19.1.2022 | Svátek má Doubravka


Diskuse k článku

AUSTRÁLIE: Překvapivý výsledek voleb!

Prakticky po celé tříleté volební období nasvědčovaly výsledky průzkumů veřejného mínění, že současná vláda nebude mít při volbách šanci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Hora 20.5.2019 15:11

Dobre napsany prispevek

Jen na okraj podotykam ze kdo nejde volit je pokutovan 20$ ,ale mohou se lide z toho dostat (Potvrzeni od doktora o nejake nemoci nebo chripce a pod )

I. Vermis 20.5.2019 17:10

Re: Dobre napsany prispevek

Přemejšlím, proč platit pokutu, když mohu vhodit neplatný hlas ... že by námět pro divadelní hru "Australští furianti"?

S. Hora 20.5.2019 18:38

Re: Dobre napsany prispevek

Asi nemate poneti jak volby v Australii probihaji

Pri prichodu do volebni mistnosti musite se zapsat svojim jmenem a bydlistem tim jste splnil volbu,ze jste se zucastnil voleb. Co hodite do urny to uz je vase vec

A. Alda 20.5.2019 12:06

Dík za informace.

V. Koreis 20.5.2019 11:56

Nevětší manipulací...

... je tzv. změna klimatu.

Chcete-li někoho ovládat, stvoříte splečného nepřítele. Třídní nepřítel už se ohrál, komunisté se už pod postel nevejdou, příliš ztloustli. Změna klimatu je další věcí, kterou lze důvěřivé lidi vodit za nos.

I tu nahradí zase něco jiného, tak o generaci později.

S. Hora 20.5.2019 15:16

Re: Nevětší manipulací...

Upozornuji ze nekteri a to mnoho lidi ani nezna co slovo komunismus znamena Australie co se tyce demokracie je spousty mil pred CR...

F. Houžňák 20.5.2019 11:21

A státní (?) televize se už klepe,

'Very grim': ABC staff brace for 'painful' job and programming cuts, říká Sydney Morning Herald. Jak je to vlastně v Austrálii se státními rádii a televizí, pane Koreis?

V. Koreis 20.5.2019 11:36

Re: A státní (?) televize se už klepe,

Zhruba jako všude jinde. Tendence bývají spíš doleva. A samozřejmě, státní dotace ubývají a ubývají. Jako všude jinde.

Jaroslav Kovaříček, který má na tomto řetězu pár vstupů, by mohl vyprávět víc - dělal moderátora pro ABC po mnoho let.

F. Houžňák 20.5.2019 12:14

Děkuji, ale mínil jsem spíš,

jak je to zařízeno, je celostátní federální televize a pak státní televize v jednotlivých státech, nebo jak je celý systém postaven? Příklad z Německa: tady jsou 2 federální televize, ARD a ZDF, placené povinnými poplatky každou domácností (i když prokazatelně nemáte ani televizi ani rádio, na základě státního názoru, že bez státní televize nelze mít demokracii) a obsazované politicky vhodnými osobami a samozřejmě hlásajícími státní názory, a pak má každá zem (tedy po australsku/americku stát) ještě vlastní státní televizi. Formálně jsou samozřejmě úplně a dokonale nezávislé, jinak je to ovšem skoro jako za bolševismu, kritika je připuštěna pouze "komunální".

V. Koreis 20.5.2019 13:02

Re: Děkuji, ale mínil jsem spíš,

Státní ABC je jen jedna, má ale odbočky ve všech státech, TV i rozhlas. Kromě ní je tu ještě SBS, special broadcasting service, která má podobnou strukturu, je ale zaměřená spíš na etnické komunity. Čtyři komerční TV kanály mají také své odbočky ve velkých městech. Navíc je tu rozlehlá síť veřejných stanic, TV i rozhlas, které jsou většinou provozovány ochotníky, mívají ale profesionální vedení a nějaké ty dotace.

V. Koreis 20.5.2019 11:10

Morrison bude asi mít většinu!

Tedy celkovou většinu. O tom, že bude moci vytvořit vládu už nebylo pochyb. Nyní ale počítač stanice ABC, odkud skoro všechny jiné berou výsledky, ukazuje, že koalice bude mít 77 - 78 křesel. K celkové většině jich potřebovala 76...

P. Zinga 20.5.2019 10:20

Nebylo hlavní téma

"boj proti změně klimatu"? Po pár black-outech není výsledek překvapivý.

K. Janyška 20.5.2019 9:10

Manipuluje se všude.

Když je čím, lidé si to dovolí a využívají toho... Dzp.

I. Polák 20.5.2019 9:26

Re: Manipuluje se všude.

Tady vidíte, že "veřejné" výsledky průzkumů "veřejného" mínění jsou podvod a manipulace!

Pokud jde o mne, klidně bych je zakázal. A říkejte si tomu třeba cenzura.

J. Lepka 20.5.2019 12:40

Re: Manipuluje se všude.

S manipulací bych souhlasil, podvod je to až v případě, že se podaří prokázat, že cinknuté preference ovlivnily volební výsledky. Ale ani pak se s tím nedá nic dělat. Viz zelení u nás a důsledky hlouposti některých voličů, jež nás stojí miliardy. Ono totiž není těžké dobrat se k objednaným výsledkům, stačí se zacílit na vhodnou skupinu a jí položit záludně formulovanou otázku. Bohužel značná část elektorátu neoplývá analytickým myšlením a stereotypně papouškuje podsunuté nepravdy. I to je jeden ze základních úhlů pohledů s nimiž je nutné odmítnout referendum.

I. Polák 21.5.2019 8:54

Re: Manipuluje se všude.

1) podvod je to až v případě, že se podaří prokázat, že... --- existují vrazi, které museli propustit pro nedostatek důkazů. Pořád to jsou vrazi.

2) Bohužel značná část elektorátu neoplývá analytickým myšlením --- jo, nás chytrých je málo. Že?

M. Mikulec 20.5.2019 7:44

Pro elity a novinare

byvaji v poslední době volby zdrojem překvapeni. Pripada mi, ze nejen zpravodajství, ale i cinknuté průzkumy mají vychovávat volice k jedinému správnému globalistickemu nazoru. Ovšem překvapení- zákon akce a reakce neomylně funguje.

V Británii platí, čím více “Evropy” progresivisté protlacují , tím více lidé věří Brexitu.

J. Kanioková 20.5.2019 16:25

To mě těší :)

S. Hora 20.5.2019 16:53

Re: Pro elity a novinare

No jak kde a kdo ne vetsina ( Zase tak kalkuluji podle zdroju ktere ma a ctu)

J. Kovaříček 20.5.2019 5:29

Dodatek

Mne zklamala prohra bývalého ministerského předsedy Tony Abbota, nad ním vyhrála bývalá olympijská lyžařka Zali Sttegall, halasně vytrubující apokalypsu klimatických změn. Poznal jsem Tonyho osobně a dělal na mne dojem slušného člověka, což je dnes mezi politiky spíše vzácné. Zůstal věrný svým mravním principům, třeba oponoval zákonu o sňatku lidí stejného pohlaví a také se nepřipojil k hysterii klimatické změny. Tedy rozumný člověk, na rozdíl od voličů v jeho volebním okrsku, což je ovšem část Sydney, kde žijí bohatší lidé. To jen naznačuje, že když lidé nemají existenční starosti tak se jim v hlavě počnou honit pošetilosti.

J. Lukavsky 20.5.2019 10:40

Re: Dodatek

"když lidé nemají existenční starosti tak se jim v hlavě počnou honit pošetilosti" Moje babička říkala, že "z dobrého bydla lidi maj roupy". Zlatá slova. S plným bachorem, tatínkovou kreditkou a nabitým mobilem se to blbne radostně. J.L. end

I. Lyčka 20.5.2019 20:00

Re: Dodatek

Na Ostravsku se kdysi říkávalo "hladu a polských vší na vás" :o)

V. Koreis 20.5.2019 11:05

Re: Dodatek

Je to taková ironie. Abbott si vždycky moc zakládal na své fyzické zdatnosti. Ukazoval se pořád, jaký je náramný cyklista. No a teď ho porazila žena, která ale po sportovní stránce opravdu něco dokázala. A navíc je hezká, což o stárnoucím politikovi už tak úplně říci nelze.

Ale nechme žertování. Podle mne Abbott neměl už kandidovat, měl si zavčas uvědomit, že každý politik se někdy opotřebuje. Stalo se to navíc právě jeho guru, Johnu Howardovi. S mladším, neotřelým kandidátem, by byli měli liberálové mnohem větší šance.

J. Lepka 20.5.2019 12:47

Re: Dodatek

Neznám pozadí australské politiky, ale pokud ta beruška skutečně hlásá apokalypsu klimatických změn, budou asi její voliči krapet překvapení, až se ona dobere některých informací, které sice jsou zjevné i laikovi, ale reálně je lze v předvolebním klání ignorovat. Zde mám na mysli australský uhelný průmysl. Může halasně vytrubovat mantry všech zelených o omezení CO2, ale zlikvidovat export uhlí prostě nejde.

J. Kovaříček 20.5.2019 15:10

Re: Dodatek

Máte naprostou pravdu, až na to, že uhelný export zlikvidovat lze, a o to se zelení a jim podobní snaží. Pro Austrálii by to ovšem byla ekonomická katastrofa. Uhlí se vyváží převážně do Číny, a to nějak těm pokrokářům nevadí. Austrálie má zásoby kvalitního černého uhlí a jeho spalování působí menší ekologické škody.

J. Kovaříček 20.5.2019 5:15

Zmatená doba

Výsledek australských voleb může být důvodem k uspokojení, ne však k radosti. Bill Shorten si svoji prohru zavinil sám i se svým týmem. Ten výsledek se dal předpokládat, ne však levicově laděnými sdělovacími prostředky. Labor party ztratila kontakt s obyčejnými lidmi, kteří nevěří socialistickým slibům a báchorkám o klimatické změně. Ano, životní prostředí postihuje mnoho neduhů, ty však nevyřeší další zdaňování či stávky školáků. Scott Morrison však žádnou vizi pro budoucnost nenabídl, jeho program byl ponejvíce založen na kritiku (oprávněnou) opoziční strany. Ekonomická situace Austrálie není dobrá, země se pozvolna stává kolonií komunistické Číny. Střední vrstva se scvrkává, přibývá počet lidí s existenčními problémy. Země je víceméně závislá na exportu nerostných surovin, obchody nabízejí převážně nekvalitní čínské zboží. Tato kdysi skvělá země zvolna hyne zásluhou svých přihlouplých a chamtivých politiků. Soukromé podnikání je škrceno narůstající haldou předpisů a omezení. Inu po hodech bývá.... však víte co. Ale je to asi jen součást onoho nepřekvapivého soumraku anglosaského světa. Kdo ví, co se objeví v blízské budoucnosti?

J. Kanioková 20.5.2019 16:32

To mě mrzí,

je děsivé, jak se lidi nechávají oblbnout levicí !

Equity: Když levice jde příliš daleko - https://www.jordanbpeterson.com/political-correctness/equity-when-the-left-goes-too-far/

P. Baum 20.5.2019 4:45

v Austrálii

Nebude

asi náhoda, že si ani zelení v Austrálii ve volbách nepolepšili. Víc

"zelených" hlasů prostě v australské populaci asi není. Ti ostatní

nemají chuť půjčit svoje peněženky dobrodruhům, vymýšlejícím zelené

utopie.

P. Baum 20.5.2019 4:43

"zelená" karta

Důvodů, proč Shorten prohrál bylo několik. Hodně významné možná bylo, že vsadil na v podstatě "zelenou" kartu - jeho plány pro Austrálii se od skutečných zelených moc nelišily. Není se pak co divit, že Shorten nebyl ochoten říct, kolik by

jeho program stál.