Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

AFRIKA: Rusko získává vliv na úkor Evropy TOMÁŠ ZDECHOVSKÝ

Skutečnost, že o některých státech slýchá většina lidí spíše sporadicky, však nic neubírá na jejich skutečném významu. Příkladem je třeba takový Niger, který může být kvůli podobnosti svého názvu zaměňovaný s Nigérii, svým mnohem lidnatějším jižním sousedem.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PT

Z celého článku souhlasím jen s tím, že Evropě ujel vlak a Zdechovský je jeden z těch, který to umožnil. Do Afriky dala Evropa už tolik peněz, že by tam musel být blahobyt a je?

0 0
možnosti
RL

Teď bude druhý pokus, na Ukrajině. ;-) ;-D

0 0
možnosti
MZ

Ja by som to tak dramaticky nevidel a neriešil. O urán, zlato etc. v Afrike sa pobijú silnejšie krajiny. No a s nami, rasistickými, bielymi, kolonialistickými a otrokárskymi európanmi budú mať starosti sociálni moslimsko-arabsko-africkí sociálni pracovníci.

0 0
možnosti
JP

No však ano. Zdechovský si myslí že Francúzsko tou silnejšou krajinou je 8-o A tý imámovia sa už u nich starajú.

0 0
možnosti
MV

Ruské angažmá v Africe a to hlavně v zemích s nerostných bohatstvím je důkazem, o co rusákům na Ukrajině jde ve skutečnosti.

0 0
možnosti
ŠH

Nejdříve si sedněte, uklidněte se. Pak začnete (možná) normálně uvažovat a budete psát i slušně mluvnicky. Tedy použijete slovo Rusko/Rusové.

O co šlo Američanům, když bombardovali Srbsko a odstřelili Nord Stream (namátkou vybráno)?? No, zkuste na to přijít.

Jo, a na té Ukrajině jde Rusku o celosvětovou rakovinu jménem NATO a vraždění ruskojazyčných občanů nějakou soldateskou od Kyjeva. Začínají si o tom povídat i vrabci na střeše.

0 0
možnosti
MH

Učte se rusky, učte se čínsky, studujte Korán! Přijde vám to vhod!

0 0
možnosti

J22a71n 87Č11e84r73n53ý

19. 9. 2023 11:13

A romsky. Indie má nejvíc obyvatel . Už 1,4 miliardy.

0 0
možnosti
JH

A co ty puče v sevrní Africe? Jóó ty byly zinscenovány a financovány EU tak to bylo všechno v cajku, že jo!!I ty jeden srandisto!!:-P

0 0
možnosti
ŠH

Vážený poslanče, asi stále netušíte:

1. Evropa je Evropa, brusele je pouze brusele.

2. Polovina Evropy je Rusko, velmoc.

3. Nemocná polovina Evropy, rozuměj soubor kanceláří brusele, neví kudy kam. Resp. ví - tisknout nové směrnice o hospodářsko kulturním rozvoji. A radovat se z toho, jak USA tady odstřeluje plynovody.

4. Polovina Evropy - Rusko, maká. A nevymýšlí, že muž bude kojit, děti jim vyrobí určená děloha, a že volební právo bude od šestnácti.

Vliv získávají chytré země. Vy si opravdu myslíte, že v tom parlamentu brusele vysedíte nějakou chytrou myšlenku, poslanče Zdechovský (se vzděláním "volnočasové aktivity dospělých")?

0 0
možnosti
JH

To je podle známého rčení, Dej volovi (omlouvám se kastrátovi samce tura domácího) funkci a vymyslí papír. A to je většina těch bruselských darmožroutů!!

0 0
možnosti

J39a26n 39Č52e14r75n22ý

19. 9. 2023 8:45

Hochu, každý chvilku tahá pilku. Když puče prováděl Západ tak si nadšeně tleskal. V Libyi se mu to vůbec nepovedlo.

0 0
možnosti
Foto

Jistě ujíždí, a Brusel si myje ruce. Žití v blahobytu brání změnám, přesněji proč něco změnit, když my Bruselští si žijeme jako v ráji. Jinak moralistický článek o ničem. A je, ale chybí jako vždy B.

0 0
možnosti
FN

Klasické kázání lidoveckého europoslance Zdechovského. Naplněné žvaněním o civilizaci, evropských hodnotách, demokracii, rozšiřování čínského a ruského vlivu a ani slovo o tom, že Francie těžila a vyvážela nigerijský uran za třetinu ceny na světových trzích. Když se objevil požadavek na světovou cenu, chtěla to Francie řešit podle osvědčeného vzorce korupcí a pučem. Stačilo by tedy platit za uran světovou cenu a žádný ruský vliv by se nekonal. Silně pochybuji, že by např. Kazachstán nebo Kanada prodávaly uran za zlomek skutečné tržní ceny.

0 0
možnosti
MK

Když už chcete dělat chytrého, nastudujte si rozdíl mezi nigerijským a nigerským uranem.

0 0
možnosti
MK

Niger je v těžbě uranu okolo 5.místa na světě. To jen na upřesnění.

Jinak, ta Francie má samozřejmě dodavatelů více. Dováží uran z pěti zemí, od každé z nich cca pětinu své spotřeby. Není to tedy jen Niger, ale i Mosambik, Kazachstán, Uzbekistán a Austrálie.

0 0
možnosti
ŠH

Trefná poznámka.

Francie ostatně dobře "vsadila" na atom, myslím tím "elektřinu z uranu".

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz