12.8.2022 | Svátek má Klára


Diskuse k článku

AUSTRÁLIE: Olympiáda 2032 v Brisbane?

V nedávno uplynulých dnech proběhla světovým tiskem celkem bez povšimnutí zpráva o rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru (dále MOV). Třetí největší australské město a už téměř po půl století mé bydliště si MOV vybral jako preferovaného partnera pro vyjednávání o nejbližší volné letní olympiádě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Hodorka 3.3.2021 18:19

Japonci pry jen cekaji na prohlaseni amiku, ze kvuli covidu na OH do tokya neprijedou. A pak to na ne svedou. Klasika. A do pekingu by po tom vsem a za cim cina stoji jeli jen pokrytci. Olympiadu v pekingu je treba bojkotovat. Az cinane zaplati za tu svoji chripku co vypustili do sveta, tak bych se s nimi zacal bavit.

V. Novák 3.3.2021 9:58

Mezinárodní sportovní megaakce jako OH nebo Mistrovství ve fotbale či hokeji se staly nátlakovými prostředky proti "nevhodným" pořádajícím zemím. Myslím, že si ještě většina vzpomene na pokřik proti OH v Soči nebo v Pekingu. A v čerstvé paměti je odebrání z čistě politických důvodů MS v hokeji Bělorusku.

Je, myslím, na čase, aby mezinárodní bafuňáři pocítili, že pořadatelství takových akcí není nějakou milostí, kterou Nadúředníci odměňují "hodné", ale velkou zátěží pro pořádající zem. A že mnohé se na to můžou ajncvajdraj.

Zejména když mohou počítat místo vděčnosti s politickým nátlakem...

V. Hodorka 3.3.2021 18:21

Prosim Vas, peking se klepe na to aby to mohl poradat. Dokonce vyhrozuje tim, ze staty co neprijedou to pociti. Cina nebo belorusko by to poradali i kdyby u nich chcipala pulka naroda na covid nebo hlady. Zrudne rezimy.

P. Kubáč 3.3.2021 9:35

Starořecké olympijské hry byly nakonec zrušeny, protože sportovci se nechali oslavovat jako bozi, sázeli sami na sebe a návštěvníci se dopouštěli násilností. Myslím, že tohle je hodně inspirativní a pro olympiádu by asi nido moc neplakal ( krom těch, kterým ke každá cestička ze státního do vlastní kapsy dobrá )

V. Novák 3.3.2021 10:06

Starořecké Olympijské hry byly zakázány křesťanským císařem Theodosiem I. spolu se všemi pohanskými obřady a slavnostmi

Křesťanům stačilo nějakých 80 let na cestu od ukončení perzekuce křesťanské sekty (313 - Edikt milánský) k jedinému povolenému státnímu náboženství perzekujícímu vše nekřesťanské i "nesprávně" křesťanské (začátek 90. let 4. stol, konkrétně zákaz OH 393).

M. Valenta 3.3.2021 9:18

Olympiáda už dávno neplní svoje původní poslání a tak by její zánik mohl být přičten k plusům post-covidové doby.

J. Kovaříček 3.3.2021 4:08

Socialistický Queensland je to pravé místo pro Olympiadu. Jen doufám, že nebudou chtít po nás, co žijeme ve slušných státech jako NSW, abychom jim na to přispívali. Některé disciplíny ovšem bude nutno zrušit, třeba skok do výšky. V roce 2032 si už lidé moc vyskakovat nebudou. Ale padne hodně světových rekordů, o což se postarají trans-ženy. Jestli se toho dožiji, pojedu tam jako žena - duchem pokroku zasažena.

J. Nevrkla 3.3.2021 7:25

R^:-)

P. Lenc 3.3.2021 9:10

R^A smutný "úsměv";-(R^