23.2.2020 | Svátek má Svatopluk


Diskuse k článku

AUSTRÁLIE: Ohně a my

V Austrálii propuká jaro už prvního září a končí prvním prosincem, kdy začíná léto, ale letní horka propukla už nyní. Kontinentu několik let vládne sucho. Málo prší a farmáři jsou zoufalí, redukují počty svých zvířat, takže maso by mělo být lacinější, ale není.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 10, poslední: 21.12. 2019 18:43, přehled diskusí

J. Malík 21.12.2019 18:43

Kdo vás platí za tuto antizelenou kampaň, pane autore? Nebo si to opravdu myslíte? Tak za prvé: neznám nikoho nejen mezi zelenými, kdo by se radoval z neštěstí cizích lidí a utrpení přírody ohněm nejen v Austrálii. Takže byste se měl omluvit nebo doložit svá tvrzení. A jelikož se pokládám za alarmistu, a zde nutno zdůraznit, že globální oteplování je takový průser, že veškerý alarmismus na to nestačí, u mně například lžete. V Austrálii hoří proto, že roste teplota, a když roste teplota, tak si již tak suchý kontinent ještě více vysušuje. A jelikož vyschly i jindy vždy mokré lesy, tak chytly i oni. Takže to není managementem buše ani ničím jiným. Netahejte do to ani místní domorodé obyvatelstvo, ani ekology ani Vinnetoua :-). Realita je jiná a vaše pravičácko levičácké bláboly byste měl vymazat a napsat pravdu.

S. Moc 13.11.2019 23:38

Eski je velká plastiková krabice do které se většinou dávají lahve piva a zasypou se ledem... ale při požárech v ní vozí sandwiche protože má též isolační vlastnosti..

P. Zinga 13.11.2019 19:50

ISIS Urges Followers To Unleash Wildfires On America & Europe

J. Kanioková 13.11.2019 19:22

Šmankote, držím palce !

P. Zinga 13.11.2019 15:24

Ano, pane Moci, o tom zvyku domorodců vypalovat křoviny jsem četl. Myslím, že z důvěryhodného zdroje. Rovněž tam psali o tom, že se to teď dělá méně nebo vůbec.

Ale to je to samé, jako v Kalifornii a když jim to Trump řekl, bylo zle: tam není tolik křoví, o to více suchého, polámaného dřeva. V soukromých lesích.

K. Potoček 13.11.2019 13:16

To, jak autor zmiňuje to vypalování buše domorodci kdysi, mi připomnělo, jak jsem v mládí četl Karla Maye a tam hořela prérie. A Vinnetou zjistil, že tomu ohni nedokáže uprchnout, páč to byl fakt šrumec. Tak si tu vyschlou trávu zapálil přímo pod nohama. Tam kus vyhořel, on si na něj stoupl a když se přiřítila ta ohnivá stěna, tak se u náčelníka neměla čím živit, tudíž ho obestoupila a frčela dál. Ono na tom asi něco bude.

Ale jinak pochopitelně držím palce, ať to zvládnete.

P. Khail 13.11.2019 12:43

Rád bych se zeptal co je to ta Eski? Díky za odpověď.

B. Novacek 13.11.2019 3:56

Držím "fingers crossed" abyste ty požáry nějak ve zdraví přežili a díky moc za report a rozšíření obzorů...

A tady je ta píseň o suchý putyce:

https://www.youtube.com/watch?v=8E0aZ387M_I

S. Moc 13.11.2019 1:42

Pane Vlk, hospoda bez piva má piva nadbytek! A to jméno má jen od té slavné písničký v které se tvrdí, že právě v téhle hospodě jednou pivo došlo... což vyvolalo tragedii celého kraje...prý! Do češtiny to krásně přeložil, upravil a nazpíval Jan Vyčítal.. V originále to zpívá Slim Dusty a nastudoval to právě v té hospodě a padlo na to mnoho žejdlíků. O jeho autorství se sice pochybuje, ale o žejdlících nikoli!

V. Vlk St 13.11.2019 0:19

A v těch hospodách bez piva pijí co? Limonádu anebo whisky? A co tam proboha bez piva dělají? No, na pomatence bohové snáší všelijaké pohromy. Pitomí zelení produkují požáry, u nás chce ministr zavést prohibici ,asi je placen od gangsterů a mafiánů prodávajích drogy.