28.11.2021 | Svátek má René


Diskuse k článku

AFGHÁNISTÁN: Mír – boj do konečného fiaska

Psát o Afghánistánu a jeho věčné válce nízké intenzity působí chvílemi skoro trapně. Je to jako na kolotoči o Řípské pouti. Zprávy o tamějších hrůzách či svárech – nejnověji o konfliktu mezi dvěma vzdoroprezidenty – jsou vždycky tak nějak na jedno brdo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Pávek 23.5.2020 8:12

Afghánistán nemá racionální řešení...

Zdravím pane Victoríne, no za tohoto stavu jak funguje svět nemá. Vždy uvažuji, kdo těm mamelukům dodává zbraně a jak je financují. Pokud by se chtělo a na tyto cestičky, co to melu - dálnice šláplo, bylo by to vyřešené brzy. Ale ten zájem není z důvodu všeobecně známých. A pak i nevhodně zvolené zbraně. Jestli jste četl Lišku Bystroužku, tak víte jak dopadl revírník Bartoš, když chytil Bystroušku ve špajzu kde měl zásoby a čerstvou zabíjačku. Původně zvolil zbraň správnou - pušku. Škody by byly minimální. Ale na pošklebky přihlížejících pušku odložil a vzal sukovici. Dopadlo to zničením a naprostou devastaci obsahu špajsky, útěkem lišky a ta si ještě při útěku ulovila na cestu kohouta. Cheche, no a tak je to i s Afganistánem. Chce to jen vybrat tu správnou zbraň a nebrat ohledy na přihlížející. Škody by byly minimální ale odstrašující. Ale ta demokracie, ta by dostala ránu.

P. Victorin 23.5.2020 9:22

Dobrý den, pane Pávku! Děkuji za reakci na můj názor. Teoreticky možné uklidnění neustálých rodových rozepří, způsobujících trvalé nesmiřitelné válčení afghánských občanů mezi sebou, lze uvažovat např. neutronovou bombou a pod. To ovšem není reálně aplikovatelné z tzv. morálních aspektů. Proto uvádím svůj výše zmíněný názor... Přátelsky zdravím!