10.12.2019 | Svátek má Julie


Diskuse k článku

AUSTRÁLIE: Titán do sněmu dinosaurů?

To, že minimálně po příští tři roky budeme mít v Austrálii pravicovou vládu, bylo jasné hned po první hodině sčítání hlasů v sobotu 7. září. Po celých čtrnáct dní nebylo ale jisté, kdo vlastně vyhrál v okrsku Fairfax, Sunshine Coast. Liberální kandidát Ted O’Brien sice dostával kolem 42 % celkových hlasů, zatímco Clive Palmer stěží polovičku tohoto počtu, volební preference levicových kandidátů ale šly z velké části Palmerovi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 27.9.2013 20:56

Blahopřeji Austrálii

A děkuji panu Koreisovi za zajímavé informace od "protinožců".

Pozn: Pokud ty "dinosaury nezačnou chránit "ostří hoši" z Green Peace, tak máte 3 roky klídek.

R. Langer 25.9.2013 13:41

Re: Ja se podrzet nemusim

Ne, kruh to opravdu není...

V. Koreis 25.9.2013 6:48

AKTUALIZACE - Další křeslo v senátu pro Palmera!

Palmerova strana dnes vyhrála senátní křeslo na Tasmánii! Je to ale jen prozatímní výsledek, který volební komise ještě musí přezkoumat.

Třetí místo v senátu by Palmerova Sjednocená Australská strana mohla ještě vyhrát i v Západní Austrálii. Pokud by k tomu došlo, měl by Palmer prakticky v senátu právo veta a mohl by tak blokovat jakékoliv legislativní iniciativy Abbottovy vlády. Pouze ale až od poloviny příštího roku, kdy zasedne nově zvolený senát.

Abbott by v takovémto případě měl asi tři čtvrtě roku k tomu, aby protlačil urchleně některé z klíčových zákonů současným senátem, pokud ovšem nedosáhne nějaké pozdější dohody s Palmerem. Což se jistě vyloučit nedá.

V. Koreis 25.9.2013 5:35

Re: Ja se podrzet nemusim

Pravda, přesto to ale vždycky znovu člověka zarazí. Já se na to dívám jako na schéma barevného kruhu. Například, červená barva za svůj protějšek neboli tzv. komplementární barvu, zelenou. A vskutku! Zelení si v lecčemž podávají ruce s červenými, s komunisty, se socialisty.

V Česku zelení moc velký vliv nemají, tady v Austrálii se ale s nimi musí počítat!

V. Vaclavik 25.9.2013 4:04

Ja se podrzet nemusim

"volební preference levicových kandidátu ale šly z velké cásti Palmerovi. Což je absurdní, protože Palmer byl pomerne nedávno z liberální strany vyloucen, a to v zásade pro své, podržte se, ultrapravicové názory!"

Pravice kdyz se dovede do extremu si prece podava ruce s levici. Pravice a levice jsou na spolecnem kruhu kolektivismu a maximalize, nebo minimalizce levicovych, nebo pravicovych ideji je stycnym bodem na tom kruhu. Jestlize vezmeme klasickou levici a pravici jako okupujici respektive vychodni a zapadni casti toho kruhu, tak v extremech se stykaji na jeho severni a jizni casti.

Jinak nevidim pro Australii v kristalove kouli zadne zarne zitrky.