Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

100 DNŮ NA UKRAJINĚ: 54 880 padlých, 2309 kusů zničené těžké techniky

Sovětský svaz utrpěl v osmdesátých letech v Afghánistánu těžké ztráty, které vedly v roce 1987 k rozhodnutí tehdejšího sovětského vedení stáhnout svá vojska z této země. Ztráta prestiže spolu s vysokými ztrátami na životech byly jednou z hlavních příčin rozpadu sovětského impéria v roce 1991.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JN

Autor nám chtěl asi říci, že v Rusku nemají žádné výrobní a opravárenské kapacity na vojenskou techniku a zbraně. Asi tak nějak. Jeho naivní představa.

0 0
možnosti
RG

R12e87n37é 75G22u49r87a81l

20. 1. 2023 19:32

To se vezme za bernou minci propagandistický údaj ukrajinské strany, přidá se hromada hlouposti (či nechopnosti), pár zbožných přání... a bác ho, máme supr článek, který se s realitou míjí o parník. Ale lidi to prý chtěj slyšet... Nic nového v našich luzích a hájích. Jenže lhaním si do kapes a podceňováním nepřítele se válka vyhrát nedá....

0 0
možnosti
KF

K23a63r92e38l 63F23i58l53i41p

20. 1. 2023 19:12

Pane Troško, z jakých zdrojů uvádíte ruské ztráty? Ukrajinská armáda bojuje bez ztrát? Jednou bylo asi nedopatřením v TV Prima uvedeno, že Ukrajina v bojech u Bachmutu denně přichází o 350-500 vojáků(padlí a zranění). To znamená při čtyřnásobné možnosti čerpat z lidských zdrojů na straně Ruska, Ukrajině dojdou bojeschopní vojáci. Nepomůže ani PR a propaganda, která je ze strany Ukrajiny pro EU exelentně zmáknutá.

0 0
možnosti
VK

V48. 26K88u63h77a46j

20. 1. 2023 17:38

No, tak teď ještě poreferujte o ukrajinských ztrátách. Nebo ne? Proč ne?!8-o

0 0
možnosti
Foto

To by mě také zajímalo, o kolik vojáků přišli Ukrajinci, aby se dalo srovnávat.

Mít oběti pro zemi zemi, kór napadenou zemi, není žádná ostuda a Ukrajina je napadenou zemí. Nechápu ty tajnosti.

Takový Izrael přišel od roku 1860 (kdy ještě nebyl vyhlášen Stát Izrael) o 24 068 Židů, z nichž 4216 byli civilisté zabiti při arabských teroristických útocích.

0 0
možnosti
JJ

J79i82ř78í 40J90o73h62n

20. 1. 2023 16:51

Další blábol podprůměrného politruka, založený na pochybných datech.

Troška je další z hrobařů NP.

0 0
možnosti

Ano, Trošku, spíše ale hodně se zde rozmnožili...;-D

0 0
možnosti
LN

Koukám, že dnes tady mají mejdan skoro samí příslušníci Putinovy ruské páté kolony... ;-D Tradiční folklór komunistů v penzi na Neviditelném Psu...

0 0
možnosti
JK

Asi mají co říct do diskuse. Na rozdíl od vás, co dokážete lidi s jiným názorem jenom sprostě urážet.

Je příznačné, že do komunistů lidem nadávají ti, kteří se chovají a mluví stejně jako bolševici. Bolševik je od slova velký a znamená to lidi, kteří jsou v převaze a mají aktuálně moc. A myslí si, že se získáním moci automaticky přichází i rozum a právo vynucovat si ten jediný správny názor. A kdo jej není ochoten akceptovat, toho podle nich mají právo perzekuovat. Od urážek přes ztrátu zaměstnání, vězení až k šibenici.

0 0
možnosti
Foto

Je to pár dní, co ruský ministr zahraničí Lavrov přirovnal počínání USA a Západu vůči Rusku ke konečnému řešení (ruské) otázky. No dnes je to 81 let od smutně proslulé konference Wannsee (20.1.1942)...

0 0
možnosti
LN

Prolhaný rusák Lavrov váš vzor? 8-o

0 0
možnosti
JK

Má-li někdo seriózní zájem pídit po tem, co se děje na ukrajinské frontě, dám link na jednoho ruského youtubera dlouhodobě žijícího na Floridě. Podle všeho již není zaměstnán a plně se věnuje získávání a ověřování informací z fronty. Každý den ukazuje na mapě aktuální stav na frontě, přičemž vše má odzdrojováno. Většinou z vícero zdrojů. Nejčastěji fotkou ruského nebo ukrajinského vojáka u významného orientačního bodu, který lze ztotožnit s Google mapami. Podle jeho slov mu informace posílají i lidé z fronty nebo lidé žijící na území, na kterém se vedou boje. A dokonce i z vyšších míst ruské armády od důstojníků, kterým se nelíbí způsob, jakým Rusové vedou tuto válku. Jeho videa sleduji možná půl roku, a zatím jsem nezjistil, že by si něco vymýšlel.

Ono to ani moc na youtube nejde. Kanál na youtube si lze udržet - zvláště má-li přes milion odběratelů - jen tehdy, když do světa nepouštíte hlouposti. V opačném případě vám youtube váš kanál zablokuje. A jelikož tento Rus má milion odběratelů a youtube ho vlastně živí, nemůže si kvůli nějaké propagandě dovolit mít zákaz na youtube.

U videí se dají zapnout titulky i jejich automatický překlad do češtiny.

https://www.youtube.com/@sanya_florida

0 0
možnosti
KK
JK

Co se týče konfliktu, už i ukrajinská strana a dokonce i CNN mluví o tom, že Ukrajina je vojenským polygonem, na kterém si Rusko a taky západní svět za ukrajinské peníze a ukrajinské životy testují své zbraně a taktiky. Abych nebyl nařčen ze šírení ruských hoaxů, zde je link na nedávný článek ze CNN:

https://edition.cnn.com/2023/01/15/politics/ukraine-russia-war-weapons-lab/index.html

0 0
možnosti
Foto

Za ukrajinské peníze? Které poskytují jiní s minimální zárukou, že je někdy uvidí zpět. Jinak s tím polygonem souhlasím. Účinnost a bojová hodnota zbraně se nejlépe odzkouší při skutečně ostrém nasazení.

0 0
možnosti
JR

Britská rozvědka již před týdnem uvedla, že Soledar plně ovládli Rusové. Ukrajina tvrdí, že se o město stále tvrdě bojuje.

Stále nevím, proč pan Troška tento článek napsal. To, co nám chce obsáhle říci , slyšíme, vidíme a čteme denně. Ty různé tabulky, počty padlých, vystřelené munice, ztráty techniky nic nevypovídají.

Podstatné je, že si početně slabší , nevycvičení Rusové se zastaralou technikou a zemí ochromenou sankcemi, udělali z Azovského moře svůj vlastní rybníček a jsou kousek od Oděsy. Podle Britů, také postupují, ale kdo by jim věřil, když Zelenský tvrdí opak.

0 0
možnosti
KK

"Ukrajina tvrdí, že se o město stále tvrdě bojuje."

Podívejte se na německý filmový týdeník z konce války. To byly samé zázračné zbraně, konečné vítězství, .... ůtěk byl "stažení do předem připravených pozic". Nihil novum sub sole.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz