Neviditelný pes

ZÁBAVA: Odhalené kontakty s Kremlem

12.2.2022

Jako autor co chvíli řeším nějaké dilema. Rád bych se vyjádřil k těm nejzásadnějším problémům našeho současného dneška, ale hned si uvědomím, že na to nemám ani potřebné vzdělání, ani potřebnou drzost.

Třeba takový covid (čti kovid): ještě než se stačím seznámit s jeho základní formou, už jsou tady alespoň dvě nové mutace a já prostě nestíhám. Nebo politika, to už vůbec, na to bych potřeboval titul minimálně na tuplované úrovni Mgr. et Mgr, tady se zdravým rozumem nevystačím.

Když už jsme u medicíny, tak jisté praktické a odborné znalosti mám z veterinární, ale kdo chce dnes řešit červenku prasat či slintavku nebo kulhavku skotu. Ačkoli… třeba by se i dalo… Vždyť kolik jen toho naslintají naši přední občané, aniž se při tom začervenají, byť jejich argumenty kulhají na obě nohy. A tak mně zbývají už jenom takové mediální drobty, neboli – jak říkají naši dobrovolně se obsazovaní sousedé – pouhé omrvinky. A pohříchu jenom z oblasti tělovýchovy a sportu.

Jak se vypořádat s Kremlem

Můžeme se o tom se znepokojením dočíst od již výše zmíněných důležitých, rovněž na pečlivě obhospodařovaných sociálních sítích a především z hlášení nejrůznějších bezpečnostních služebníků: v našich končinách se množí aktivity proruských, ba až přímo vysloveně prokremelských trollů.

Ti se snaží lživými informacemi ovlivňovat dění v nejrůznějších oblastech naší společnosti, což výrazně narušuje naši kolektivní cestu k zářnému blahobytnému a veskrze demokratickému kapitalismu. Není jednoduché je odhalit, natož dopadnout při činu, v tomto případě se to však u jedné telefonní budky našim bezpečákům podařilo. Sledován byl bývalý příslušník SK Slavia Praha, známé vršovicko-čínské společnosti zabývající se kšeftováním s hráči, jistý Jan Kuchta. Díky tomu, že šlo o fotbalistu, nebylo odhalení zase tak obtížné. Mezi kolegy ho totiž prozradilo nejen jeho již delší dobu špatně tajené pošilhávání po Moskvě, především však odposlech pravidelných telefonických kontaktů s Kremlem.

Podle zatím nepotvrzené výpovědi jistého očitého svědka, který si nepřeje být jmenován, se mu však ještě před zajištěním podařilo zdrhnout fofrem, jako by mu koudelka pod zadkem hořel, a v těchto dnech má již údajně být na utajeném místě v Moskvě. Je tu ovšem ještě verze další, ale ta není doložená: podle informace přímo z centrály zajištěn sice byl, ale poté s ruskou stranou vyměněn za estrádní teroristické duo Miškin-Čepiga, které bude nyní se svou indoor třaskavou podívanou pohostinsky vystupovat ve Varieté U Nováků.

Příliš málo demokracie v komunistickém Pekingu

Co nového v České televizi, na rozdíl od jejího ředitele? Tamní vnitropolitický Jakub Vladimirovič Železný si na závěr své zpravodajské exhibice neodpustil několik stručných informací ze svého oblíbeného dějiště zimních olympijských her. Zveřejňujeme v plném, necenzurovaném znění:

„Totalitní komunistická Čína zneužila pořadatelství, aby na své hry vyslala největší výpravu, bezesporu za účelem nahamounění co nejvíce medailí na úkor jiných ne tak rozmnožených, leč nám sympatických demokratických zemí… Her se již počtvrté účastní i reprezentanti kokainové Kolumbie… Reprezentanti údajně imperialistických Spojených států nejvíc spoléhají na své hokejistky, zatímco mezi favority na mužské zlato patří hráči bolševického týmu putinovského Ruska… V biatlonu opakovaně překvapuje polofašistické Bělorusko… V curlingu smíšených týmů nedokázala dvojice posthavlovského Česka čelit soupeři z mafiózní Itálie… A závěrem ještě aktuální názor předního politika: jak se nám svěřil znalec Dálného východu a nejvýznamnější ze senátorů Vystrčil je zklamán, že hry nebojkotují jeho kamoši z demokratického čankajškovského Tchaj-wanu, čímž nepřímo vyjádřili svůj souhlas s genocidou pevninských Ujgurů a útlakem náhorních Tibeťanů.

Jak na Kavkách po svém přechylují dámy

Ještě jednou Česká televize, která už léta zápolí mj. s vyslovováním cizích ženských jmen. Jde o tzv. přechylování, což je podle Ústavu pro jazyk český AV ČR běžná součást slovotvorného a tvaroslovného systému. Účelem je snaha vyhnout se nejednoznačným větám, předcházet nedorozumění a významovým nejasnostem.

Zcela v tomto duchu zvedl už kdysi prapor osvěty šéf sportovní redakce jistý Ota ´A co na to občan´ Černý: zásadně přechylovat, ať to dopadne, co to stojí. Což jeho hokejoví nedůslední pozůstalí ovšem dokonale postavili na hlavu. Už v premiérovém utkání našich hokejistek s Čínou jsme se totiž dozvěděli, že za domácí nastoupily mj. Chanová, Wongová či Woová, ovšem také Jü, Čao nebo Kuan. A kde vůbec zůstaly jejich spoluhráčky Ki či Ču? Zřejmě tam, kde i kapitánka českého týmu, spolehlivá leč zcela nepřechýlená Mills.

Není to ovšem v podání ČT žádná výjimka. Třeba dvě Kateřiny, úspěšné reprezentantky nedávné doby, by si mohly na ignoranci kavčích přechylovačů právem stěžovat: Emmons a Nash. První, roz. Kůrková, trojnásobná olympijská medailistka, mj. zlatá ve střelbě ze vzduchové pušky na LOH 2008 v Pekingu, navíc mistryně světa a Evropy. Druhá, roz. Hanušová, lyžařka a cyklokrosařka, účastnice dvou zimních a tří letních olympiád, v současnosti jedna ze čtyř viceprezidentů Mezinárodní cyklistické unie (UCI).

Zdá se, že na Kavčích horách neví pravá ruka, co dělá levá, čímž dochází k anarchii vyžadující rázné a tedy personální řešení. Česká televize je na tom totiž jako ta příslovečná ryba: smrdí od hlavy Dvořáka, a ne od ocasu Záruby.

BISka radí, informuje a odvolává

Bezpečnostní informační služba dodatečně dementovala všechny dříve vydané zprávy ohledně protistátní prokremelské činnosti občana-fotbalisty Jana Kuchty. Jak bylo odhaleno, zmíněný se totiž pravidelně kontaktoval pouze se svým známým Martinem Kremlem, trenérem brankářů pražského klubu Vltavín, dříve Lokomotiva Praha. Pokud se dnes skutečně pohybuje v okolí Putinova Kremlu, je to pouze díky přestupu do tamního klubu Lokomotiva Moskva. BIS na základě nových skutečností odvolává dříve vyhlášené pátrání a nadále hledá zase už jenom Hradem zašantročené otisky na jedné příliš důvěrné nedůvěryhodné zprávě.zpět na článek