28.5.2022 | Svátek má Vilém


ZÁBAVA: Udílení cen

30.3.2022

Státní vyznamenání byla také předávána k takovému podivnému datu, tak proč by Agentura Pravda vyděsí nemohla udílet svá ocenění právě teď?

V duchu si představte fanfáry z Libuše, my vám k nim dodáme i text, který se zatím nikdy nikde oficiálně nezpíval: Pííítná vodááá, pitná voda pitná voda pitná voda pitná voda pitná vodááá, zé záchodááá.

A už předstupují ocenění.

Nedávno jsme viděli řidiče jednostopého bezmotorového vozidla (= cyklistu), který se v Praze nepohyboval po pozemní komunikaci pro pěší (= po chodníku), nýbrž po pozemní komunikaci určené pro vozidla (=vozovce). Neznámému cyklistovi udělujeme Řád Bílé vrány. Aplaus!

Při venčení našeho zcela neútočného středně velkého psa jsme konečně jednou potkali jorkšíra, který se s naším psem přátelsky a důkladně očenichal za vzájemného vrtění ocásky, potažmo zbytkem ocásku, a pak se oba bez problémů odebrali dál se svými páníčky. Za to, že se při spatření opravdového psa nerozklepal strachy ani nespustil štěkot na celou ulici, jako všichni ostatní zcela nesocializovaní minipsi, udělujeme neznámému jorkšírovi Řád Normálního psa. Tak je hodný!

Po nástupu do vagonu metra nás na první pohled zaujala jedna slečna. Zatímco komplet všichni sedící i někteří stojící zírali do mobilů, ona háčkovala. Udělujeme neznámé slečně Řád Záchrany IQ národa. Jen houšť!

Na závěr si na četná přání v duchu pobrukujte melodii, která se už nějakých třicet let nikde nehraje - Pochod padlých revolucionářů. Alternativní text k němu nezveřejníme. Tehdy jej znali mnozí a nikdo to nemyslel zle, ale v dnešní hyperkorektní době už se zase spousta věcí smí říkat doma, ale na veřejnosti ne.

Převzato z autorovy Palety názorů a ptákovin