17.10.2021 | Svátek má Hedvika


Diskuse k článku

ANALÝZA: Je Evropská unie zárukou míru v Evropě?

Klíčovým argumentem ve prospěch existence Evropské unie jsou její zásluhy za zachování míru. Podívejme se tedy na tyto zásluhy blíže.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mařák 15.9.2018 0:50

zapšklý,

sorry za překlep...

S. Sidlichovsky 15.9.2018 3:18

Re: Další starý zapšlý dědek,

Ano, správně, už jenom Bůh může ten spolek zachránit.

J. Strakoš 15.9.2018 6:34

Re: Další starý zapšlý dědek,

Asi budu další zapšklý, ale taky se obávám, že současný stav vede více a více k nepokojům a válce.

Vedení je příliš vzdálené a EU je tak velký kolos, že prostě nejde moc slyšet nějaké lokální hlasy zdola. A pokud už se něco semele (Brexit, Katalánsko, imigrace) a lidé začínají remcat, EU logicky reaguje ve prospěch a zachování EU - zatím jen zvýšením propagandy a zaváděním zákonů potlačující svobodu vyjadřování.

Obávám se, že je jen otázkou času, až nějakému většímu počtu lidí povolí nervy a EU to potlačí silou.

J. Fridrich 15.9.2018 7:16

Re: Další starý zapšlý dědek,

EU-EHS a v prvopočátku Unie uhlí a železa byla založena " Otci zakladateli " po II. světové válce s jasným a správným cílem - bezpečnost v Evropě bez válek a svobodný obchod se svobodným pohybem obyvatel. To, co z EU dělají její vůdci v posledních cca 10 létech je cesta k rozvratu a zkáze. Například odsuzování Polska a Mad'arska za jejich svobodné odmítavé postoje k okupaci nepřátelskými a nelegálními imigranty je zcela NEPŘÍPUSTNÉ. Dnes na Novinkách - " Europarlament schválil řízení proti Maďarsku, pošlapává prý hodnoty EU " - je to přesně NAOPAK. Evropu vede ke zkáze a rozvratu nynější vedení EU v Bruselu s Merkel a Macronem..

S. Sidlichovsky 15.9.2018 7:41

Re: Další starý zapšlý dědek,

Pane Fridrichu, pokud si dobře vzpomínám, tak s Vámi ve velké většině případů souhlasím. Ale, prosím, nic se před cca 10 lety "nezvrtlo" (mnozí to časují s LS), ale šlo o podvod od samého začátku, ten svobodný obchod byla jen záclona, která měla to vše udělat pro evropskou veřejnost stravitelnější. (Jak Paul Henri Spaak poradil Monnetovi). Uvedl jsem tady v průběhu času řadu citátů těchto "unionistů" i ze 70. a počátku 80. let, které to ilustrují bez jakýchkoliv pochyb.

S. Sidlichovsky 15.9.2018 10:55

Re: Další starý zapšlý dědek,

Dovolte mi prosím ještě jednu takovou zajímavost. Někdy před 12-15 lety jsem v diskusi na Telegraphu nebo Daily Mail použil tento argument z dopisu Monneta příteli:

"Evropské národy budou vedeny směrem k superstátu, aniž by chápaly, co se vůbec děje. Toho bude dosaženo postupnými kroky, každý zamaskovaný jako mající ekonomický účel, ale který nakonec nezvratně povede k federaci". Na ten příspěvek reagoval čtenář s takovým typicky francouzským jménem a napsal: "Mluvil jsem s Monnetem ještě 2 dny před jeho smrtí a řekl mi, že celá ta idea unitární Evropy byla naprostá pitomost od samého začátku".

Ale nikde v dokumentech jsem nikdy nenašel cokoliv, co by podporovalo myšlenku, že by Jean takhle krátce před smrtí prozřel.

Ale sledoval jsem potom v diskusích toho pána dále a opravdu toho věděl hodně o začátcích Unie.

J. Fridrich 15.9.2018 13:25

Re: Další starý zapšlý dědek,

Pro pana Sidlichovského - Evropané - i naši předci - měli více rozumu - před 333 léty zastavili islámské hordy kousek pod Vídní - než nynější " vůdci a elity " Západu - pokud je lze vůbec za takto nazvané považovat - bohužel ale nyní stojí na čele Západu. Oni v ohrožení jejich způsobu života se dokázali domluvit ( bez Internetu a mobilů ), sjednotit a nebát se postavit dvojnásobné přesile přicházejících barbarů a odrazit je - a zvítězit - a Evropu pro nás zachránit. A my ji odevzdáváme těmto středověkým, necivilizovaným a nepřátelským pololidem k totální likvidaci všeho krásného a po celé generace budovaného dobrovolně. Otci Zakladatelé spolupracující Evropy to narýsovali jinak - a správně ( K. Adenauer, W. Churchill, J. Monett, R. Schuman, P.H. Spaak, A. de Gasperi ), Základní jejich myšlenka - spolupracující země Evropy - je samozřejmě správná. Spolupráce ekonomická, obranná, politická - to vše narýsovali tito Zakladatelé správně již po skončení II. světové války. Nemohli ovšem předpokládat, že za 50-60 let přijdou ( bohužel svobodně zvolení stádem nemyslících ovcí-občanů evropských zemí ) do čela hlavních zemí Evropy nerealističtí, pseudohumánní slaboši, kteří při prvních krizových zkouškách - Ruská agrese v Evropě a agresívní Islám pochodující do Evropy - totálně selžou.

Tito sjednocovatelé Evropy po II. světové válce se musí nyní obracet v hrobě .....

J. Sinnreich 15.9.2018 16:18

Re: Další starý zapšlý dědek,

Nejvetsim nebezpecim pro demokraticky svet nejsou dnes islamske hordy, ale pata kolona "progresivistu" sedici ve vladach a v institucich EU. Sovetsky rezim byl jediny velky ustav pro dusevne chore, ale vladl v nem urcity system.V dnesni Evrope se silenci zmocnili vedeni ustavu. (otevrene hranice, migrace, genderova politika, klimaticke silenstvi, pacifizmus,,,,atd.)

J. Kanioková 15.9.2018 16:21

Přesně..!

J. Kanioková 15.9.2018 16:18

1***

J. Jurax 15.9.2018 16:34

Souhlas

S. Netzer 15.9.2018 9:31

Re: Další starý zapšlý dědek,

Má proč být zapšklý. Vypadá jako byl měl žaludeční vřed.

P. Grigar 15.9.2018 9:44

Re: Další starý zapšlý dědek,

.. dobrého rána vinšuju, Sybillenko drahá. Můžete mi takhle na dálku udělat diagnostiku mého zdravotního stavu? Nerozpakujte se a použijte foto mého pejska, jsme jedno tělo a jedna duše. Prosím, moc prosím!!

P. Grigar 15.9.2018 9:34

Re: Další starý zapšlý dědek,

.. tak tak, podobného dědka zapšklého mají i v Německu, jakýsi Thilo Sarrazin, ale paní kancléřka ho naštěstí nebere vážně a nečte, prý je málo podnětný. Tož hrrr na ně a nešetřit, Unii si rozvracet nenecháme!! A co tam u vás, ve Sladké Francii, ticho, klid, problémy žádné?

A ten Geert Wilders, jestli se dědkovství dožije... to teprve bude něco.

K. Janyška 15.9.2018 20:37

Re: Další starý zapšlý dědek,

Mařák, myslím, že vám přeskočilo... Dzp.

J. Huml 16.9.2018 17:39

Re: Další starý zapšlý dědek,

Pane Marak, dneska jste ty zdejsi dute palice opravdu pekne naklepal. Uzasne jsem se pobavil; nekteri tupci prestali kejhat, dosla jim para. Diky.

M. Mařák 16.9.2018 19:01

Re: Další starý zapšlý dědek,

;-)