11.7.2020 | Svátek má Olga


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vlček 10.7.2020 1:59

No, dobrý. Jen ten úvod. "Vy kluci pitomí" ve Švejkovi nesouvisí s pořádkem, ale disciplínou (Náš obrlajtnant Makovec, ten nám vždycky říkal: Disciplina, vy kluci pitomí, musí bejt, jinak byste lezli jako vopice po stromech, ale vojna z vás udělá lidi, vy blbouni pitomí? A není to pravda? Představte si park, řekněme na Karláku, a na každým stromě jeden voják bez discipliny. Z toho jsem vždycky měl největší strach.)

R. Kupec 6.7.2020 18:09

dnes se neříká ZN ale OFI !Víte, co znamená zkratka OFI? Pochází z anglického spojení Opportunity for improvement – příležitost ke zlepšení R^;-D

J. Mach 4.7.2020 21:30

No, je to napsané jako satira, tak se to nesmí brát vážně. Pracoval jsem (kromě jiného) jako referent ZN v éře budování socialismu i kapitalismu a musím konstatovat, že v kapitalismu je ten tlak na počty ZN a úspory daleko větší, a tvůrčí schopnosti manažerů se také nezvýšily (i přes zyýšené množství jejich titulů a osvědčení). Mimochodem, nikdy to nebylo organizačně pod ROH.

P. Atušma 29.6.2020 15:28

Jo, Win10 jsem rozcházel asi měsíc, než jsem se začal orientovat intuitivně. Prostě se teď SW a FW píše pro ty, co se narodili s PC myší v ruce.

I. Hermanek 28.6.2020 3:31

Pane vlku píšete krásné a za me. Díky ivan hermanek

I. Hermanek 28.6.2020 3:20

Přes weekend to celé vyrobil trubkami obehnal aby buuueee zjistil že zákon o zachování energie nelze prekecat..tehdy za temných času to šlo logicky oboustranně dohodnout ze ten zakom platí. Dnes bych byl jako posuzovatel v prrrr..green deal by mne jako neprizpusobitelneho predsudecneho soudruha poslal do. však víte... a takhle to teď tady je a tak to ma být..inzenyrsky diplom zahoditi a na ct 1 koukali. Pak no problemad b. Čerstvý zážitek syn zakoupil a instaloval nový počítač u nás doma priblblou otázku....moji...kdeže je ta bedna která to ovládá velkorysé přešel..Takze původně zapinač velikosti prstu se změnil ns spendlikovou hlavicku kdesi vevnitr pod listou. Hledabi g bodu je dost presny vyraz kdesi kdysi se o tom mluví a snad to i existuje. ..nicméně po o 3 měsících praxe toho sofistkovaneho člena naší rodiny jsem schopen ne více než za 5 minut zapnout.. lidská inteligence slaví hody nicméně pořád mne vrtá hlavou proč není ten cudl zvící velikosti mexického dolaru ke spuštění,hezky den noc všem spriznenym badatelum

I. Hermanek 28.6.2020 2:49

Juuuu to je presne krasne popsane..ohledně zn mám zkušenosti z kolbenky byvse posuzovatel technolog. Hodne perel tam bylo rak snad jednu...jiz pouzita para vaří lepidlo.... strašně milý a zapaleny pan to byl

P. Staronový 27.6.2020 12:00

Nějak mi to evokovalo agenta Akáta. :-P

M. Pivoda 27.6.2020 14:02

Vším, čím jsem byl, byl jsem rád!

Napsal by agent Staronový, který se neumí podepsat svým jménem.

M. Pivoda 27.6.2020 11:18

Cituji z článku (který jsem ale celý nečetl): "... Soudruzi při budování socialismu brzy správně pochopili, že naopak je nutno vynalézat, vynalézat a vynalézat. ..."

Soudruzi správně pochopili jen první polovinu záměru zmenšit to viditelné technologické zaostávání socialismu za kapitalismem. Té výzvě k masám lidu, aby vynalézali, se dnes říká "open innovation". ... Tolik k minulosti.

Pro naši budoucnost (která mne dosud zajímá více než naše minulost) platí, že ze současné krize se lze jen proinovovat, nikoliv proinvestovat. Jenže vyhlášením výzvy k inovacím automaticky nezajistíte jejich správnou implementaci.

Výhled do budoucnosti: Hnutí Luditů 21. století? https://player.d.tube/btfs/ QmV4CbrVoZ9v2gyHYaytbCU965Dnjs adeGbJRRXYVuUQiK Útoky na inovátory (například Elona Muska) jsou zcela mimo mísu, ale o možnostech zneužití technologie 21. století hovoří ten pán velmi přesvědčivě.

M. Pivoda 27.6.2020 11:20

Ještě jednou ten webový odkaz:

https://player.d.tube/btfs/QmV4CbrVoZ9v2gyHYaytbCU965DnjsadeGbJRRXYVuUQiK

P. Han 27.6.2020 21:13

Škoda, že nezvládnete ani dočíst článek...

K. Krejčů 27.6.2020 10:15

Článek mi mluví z duše. Co jsem ve WIN 7 vyřešil jedním kliknutím na to ve WIN10 potřebuji kliků 5. A nabízené "plotny"na obrazovce nepotřebuji vůbec k ničemu. Dřív jsem si stahovaný soubor uložil kam jsem chtěl já. Teď (po poslední novele) mi ho "natvrdo" systém pošle do "users" a odtud si ho musím vydolovat.

J. Jurax 27.6.2020 14:10

No, takměř vždy můžete zvolit volbu Uložit jako, případně si přednastavit adresář po ukládání stažených souborů.

Je fakt, že update W10 semtam něco zčurdí či přenastaví.

A je fakt, že dlaždicová nabídka programů W10 je až pronikavě pitomá ve srovnání s rozbalovacími menu XP nebo W7, které si jeden mohl nastavit podle potřeby. No a design obrazovek je věc vkusu, nicméně mně osobně ve srovnání s klasikou XP připadá škaredý.

Ono je toho víc, co se dá kritizovat. Nicméně doba mne donutila obcovat i s Androidem, a pravím, že proti němu jsou desítky zlaté ...

F. Kusák 27.6.2020 15:29

Jestli vy už nejste staré konzervy? Ale nic ve zlém, o mě to platí už dávno. Já používám LINUX.

J. Jurax 27.6.2020 16:54

No, čuchnul jsem si před víc jak čtvrtstoletím k Unixu na databázových serverech, nicméně profese mne dál vedla k vývoji softu pod Windows a Unix mne až tak neoslovil, abych se pro doma přešaltoval na nějaký jeho klon. A učit se teď už v pořadí cca sedmý operační systém se mi už nechce.

R. Polášek 27.6.2020 17:18

Já doufám, že ve W10 bude fungovat Total Comander nebo něco podobného stejně jako v předchozích verzích. A tudíž takové problémy budou automaticky bezpředmětné.

Jak jsem prvně začal pracovat na PC, to bylo někdy v květnu červnu 1995, trvalo to asi jen měsíc, než jsem z práce přímo v Dosu a v prvních mých Windows 3.1 přešel na Norton Comander a jeho analogy, nějaký český a snad dokonce severomoravský minimalistický tuším 3C Comander, dlouho od Software602 Manažer602 a potom až do nynější doby Windows Comader, který s epozději musel přejmenovat na Total Comader.

Takže já v jednom systému, co se týká manipualce se soubory, pracuji 25 let a doufám, že v něm půjde pracovat i nadále v těch W10, které brzy plánuji.

J. Jurax 27.6.2020 17:23

Ale to víte že tam funguje Total Commander, i Explorer tam je ... :-)

R. Dubravský 27.6.2020 20:36

Také Double Commander, který je úplně stejný, ale zadarmo.

V. Heidlerová 27.6.2020 16:34

Ó, duše spřízněná!!! Jak já Vám rozumím. Jen neumím své postupy přepočítat na kliky, ale na hodiny. Přetahuji fotky z doručených nebo skenovaných - a vůbec nevím, kam ! Už je nenajdu, nebo mám uložené fotky v 5 různých oddílech, odkud je už neumím přeposlat. Něco se mi zazipuje, i když nechci, jiné se mi rozloží po jedné. I když beru v úvahu svou vlastní blbost a neumětelství, přece jen si myslím, že minulé systémy byly vůči osamělým seniorům milosrdnější. Pes mi neporadí, přestože má každý den maso a já ne!!!;-D;-D;-D

J. Jurax 27.6.2020 16:59

Stará rada programátorská a ajťácká praví, že když je opravdu nejhůř, je na místě zvážit též eventualitu nalezení, případně i studia příslušného manuálu.

Pokud jsem manuál našel, takměř vždy to zafungovalo ... :-)

J. Jančura 27.6.2020 9:50

Naprostý souhlas. Mám ty samé problémy a to jsem s programováním a počítači začínal už za totáče.

I. Polák 27.6.2020 8:39

No, pane Vlku, mám pro vás jednu informaci. Já se živil PROGRAMOVÁNÍM od roku 1970 do roku 2011. Zapomeňte na všechny náhradní termíny, ovšem že jsem končil jako IT specialista v nějaké Javě a technologii hchkrdtn. Nevěřte nikomu, celé programování je jen o "if-then-else", ale jeden užitečný účinek toho neustálého učení jsem zpozoroval. Když totiž děláte něco tvrdě rutinně - což je ovšem jediný způsob jak to dělat dobře a efektivně - váš mozek při tom doslova tvrdne. Jediný způsob jak ho donutit pracovat je učit se něco nového.

Nemám to podložené žádným studiem věd lékařských, až tak jsem ten mozek nerozhýbal, ale je to můj subjektivní pocit potvrzený sem tam nějakým důkazem při používání mozku v běžných situacích.

Takže po koupi dalšího mobilu nenadávám, ale se skřípěním zubů trénuji mozek... Ovšem nejhorší je interakce s mobilem mé ženy, která samozřejmě předpokládá, že já jí vždycky poradím a on ten mobil samozřejmě funguje úplně jinak než ten současný můj.

F. Kusák 27.6.2020 15:33

Mluvíte mi z duše. Ovšem, já mám hrůzné sny, že mě dostihne stařecká demence a už nezvládnu ani to, co ještě umím.

V. Heidlerová 27.6.2020 8:32

Po dlouhé době se hlásím se souhlasem! Asi to bude též generační souznění, nikoli souznění s nově vyvinutými generacemi počítačových systémů. Užívala jsem Windows 7 a naučila jsem se po drahné době v systému šmejdit. Po zavedeni Windows 10 se PC chová zcela nevypočitatelně, neumím přeposílat fotky, kopírovat soubory do pošty, ukládat články do složky "Oblíbené" atd.atd. - věci, které byly tak křišťálově čisté a jednoduché v předchozím systému. Ráno mi PC předkládá nefunkční věci, které ještě večer fungovaly. Jsem stará harfa, ale ještě před rokem jsem si poradila sama, nyní se dožaduji asistenta jako při inklusi, protože každý krok na PC a FB je krokem do neznáma. Na T602 vzpomínám s láskou, střídali jsme se na ní s více uživateli a šlo to. Dnes, když mi někdo vleze na MUJ POCITAC (vnučka, návštěva), seřizuju si buď PC tři dny vlastní silou "pokus-omyl" nebo lovím na ulici mladé odborníky, čímž se vystavuji nebezpečí, že budu obviněna z obtěžování. Tož tak. Teď jsem se dočetla, že Windows 7 znovu ožívá, neumím přeinstalovat. 83letá babka, která už těžko ožije

H. Rybnická 27.6.2020 9:03

Paní Heidlerová nevím který příspěvek je lepší, ten pana autora nebo Váš. Vynikající.

V. Heidlerová 27.6.2020 16:26

Moc děkuji, nacházím se totiž ve stavu zoufalství a zoufalý člověk dělá zoufalé činy, hááááááááá. Díky za povzbuzení. Jsem na vše sama jen se psem, a ten mi neporadí. Zdravím.

H. Rybnická 28.6.2020 9:31

Hloupost, Ženská jako Vy zvládne všechno i když nám už není osmnáct. A na jižní Moravě se nezoufá. Tam stačí se kouknout kolem sebe a sklenička dobrého vína. Také zdravím a přeji krásnou neděli.

P. Staronový 27.6.2020 12:04

Proto mi "desítky" do bedny nesmí. Snažily se, ale dostaly zákaz.

J. Jurax 27.6.2020 14:23

No jo, jsem pravda o tucet let mladší, nicméně takové potíže s desítkama fakt nemám ... :-)

A pro hosty si udělejte extra profil s maximálními restrikcemi, svůj profil zaheslujte a heslo nikomu neříkejte ... :-)