Pátek 12. prosince 2025, svátek má Simona
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

ŽIVOT: Kde brát fake news?

Je stále těžší přicházet s původními fake-news. Skutečnost je dost bizarní i bez nich. Jednu zcela falešnou zprávu jsme ale přece jen vyplodili. Tady je.

----------

Následující událost je zcela smyšlená.
Vrátil jsem se po čtrnácti dnech domů a ve schránce čekalo upozornění, že manželka má na poště ouřední rekomando do vlastních rukou. A že prý jen do zítřka.
Uf, to ještě stihnu. Popadl jsem svůj poštou vydaný průkaz pověřence a vyrazil na pobočku. „Pane, to je jen do vlastních rukou, to vám nesmím vydat.“ Chtěl jsem tedy, aby dopis na poště pozdrželi - manželka se vrací přesně za týden. Kdepak. Ať si zatelefonuje ona sama nebo ať to řeší přes poštovní webovky!

S brbláním odcházím a čtu si poučení na zadní straně oznámení. Moment, v případě nevyzvednutí v dané lhůtě bude dopis vhozen do doručovací schránky? Chápu to dobře?

Dobře jsem to pochopil! Uplynul den a následující ráno se nám ve schránce objevil dopis pro manželku do jejích vlastních rukou. Svýma nepovolanýma rukama jsem jej ze schránky vyndal, a tajemná úřední obálka se nakonec po dalším týdnu dostala do těch rukou nejsprávnějších. Mezi dobou, kdy se mi obálka v žádném případě nesměla dostat do rukou, a stavem věcí, kdy jsem ji mohl vyndat ze schránky a v případě nějaké „války Roseových“ i zničit nebo tajně přečíst, uplynulo něco málo přes 24 hodin.

-----------------

Ještě že jde o typickou fake-news snažící se očernit službu vzkvétající pod ministerstvem vnitra, řeknete si možná. Tak jak celý text zní, jde opravdu o falešnou zprávu. Co je tam konkrétně nepravdivého? Úvodní věta: „Následující událost je zcela vymyšlená.“

Z autorova webu Paleta názorů a ptákovin

kaw Karel Wágner
12. 12. 2025

Čínské automobilky zaplavují svět i auty na fosilní paliva

pek Petr Kolman
12. 12. 2025

Když se soudí dřív, než soud rozhodne.

Jan Němeček
12. 12. 2025

Monetární uvolnění a silná Praha: závěr roku v dobré kondici

jaz Jaroslav Zamazal
12. 12. 2025

Překvapivé podobnosti mezi Palestinou a Ruskem a jejich nepřekvapivé důsledky

Aston Ondřej Neff
12. 12. 2025

Koukejte se tomuhle státu vyhnout, smrdí!

ndr Jindřich Göth
12. 12. 2025

Poslední rozloučení s malířem, scénografem a kostýmním výtvarníkem Theodorem Pištěkem, držitelem...

Lidovky.cz
12. 12. 2025

Světový pohár biatlonistů zakotvil tento týden v rakouském Hochfilzenu. Prvním závodem byl mužský...

Lidovky.cz, ČTK
12. 12. 2025

Německo zaznamenalo prudký nárůst ruských hybridních akcí snažících se destabilizovat zemi. Berlín...

Tomáš Kazda
12. 12. 2025

Specialistky na rychlostní disciplíny zahájily ve Svatém Mořici olympijskou sezonu. A úvodní sjezd...

Lidovky.cz, ČTK
12. 12. 2025

Slovenský parlament hlasy vládních poslanců přehlasoval veto prezidenta Petera Pellegriniho a opět...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz