20.10.2021 | Svátek má Vendelín


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Donát 13.9.2021 8:29

Tak to víte špatně.

P. Hák 13.9.2021 6:58

"V rozporu s floskulí, která je donekonečna opakována ve zjevné snaze přesvědčit ostatní o tom, že je to pravda – že „po 20 letech si všichni přáli, aby USA z Afghánistánu odešly“ – mají USA zhruba 70 let vojáky v Německu a Jižní Koreji, což je relativně umírněná „pojistka“, která také neměla být „navždy“."

Autor míchá různé věci.

Věta "po 20 letech si všichni přáli, aby USA z Afghánistánu odešly" možná není úplně přesná, ale až na několik lidí z intervence profitujících a pár fanatiků toho fakt už měli všichni dost. Válka se nedá vést donekonečna.

Zajímalo by mne, proč by se lidnatější a ekonomicky i technologicky nadřazená Jižní Korea nedokázala ubránit vyhladovělým severokorejcům se zaostalou výzbrojí. Jasně, jaderné zbraně, ale konvenční válku by Jih měl teoreticky drtivě vyhrát.

Před kým chrání americká vojska Německo, evropského ekonomického a politického hegemona, fakt netuším. Jestli to má být před Ruskem, tak Německo spolu s Polskem mají např. v tancích na potenciálním válčišti dost patrnou převahu.

K. Kužel 13.9.2021 6:23

Američané mají velký prostor pro dělání chyb: žádná pro ně není fatální, vždy se nakonec nějak zařídí.

Například Libyi se jim nepovedlo "liberálně demokratizovat", ale v probíhajícím rozvratu se úspěšně zachytili a podporují stranu opačnou než Rusové.

Podobný vývoj očekávám i v Afghánistánánu, kde jde s Rusy i Čína. Stýček Sam bude tudíž podporovat protitalibánské povstalce.

T. Kohout 13.9.2021 1:28

A přitom to začínalo tak hezky: udělat Rusům jejich vlastní Vietnam. A vymyslel to Polák, což nepřekvapuje. Každý má své "priority".

K. Kužel 13.9.2021 5:31

R^

D. Rajninec 13.9.2021 7:41

Je úžasné , chytiť sa do vlastnej pasce. Lepšie je už iba , keď si zostrelíte svoje lietadla v ktorom letíte !