7.7.2020 | Svátek má BohuslavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


AFGHÁNISTÁN: Vražedný mejdan místo svátečního příměříŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 20, poslední: 12.6. 2019 0:05, přehled diskusí

Jen je nechte, ať se perou!:
Autor: F. Navr8til Datum: 11.6.2019 18:43

Přítomnost USA a jejich spojenců pouze sjednocuje afghánskou opozici. Až cizí vojska odejdou, pustí se podle zvyku do sebe Taliban, kmenové a klanové milice, náboženské ozbrojené formace i prostí loupežníci. Tím se Afghánistán vrátí k svému historickému normálu.

Souhlasím s misemi, protože budeme potřebovat instruktory:
Autor: J. Chaloupka Datum: 11.6.2019 14:33

střílení pro civilní obyvatelstvo. Až to začne. Tak ať si vojáci někde jinde zkusí opravdovou válku.

Kraviny nepodporovat - ať se tam třeba všichni postřílejí:
Autor: M. Krátký Datum: 11.6.2019 9:37

snad to i USA ( NATO ) pochopili a skončí tuhle blbost - proč bychom se toho měli účastnit i my ??? Nedovolit volný pohyb muslimů do Evropy a tečka cz !!! Hezký den.

Všechno to byli nevěřící psi, kteří si nic jiného:
Autor: F. Houžňák Datum: 11.6.2019 9:23

nezasloužili, tedy podle názoru jejich spolumuslimů. Sunnité si to myslí o šíitech, šíité o sunnitech a všichni dohromady o alavitech, alevitech a jak se ty další sekty jmenují. Když sunnita zabije šíitu, je to alláhulibý čin, a naopak taktéž.

Zas*aný Islám !!!:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.6.2019 17:32

Zrovna jsem dokoukala na video z Číny, natočil ho Čech tam žijící. Ke konci videa se dostal až k tamní mešitě a mluvil, jak se chytráci z BV podbízeli, jen aby mohli Číně tu mešitu rekonstruovat a nabízeli taky, že do Číny pošlou či vyškolí "imámy", na což Číňani slušně, že jen tu rekonstrukci, nic víc.

Říká, že tamní Islám, čínský, je v pohodě.

Jiayuguan - čínská zeď v poušti Gobi - https://www.youtube.com/watch?v=b4UxWULIR5M

Muslimáci jsou vypatlaní debilové:
Autor: J. Vintr Datum: 11.6.2019 9:04

a budou se zabíjet, aniž by vlastně věděli proč. Vždyť zabít někoho je tak úžasná zábava a člověk s kalachem v ruce si připadá tak důležitý. Kdo by ho tedy dobrovolně odložil a věnoval se něčemu tak otravnému jako je práce.

Kde muslim, tam nebezpečno.:
Autor: A. Alda Datum: 11.6.2019 8:38

Unavení vojnou ? hahaha ! :
Autor: D. Rajninec Datum: 11.6.2019 4:54

V krajine kde si môže napísať niekoľko milionov občanov do dotazníku iba jedno povolanie - príležitostný zabijak ! Kde môže 50 ročný chlap hrdo povedať , že v živote o manuálnu prácu nezavadil , a živil sa ako jeho otec , dedo, pradedo iba lúpením , vraždením , mučením ....v štáte kde sa považuje za ľudovú zábavu vešanie "nepriateľov " štátu na štadione a ukameňovávanie pokleslých afgánskych žien .....

Afganistán:
Autor: Z. Vydra Datum: 11.6.2019 1:10

Pane Ročku, Vy o tom Afganistánu píšete, jako kdyby tam vedle afgánské armády a Talibánu nebojovalo taky cca 17 tis. vojáků NATO.

Re: Afganistán:
Autor: T. Kohout Datum: 11.6.2019 2:20

Ti jsou tam jaksi mimochodem. Mají své základny a hlídkují kolem. Větší ambice už asi ani nemají.

Bylo by dobré vědět, kdo jim (talibánům/kajďanům) dodává zbraně, spotřeba zbraní musí být velká. Za Cartera a Reagana jim zbraně dodávala CIA. Nyní? Zřejmě dobráčtí boháči ze Zálivu. Někdo z toho musí mít byznys.

Re: Afganistán:
Autor: D. Rajninec Datum: 11.6.2019 4:58

Keď je vôľa vraždiť a ničiť potom sa vždy najde niekto kto to naterialne podporí ! Takto to vo svete funguje od vynajdenia peňazí !

Je to najjednoduchší spôsob zhodnotenia kapitálu . Viď porazené Nemecko , ktoré dnes je niekoľkokrát silnejšie ako víťaz CCCP !

Re: Afganistán:
Autor: M. Prokop Datum: 11.6.2019 8:43

Ovšem "víťaz CCCP" měl tu "vôľu vraždiť a ničiť " dost silnou a ekonomiku si posral sám.

Re: Afganistán s cca 17 tis. vojáků NATO.:
Autor: P. Dvořák Datum: 11.6.2019 4:10

Ti mají největší starost, aby jim přes pětistupňové opevnění a zátarasy nevlítl náklaďák s výbušninami přímo do tábora. A když vyrazí do terénu, zase víc než cokoliv jiného se snaží pouze přežít. Po zuby ozbrojeni, v přilbách pro dvacet způsobů vidění a komunikace, neprůstřelných vestách, obrněných transportérech, s leteckou podporou na zavolání. A proti nim fousatí chlápci v sandálech s kalašnikovem.

Slyšel jste někdy pojem "partyzánksá válka"?

Re: Afganistán s cca 17 tis. vojáků NATO.:
Autor: J. Vintr Datum: 11.6.2019 9:11

Ono by stačilo, kdyby ti vojáci měli povoleno střílet. Jenže západní politici mají takový strach z "civilních obětí z řad domácího obyvatelstva", že vojákům střílet nedovolí. O v podstatě i každý Talibanec, sotva mu vypadne kalašnikov z ruky, je civilní obětí z řad domácího obyvatelstva.

Re: Afganistán s cca 17 tis. vojáků NATO.:
Autor: M. Krátký Datum: 11.6.2019 13:20

pane Dvořáku - můj naprostý souhlas - už abychom z této kraviny vypadli - naší starostí má být ochrana vnějších hranic Evropy a České republiky. Takže by naše mini armáda měla kretény z ÚV EU postrašit co nejrychleji to bude možné. Moc tomu ale nevěřím, když se koukám na naší vládu a našeho ministra zahraničí - prý mu už ale rostou fousy - jsem tedy zaslechnul v naší sámošce - hezký den

Re: Afganistán:
Autor: J. Babicka Datum: 11.6.2019 5:02

Stačí obyčejné kupecké počty, nebo selský rozum. Tak ohromnou zemi, která má přes 30 milionů obyvatel, nemůže okupovat 14 000 američanů plus pár vojáků NATO.

To staíá tak na hlídání stožáru, aby někdo neukradl vlajku.

Vsadím se že pražský kraj ná víc policajtů

Ta hrstka je tak dobrá k tomu aby se mluvilo o "okupaci" a snažili sme se při tom tvářit vážně

Re: Afganistán:
Autor: R. Langer Datum: 11.6.2019 8:00

Jenom 17000? Takový plivanec? Chudáci malí, to je teda lituju. Nechtěl byste se náhodou přidat k té dobyvačné síle? Asi by vám to dost prospělo v poznávání reality. :-D

Re: Afganistán:
Autor: J. Pokoutný Datum: 11.6.2019 15:08

No, kdyby tam místo nich bylo 17000 Čingischánových Mongolů a brali to z jedné vody načisto, možná by i něčeho dosáhli (ílchán Hulegu jich měl na dobytí celé Persie+dnešního Afgoše 40000, později získal spojence). Se současnými zbraněmi a jejich nasazením... Mimochodem, pro ty "znalce" kteří tvrdí, jak se Západ do nebohého Afghanistánu s*re: např. britsko-afghánské války započaly snahou zabránit loupeživým vpádům Afghánců do Indie, k nimž docházelo se značnou pravidelností.

Re: Afganistán:
Autor: J. Vintr Datum: 11.6.2019 9:06

Jestli jste si nevšiml, tak tam ti západní vojáci podle přání politiků nebojují. A to většinou ani když jsou sami napadeni.

Re: Afganistán:
Autor: Z. Vydra Datum: 12.6.2019 0:05

Nu, pokud se chce někdo trochu blíže seznámit, jak žijí vojáci NATO v Afghanistánu, doporučuji přečíst si knížku "Do temnoty" od Pavla Stehlíka, který tam absolvoval, jako voják naší armády, půlroční nasazení. Ona to zas až taková selanka není. Vyšla sice v roce 2014 a je trochu zastaralá, ale ono se to tam od té doby asi moc nezměnilo.