27.5.2022 | Svátek má Valdemar


ZÁBAVA: 21. století

18.4.2022

Málo platné, dnešní technika má takové schopnosti, že až jeden žasne. Moc by mě zajímalo, jestli si autoři sci-fi někdy představovali, že technika bude fungovat právě TAKHLE. Ti nejlepší z nich asi ano.

- Moc se mi líbí, když mi dole na monitoru září nápis „Právě prší“. Zejména tehdy, když se podívám z okna a marně pátrám alespoň po jedné dešťové kapce. Možná by tam mohl být nápis „Právě teď někde na zeměkouli prší“ nebo „Právě prší a jestli to nevidíš, je to tvoje chyba“.

- Ty současné mobily! Když jdete po ulici, nerozeznáte, kdo kolem vás má hands free a kdo je prostě jenom magor. Chovají se všichni stejně, včetně gest.

- Také jste se někdy rozhodli se zapnutou navigací udělat neplánovanou odbočku třeba k nějakému obchodu nebo na záchod? Ta ženská se může zbláznit a neustále vás nutí při nejbližší příležitosti se zastavit a otočit. Nebo se mi moc líbilo, když jsem šel neznámým městem pěšky a navigace mě vybídla, abych dále pokračoval tři sta metrů na sever. Nemáte někdo u sebe kompas?

- Počítač mě uvítal sdělením „Velký pátek. Dnes celý den.“ No považte, kdo by to byl řekl, že pátek trvá celý den od půlnoci do půlnoci! To prostě jednoho překvapí a - jak praví televizní hlavy - „je za tu informaci rád“!

Kdysi jsem četl publikaci o fotografech časopisu National Geographic. Prý všichni museli zvládat focení v jakékoli situaci s vypnutým automatickým ostřením a bez měření expozice - a to v dobách, kdy ještě neexistovaly digitály. Nedivím se.

Převzato z autorovy Palety názorů a ptákovin