Diskuse
ARGENTINA: Daňová chamtivost skončila
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
J14a11n 54S22k22ý93p36a13l79a
Ono je fajn si vybrat těch pár parametrů, které se budou líbit a prezentovat zrovna ty. Skutečnost je mnohem složitější.
Za pouhý jeden rok Mileiho vlády se prudce propadla životní úroveň občanů. Počet lidí žijících pod hranicí chudoby vzrostl o čtvrtinu a poprvé v historii země se dostal přes 50 procent. Velká města jako Buenos Aires řeší obrovský nárůst bezdomovců, jelikož lidé nemají na nájmy.
V takové situaci lidí přestane zajímat, jestli má vláda 10 nebo 20 členů, ale je pro ně důležité pouze to, jestli mají co jíst a kde spát. A ze své situace viní stávající establishment. Takže pokud bude Milei pokračovat stejným asociálním způsobem dál, tak to nejměkčí, čeho se dočká, že nebude příště znovu zvolen. Horší scénáře zahrnují revoluce a násilí.
P73r21o32k23o74p 91D89i20v51i40š
Znovuzvolen asi nebude, to by byl zázrak, vzhledem k tomu, jak hluboko je v Argentincích socík a život na dluh od Perona zažraný.
Jakmile se nějaký stát dostane do tak hluboké a dlouhodobé prdele, neexistuje dobrá cesta ven.
P97r14o20k12o75p 96D96i21v63i40š
Nejdřív bohužel musí přijít krach (v Argentině už několikátý, ten socík je tam zhruba od druhé světové), pak je naděje na reformy. V Česku si ještě počkáme.
R63o17m40a96n 31L37a40n55g97e16r
Tak u nás to bude taky už podruhé...
L11u57i55s 80Z16í79d41e57k
Místní eurobolševiky jímá hrůza, že by se český Milei objevil i tady ! Můžou být v pohodě. Svobodné zde voí jen hrstka inteligentních voličů.....
F78r86a84n43t36i69š98e23k 17K82u34s36á82k
Já jsem také založením libertarián, takže obecně vzato, jsou mi tato opatření na zlepšení fungování státu a vytváření podmínek pro svobodný trh sympatická. Nicméně, nejsem Argentinec a argentinské ekonomické potíže znám jen zprostředkovaně. Takže uvidím. Ale zlepšovat veřejné finance úsporou výdajů státu, je něco, co bych si přál, aby hlavně dělala Fialova vláda. Také svádět zvýšení schodku našeho rozpočtu na zrušení super hrubé mzdy, je velmi populistický argument. No, hlavně když to říkají salonní ekonomové. Jen bych k tomu podotkl, že to bylo to A, ale už se neudělalo to B, tzn. omezení sociálních aj. podpor u lépe placených lidí. Je to fajn, ne, když si pořídíte fotovoltaiku a stát vám na to z velké části přidá (nemám nic proti fotovoltaice, ale ty dotace jsou hanebné). A takových případů je mnoho.
P75r98o68k82o21p 84D59i22v30i12š
Fialova vláda to neudělá, protože ODS už není to, co byla za Klause, o ostatních stranách koalice darmo mluvit a neudělá to ani opozice.
J88i31ř42í 48P96l56í64v30a
Ano, u nás je to zapotřebí! A až potom zkusit státní správu digitalizovat. Nač digitalizovat něco hloupého?
P68a27v65e63l 83V52y78b73í13h37a32l
V roce 2023 poklesl v ČR státní dluh ze 41,1% HDP na 40,8% HDP, tedy o 0,7% HDP. Naproti tomu ve Finsku vzrostl o 2%, v Estonsku o 2,3%, v Belgii o 2,5%. Autor lže, že v ČR roste dluh nejrychlejim z celé EU. Zdroj: ČSÚ: Tab. Hlavní makroekonomické ukazatele
L24u33b71o73m78í27r 80Ž55a22l33o68u56d97e65k
Tak u nás pětinásobek oproti jejich čtyřnásobku? To ještě není takový rozdíl... Ale proč měli ti finančáci desetkrát tolik? Že by šlo o "ochranu proti korupci"?
V65l81a53d14i36m59í25r 60H28a13v67e65l
Že by něco jako ochrana proti zkorumpovatelnosti soudců a státních zástupců? Jestli to u nich fungovalo jako u nás ...


Přeji pokojný den.
VH
P20e45t83r 39D42v20o55ř84á97k
Když to tak čtu, na něco jsem si vzpomněl. Jak v před 11. zářím 1973 pochodovaly v ulicích Santiaga de Chile paničky oblečené do norkových kožichů a v rukách nesly transparenty "Máme hlad!" nebo tak nějak.
Muselo to být namáhavé, protože nést transparent a ještě mít na zápěstí zlaté řetězy osázené diamanty . . . .
Z17d44e58n19ě64k 28J86e95m30e97l11í71k
Jde o to, zda politika argentinského prezidenta nemá nějaké háčky, které odtud nevidíme. V zásadě ale vyvolává dojem, že by jeho kroky zasluhovaly následování i u nás. Ale to by se premiérkou musela stát Kateřina Konečná.
Z35d45e52n80ě66k 92J86e55m67e90l45í84k
Vypadá to hezky. Pokud politika argentinského prezidenta nemá nějaké "háčky", stála by za následování. Ale to by se musela předsedkyní vlády stát Kateřina Konečná
M18i94c32h17a11l 79K65a52n45d89a
Aby nás přivedla ke krachu podobném tomu argentinskému před tím, než nastoupil Milei? Pak jo, pak by takový zachránce byl potřeba jako sůl.
J56i83ř36í 88N93e15v97r56k27l14a
Směřujeme k tomu, že skončíme bankrotem jako Argentina před dvaadvaceti lety. Doufám, že ta redukce státního aparátu nám bude trvat kratší dobu než jim.
P98e78t50r 32D72v22o46ř29á12k
Můžete alespoň teoreticky napsat jméno někoho, kdo bude "redukovat"?
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz