29.11.2022 | Svátek má Zina


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
ptakopysk 23.6.2006 9:19

Re: Re: Buřtová vyhláška bude zrušena...

čistě mezi náma - já moravský víno moc nemusím, ty jejich kyselinky mi rozežírají žaludek. A když náááhodou narazím na značku kterou mohu pozřít bez zdravotních komplikací, tak to prodávají jenom v jednom krámku na kraji města vzdálenýho od nás sto kiláků každou lichou středu sudýho měsíce a na to se můžu vykašlat. Ale proč se do vztahu evropský vinař - evropský zákazník kurňapes se.ou úředníci z EU to nepochopím.

Medvídek 23.6.2006 9:33

Re: Re: Re: Buřtová vyhláška bude zrušena...

Ani já. Ty jejich "svěží kyselinky" mi zmuchlají hubu jak starý noviny a abych musel pátrat po dobrém víně jak detektiv, na to mně neužije. Což ovšem nic nemění na tom že úředníkům by mělo být houbeles do toho kolik a za kolik vína (nebo čehokoliv) kdo vypěstuje a prodá.

aida 23.6.2006 9:37

Re: Re: Re: Re: Buřtová vyhláška bude zrušena...

Hele, Medvídku, nekecej, vždyť Ti tady chutnalo. ;-) A co ten dobrej moravskej vermut u naší bábi, už sis ho konečně vyzvednul?

Medvídek 23.6.2006 9:49

Re: Re: Re: Re: Re: Buřtová vyhláška bude zrušena...

No v hospodě to nebylo nic extra ale to co jste sehnali vy (pálava to byla myslím) bylo fajn.

aida 23.6.2006 9:51

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Buřtová vyhláška bude zrušena...

Pálavu ti naši kamarádi nemají, jinak skoro všecko, jen od bílýho snad 12 odrůd. Nebyl to nějakej MT nebo MM?

Medvídek 23.6.2006 10:13

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Buřtová vyhláška bude zrušena...

Máš asi pravdu, já už nevím, je to dávno. Tuhle jsem ale dostal od klienta láhev MT a vylil jsem ji jak to bylo kyselý. Asi nebyl s mými službami spokojen.;-D

ptakopysk 23.6.2006 9:50

Re: Re: Re: Re: Re: Buřtová vyhláška bude zrušena...

ale vždyď on medvídek netvrdí, že KAŽDÝ moravský víno má pH kolem 2,5 :o) já vím taky o jedné značce, kterou bych do akumulátoru nelil...

aida 23.6.2006 9:35

Ono kdoví, jak to s těmi vinicemi ve skutečnosti bude

Naši novináři mají neuvěřitelnou schopnost všecko pokroutit. Jako onehdy s těmi požadavky na označování, veliká bublina a ono nakonec nic. Byly k tomu tady tak před měsícem (?) dvě docela dlouhé diskuse.

aida 23.6.2006 9:33

Malou poznámku pro vysvětlení

jsem právě zrovna vylepila pod úvodník...

Rpuť 23.6.2006 9:50

Aido, on je průšvih zejména v tom, že je to vlastně ve všech oblastech.

To nejsou jen buřty a víno, ale i dotovaná zelenina a brambory z Polska, vyhnaná hnojivem, k ždrádlu nejsoucí - leč levná, to jsou dovozy z Číny atd...atd

A zatímco si komplikujeme a zdražujeme vlastní, energii, práci, pojištění...a finální  výrobu, seč nám síly stačí - dáváme zelenou všem ostatním, bez ohledu na kvalitu, bezpečnost, nezávadnost...

Nejsme náhodou blbí?

aida 23.6.2006 9:52

Re: Aido, on je průšvih zejména v tom, že je to vlastně ve všech oblastech.

To víte, to je ten trh.;-)

Rpuť 23.6.2006 9:54

Aido, to je - ale proč regulujeme jen ten svůj vlastní......?

aida 23.6.2006 9:56

Re: Aido, to je - ale proč regulujeme jen ten svůj vlastní......?

A v jakým směru myslíte?

JAPA 23.6.2006 8:20

prase

Bílé české ušlechtilé prase - oficielní název- , kulaťoučké jak v reklamě u řezníka nebo na obrázku od Lady, 10 cm sádla a maso, sádlo, špeky lahodné. Současná odtučněná a odchucená libová jezevčíky připomínající západní prasata jsou příkladem toho, že mnoho věcí v této zemi je lepší než je ve světě běžné. 

Mablung 23.6.2006 9:16

Re: prase

Víte. Tuk má být obsažen ve svalových vláknech. To potom dělá maso šťavnatým a měkkým. Pokud přede mnou přistane flák, kde je polovina libového a polovina tlustého, zvedá se mi kufr. Jsou lidé kteří milují tlusté, ale z mého okolí jich moc není.

Medvídek 23.6.2006 9:36

Re: Re: prase

Taky to na talíři, pokud mi to někdo dá,  vždycky pečlivě odpreparovávám protože kdybych strčil tlustý do pusy, zvedne se mi žaludek.

ptakopysk 23.6.2006 13:56

Re: Re: Re: prase

moje babička, která se narodila za Rakouska, přežila obě světové války, krizi ve třicátých letech a notný kus socialistického budování, měla pro nás děti, nežeroucí tlusté maso, toto: "Bídu na vás, parchanti mlsný!" Do konce života měla v paměti, jak za krize její manžel chodíval každý týden pěšky dvacet kilometrů do města pro deset korun podpory v nezaměstnanosti pro čtyřčlennou rodinu.

YGA 23.6.2006 14:37

Re: Re: Re: Re: prase

A naši stařeček kontrovali, říkali - Hitlera na vás, červavci (červavec byla jejich nejoblíbenější nadávka).

Lenka 23.6.2006 14:54

Re: Re: Re: Re: Re: prase

:-)) koukám, že to bylo všude stejný. Mě zase děda vyhrožoval kapitalismem :-)). Bohužel mi bylo tak asi 8 - 9 a netušila jsem, co to je ten kapitalismus.

Rpuť 23.6.2006 7:36

V dobách dávných, kdy ještě smělo se po vlastech českých stanovat,

domluvili se dva trempíři z učňáku, že vyrazej do přírody. Prachů nemajíce, složili se na jeden pecen chleba, čerstvého a měkkého, a z babičky vydundali hrnek sádla se škvarkama.

Přes den opájeli se krásou přírody, k veřeru vydali poslední grošík za pár lahví piva, postavili si na louce stan, vyhrabali jámu pro oheň a jali se debužírovat. Na klacíku opekli chleba nad ohněm, namazali tlustě sádle s tučnými škvarky, posolili a nezdržovali se krájením česneku na plátky. Tuto manu nebeskou bohatýrsky zapíjeli zlatavým mokem a náramně si lebedili. V průběhu večera se sice strašně přežrali, ale vůbec jim to nevadilo, z posledních sil se postavili nad ohýnek, uhasili ho z vlastních zdrojů a zalezli do stanu. Hlasité škrundání z jejich útrob je sice budilo, ale nakonec se Morpheus smiloval a oni sladce dřímali v lůně přírody.

Nevěděli ovšem, že již od večera jsou sledováni z houští mladým alternativním loupežníkem (tenkrát se ještě zpívalo "..cikán, černý cikán"), který skryt, silně kanil nad tou božskou vůní, takže během večera poslintal celou houštinu. Když usoudil, že trempíci spí dostatečně tvrdě, nemohl se již více ovládnou a vsunul se do stanu celou horní polovinou těla za účelem uloupení zbylého proviantu. Netušil však, že leze do plynové komory. Koncentrace otravných plynů byla tak strašlivá, že se  rázem začal dusit, příšerně se  rozkašlal, nestačil uprchnout a byl rozlícenými táborniky zmydlen, zmasen a zboulován a na závěr ještě nakopnut do zadku.

Trempíři preventivně zapálili každý jednu Lípu, vyvětrali stan a pokračovali v přerušeném spánku.

Pro nepamětníky - Lípy bývala značka nejlevnějších cigaret, balených v měkké krabičce po deseti kusech.

JAPA 23.6.2006 8:09

Re: V dobách dávných, kdy ještě smělo se po vlastech českých stanovat, - lípy

lípy, letky byly po 2 Kčs/bal. 10 ks,, globusky, džunky 2,30 Kčs, astry tuším 2,60 Kčs (opravdový hnus, dusivé) 

partyzánky (dávný aforismus z časopisu Dikobraz - změn je plno, po všech stránkách - pravil kuřák nenuceně - dříve partyzáni skrývali se v seně - nyní zdá se seno v partyzánkách) -1,60 Kčs/bal. 10ks ale šlágr byly (k dostání pouze  na Slovensku bystrice (tuším 1, 30Kčs)a předebším detvy - 1 Kčs. Partyzánky i detvy se daly kouřit. 

MF 23.6.2006 8:38

Re: Re: V dobách dávných, kdy ještě smělo se po vlastech českých stanovat, - lípy

No, Detvy jen se sebezapřením. Bystrice byly slovenské partyzánky.

cipísek 23.6.2006 9:47

Re: Re: V dobách dávných, kdy ještě smělo se po vlastech českých stanovat, - lípy

Pamatujete na zkratku ČSTP (Českoslovanský tabékový průmysl) , překládanou jako "Čisté seno tabáku prosté" ?

cipísek 23.6.2006 9:48

Re: Re: Re: V dobách dávných, kdy ještě smělo se po vlastech českých stanovat, - lípy

OPRAVA : Československý tabákový průmysl .

ZW 23.6.2006 23:25

Re: Re: Re: V dobách dávných, kdy ještě smělo se po vlastech českých stanovat, - lípy

Též "čisté seno, tráva, papír".

kik 23.6.2006 10:46

Re: Re: V dobách dávných, kdy ještě smělo se po vlastech českých stanovat, - lípy

Nekdy zacatkem let 80. jsem vedl asi 3 mesice armu (byli jsme jako spravna "bachma" na stavbe). nejvetsi zajem byl o Marsky za 5 a Startky za 4 koruny. A kdyz se mi podarilo sehnat Zorky po 3 korunach za krabicku, byly pryc behem nekolika minut. Mam takovy dojem, ze partyzanky se uz tenkrat nedelaly, ale detvy si snad jeste Slovaci obcas privazeli.

ZW 23.6.2006 23:24

Re: Re: Re: V dobách dávných, kdy ještě smělo se po vlastech českých stanovat, - lípy

Ano, na Slovensku Detvy a ještě Čárdy (zelenobílá krabička, myslím že za 3,50 Kčs). Rozhodně lepší než Zorky.

doxa 24.6.2006 0:02

Re: Re: Re: Re: V dobách dávných, kdy ještě smělo se po vlastech českých stanovat, - lípy

V Čárdách byla příměs černého tabáku, když se nehnaly kubánské Liguerosky nebo Partagasky. (o francouzských Gitaneskách se nám mohlo jen zdát)

Ale teď už je to stejně jedno

Zdenek 23.6.2006 7:06

Bejvávalo...

S výrobou topinek na vojně mám podobné zkušenosti, jen jsme je dělali v menším množství na kamínkách v radiovoze R118. U šuplíku na součástky bylo takové šikovné prkénko, na tom jsme roztírali česnek. Při výjezdech na cvičení k nám chodili i oficíři na šmak. Jo, jo, kde jsou ty časy ;-P