27

Velmi přesně popsáno.

Bohužel. I tak nejspíš je - či bude - ta Austrálie lepším místem k životu, než Evropa.

M. Prokop 31.10.2015 22:31

Multikulti je pochopitelně

(škodlivý) nesmysl. Ale lidi stejného či podobného názoru si hledám bez ohledu na rasu. Fakt je, že to je možné jen individuálně.

V. Koreis 31.10.2015 14:13

Co nám dal multikulturalismus?

Multikulturalismus v Austrálii vrcholil zejména v 90-tých letech. Byl jsem v té době dosti činný v administraci brisbaneské etnické rozhlasové stanice, kde jsem byl vicepresidentem i zastupujícím presidentem. Musel jsem proto čelit skoro denním nájezdům různých politiků, kteří v naší organizaci (čítala víc než 10 tisíc členů) viděli potenciální zdroj hlasů. Slovo „multiculture“ a jeho deriváty se jim stalo jakýmsi zaříkadlem. S členy medií tomu bylo podobně. Tak to šlo až poměrně donedávna, teď už se to tak nějak přežilo, pokud toto slovo nebylo ještě z politického slovníku vypuštěno, brzy tomu tak bude. Plakat kvůli němu nebudu.

Něco nám ale přece jen multikulti přinesl, to se musí uznat. Když jsem sem přijel, v obchodech v Brisbane, které bylo ještě pořád tak trochu provinčním městem, jste ještě počátkem 70-tých let nenašli kupříkladu kus kloudného salámu. Nebo tlačenky či paštiky, prostě toho, o čem se nám v posledních dnech snaží namluvit, že je nezdravé a rakovinotvorné. Všude byl k dostání leda tak „luncheon“ či „windsor“ nebo v nejlepším případě cosi připomínající vzdáleně vídeňské párky, to vše chutnající podobně, jako vařené piliny, prostě nepoživatelné. Teď i v supermarketech dokonce dostanete někdy i docela slušně chutnající salám, o obchodech s lahůdkami nemluvě. Navíc přibyly spousty čínských, thajských, indických a podobných obchodů.

Takže, něco nám sem ten multikulti přece jen zanesl. Teď jde o to, jestli je to vyváženo tím, o co Austrálie přišla. O čemž se odvažuji pochybovat.

S. Rehulka 1.11.2015 11:07

Re: Co nám dal multikulturalismus?

Pane Koreisi, nejsem v Austrálii tak dlouho jako Vy, (od r.1970), ale raději bych žral ten bílý chléb a Devon salám, na který jsme ohrnovali nos, kdyby byla Austrálie jako tehdy, bez zatracených vražedných muslimů, bez prodejných politiků, lezoucích jim do řiti a kdyby ta současná politická korektnost nebyla pokrytecky považovaná za normál !

K. Křivan 1.11.2015 20:36

Re: Co nám dal multikulturalismus?

"..bez zatracených vražedných muslimů, bez prodejných politiků, lezoucích jim do řiti.."

A žraloci by to nežrali ? Když se nenajde mrtvola,  tak policie nic nedělá.

S. Rehulka 2.11.2015 10:26

Re: Co nám dal multikulturalismus?

Ono by to šlo zařídit jednotlivě, ale bylo by to třeba hromadně !

P. Jášek 31.10.2015 10:16

Souhlas!

Děkuji!

J. Farda 31.10.2015 21:33

Re: Souhlas!

Souhlas i dík.

P. Lenc 31.10.2015 8:31

Je to jako přes kopírák.

Všude, kde kde potlačíš evropskou identitu, tam nastoupí levičácký multikulti rozvrat.

S. Moc 31.10.2015 1:58

Nic nejde jen jedním směrem

Také jsem přišel do Austrálie před 47 lety a vím o čem pisatel mluví. Taková tehdy Austrálie skutečně byla,homogenní, slušná a pracovitá, ale mnoho přistěhovalců před námi , mluvím o těch po válce, především Italové, to viděli jinak. Byli jsme druhořadí občané, řekl mi jeden z nich. Multikulturismus sjel na špatnou kolej, pravděpodobně svou uspěchaností a především obrovským přívalem nového lidu. Čtvrt milionu lidí ročně Austrálie prostě nezvládá a bere je jen proto, že nezvládla klientismus všech těch kteří na této vlně parazitují. Především byrokratů a politiků...

Na závěr, multikulti take zem obohatilo a změnilo lid, který přišel. Nic neprobíhá jen jedním směrem. Ona ta australská poctivost a slušnost ovlivnila i nás, nově příchozí. Vsadím se , že pisatel bude souhlasit se mnou, že i my jsme se stali slušnými Australany i když mnozí z nás takoví nebyli když sem přišli?

L. Leonard 1.11.2015 8:34

Re: Nic nejde jen jedním směrem

Jde o to, zda se onen příchozí integrovat chce. Sám jsem přišel do vyspělejší, bohatší společnosti a s radostí jsem přijímal její standardy chování :

Nehrbit se před úředníky.

Korektně se brát za dobrou věc.

Dodržovat slovo a termíny.