Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

ARGENTINA: Očkování by jistě změnilo osud Evity Perónové

diskuse (10)

Na přelomu století u nás slavil na několika českých scénách úspěch muzikál Evita, převzatý ze slavné broadwayské inscenace. Byl to druhý nejúspěšnější muzikál všech dob pocházející od stejné autorské dvojice jako ten vůbec nejslavnější – Jesus Christ Superstar. V souvislosti s uvedením tohoto díla se pochopitelně objevily zvěsti o skutečném sexuálním životě Evity Perónové, manželky argentinského diktátora, jejíž osudy byly předlohou muzikálu.

Evita zemřela v roce 1952 a v jejím oficiálním životopisu bylo mnohé změněno. Je však jisté, že toho za 33 let svého života stihla po sexuální stránce hodně. A to se tehdy ještě nevědělo, že rakovina děložního čípku, která zavinila její předčasnou smrt, je vlastně sexuálně přenosnou nemocí. Kdyby lékaři znali o 70 let dříve očkování mladých dívek proti papilomavirové infekci, mohla by se Evita možná ještě jako stařenka osobně zúčastnit pražské premiéry muzikálu, který líčil její osudy.

Do Buenos Aires utekla ve 14 letech s přesvědčením, že tam udělá divadelní kariéru. Svá vystoupení korunovala známostí s ovdovělým plukovníkem Juanem Perónem. S tímto budoucím prezidentem se poznala v roce 1934 a provdala se za něj o 11 let později.
Tato sotva gramotná první dáma ho ovládala tak, že v jedné chvíli rozpoutala jeho hněv proti bohatým, kormidlovala diktátora doleva a nasměrovala ho k různým sociálním programům.

Evita nebyla jednoduchou osobností. Z pozice chudého nemanželského dítěte se charismatická žena dokázala vyšplhat až do postavení prezidentovy ženy. Její hlavní zbraní byl sex. Po sňatku s Perónem se postarala, aby její minulost zmizela beze stopy. Ta se však občas vynořovala v podobě šeptané fámy nebo různých klepů. Jejich autoři dokonce tvrdí, že Evita zahájila svou kariéru v Buenos Aires jako prostitutka. Je pravda, že se jako první dáma zasazovala o to, aby v Argentině legalizovali bordely. Skutečnost, že by snad někdy skutečně šlapala chodník, však nikdo neprokázal.

Na počátku kariéry střídala jednoho vlivného milence za druhým. Pózovala i pro pornografické fotografy. Později byly všechny tyto snímky shromážděny a zničeny. Netajila se tím, že nejraději poskytuje mužům orální sex. Nálepku prodejné ženy však se sebe nedokázala setřást ani jako paní prezidentová.

Výmluvná je příhoda z její návštěvy Milána. Při cestě autem s penzionovaným admirálem si svému průvodci stěžovala, že na ni lidé pokřikovali: ty kurvo! „Velice dobře tomu rozumím,“ pravil její průvodce. „Také jsem už víc než patnáct let nevyplul na moře, a přesto mi všichni pořád říkají pane admirále.“

Když se Evita poznala s Perónem, bylo jí 24 a plukovníkovi 48 let. Měl už dříve slabost pro mladá děvčata. Milovali se hned první noc a Evita si záhy dokázala budoucího prezidenta otočit kolem prstu. Už tehdy tušila, že její milenec udělá závratnou kariéru. Jako první dáma vykonávala roli tajného inspirátora, rádce a pomocníka.

V roce 1947 prožila milostný románek také v Řecku. Tam byl jejím milencem milionář Aristoteles Onassis. Kromě sexu mu Evita připravila omeletu. Milionář jí pak věnoval 10 tisíc dolarů na dobročinné účely. Později se vyjádřil v tom smyslu, že to byla nejdražší omeleta jeho života.

Evita Perónová zemřela na rakovinu děložního čípku. Teprve v poslední době medicína přišla na to, že se jedná vlastně o sexuálně přenosnou nemoc, kde hlavním činitelem je infekce papilomavirem. Právě ženy často střídající partnery jsou touto rakovinou ohroženy mnohem častěji. O tom, že Evita mezi takové ženy patřila, není sporu. Jelikož promoření populace papilomavirovou infekcí je značné, doporučuje se dnes mladým dívkám očkování ještě před zahájením pohlavního života. Kdyby lékaři toto preventivní očkování znali již v polovině minulého století, mohla se Evita Perónová třeba ještě jako šedesátnice dožít v roce 1978 premiéry muzikálu o svém životě v londýnském West Endu. Nebo v osmdesáti v roce 1998 přijet na premiéru do Prahy.

Jan Kovanic
24. 7. 2024

Mince snad skutečně vydává Republika Kongo, avšak nabízejí je nám chytráci z provařené firmy ČESKÝ...

Aston Ondřej Neff
24. 7. 2024

Ani komunisté v dalším režimu se neodvážili odstranit červenomodrobílý symbol z věží tanků, křídel...

Petra K.
24. 7. 2024

Jedno ze dvou letošních překvapení. Kalendář! Sláva veliká!

Jan Ferenc
24. 7. 2024

Je nutné chápat zvolení Ursuly z Leyenů také jako rozhodnutí za plynulé pokračování dosavadní...

Lubomír Stejskal
24. 7. 2024

Za americkým prezidentem zamířil 22. července premiér Netanjahu. Na novou situaci reagoval slovy:...

Aston Ondřej Neff
22. 7. 2024

Biden byl to přes všechno snahu starý bílý heterosexuální muž, tedy živočišný druh na odpis. Paní...

Aston Ondřej Neff
23. 7. 2024

Určitě nejsem sám, kdo by rád pravicový koncept podporoval. Ze setrvačnosti volím ODS od jejího...

Aston Ondřej Neff
24. 7. 2024

Ani komunisté v dalším režimu se neodvážili odstranit červenomodrobílý symbol z věží tanků, křídel...

Marian Kechlibar
22. 7. 2024

Služba Crowdstrike, která se používá k ochraně různých korporátních počítačů před malwarem,...

Lukáš Kovanda
23. 7. 2024

Predikční platformy, jako je PredictIt, jež umožňují sázet na výsledek prezidentského klání jako...

Josef Kopecký
24. 7. 2024

Na jednání vlády překvapivě dorazil prezident Petr Pavel. Jednal s ní o zprávě o zajištění obrany....

žof Žofie Nováčková
24. 7. 2024

Na obvodním soudě pro Prahu 2 pokračuje hlavní líčení v případu lidí obžalovaných kvůli incidentu...

Lidovky.cz, ČTK
24. 7. 2024

V pátek večer bude kvůli zahájení olympijských her vyhlášena nad Paříží a okolím bezletová zóna....

Lidovky.cz, ČTK
24. 7. 2024

Ministerstvo obrany připravuje další část muniční iniciativy pro Ukrajinu, její součástí bude pět...

Martin Zvěřina
24. 7. 2024

Ministerstvo zdravotnictví chce prostřednictvím šestice senátorů-lékařů prosadit lepší očkování,...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz