Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

TAXIZKAZKY: Cesta z města.

Čekám na zákazníka. Jsem, mírně řečeno, otrávený, protože dotyčný podle objednávky na dispečinku chce odvézt jen kousek. Že si to sakra nedojde pěšky!? Nikdy jsem neměl rád ty ani ne kilometrové jízdy z hospody do hospody!
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MB

Keď budú 15min mestá, už to nebude také jednoduché.

Obyvatelé Oxfordu protestují proti projektu 15minutového města, ve kterém mají být nuceně uzavřeni (video). UK: V rámci plnění plánů Agendy 2030 jsou zaváděna různá opatření odvolávající se na klimaticky vstřícnou politiku. Ve jménu boje proti uhlíku se vymýšlí šílenosti, které mají ve skutečnosti za cíl ovládnout a plně zotročit většinu lidí na této planetě.Zatímco 15minutové zóny zajistí, že se obyvatelstvo dané oblasti nepohne mimo vytyčenou zónu, projekt chytrého města umožní absolutní dohled nad všemi občany, ale i nad těmi, kdo do dané zóny vjíždí.Asi nejdále je v současné době Oxford, kde se má v 15minutové zóně (jde o oblast, kterou projdete za 15 minut pěšky) již brzy začít dohlížet i na dodržování pravidel, k nimž patří například i zákaz vyjíždění ze zóny více než 100 dnů v roceObjevují se tedy všude a Světové ekonomické fórum je z toho velmi nadšené. Již dříve bylo oznámeno, že Paříž bude 15minutovým městem a nyní je na řadě také univerzitní město Oxford.Obyvatelé mohou opustit své 15minutové město až 100krát ročně, ale pak musí nejprve zaregistrovat své auto, které je pak sledováno po celém městě prostřednictvím inteligentních kamer.

Obyvatelé Oxfordu to odmítají akceptovat, proto vyšli do ulic, aby protestovali proti 15minutovým zónám. „Média samozřejmě mlčí,“ píše novinářka Sophie Corcoranová. Říká, že je proti tomuto druhu totality.

„Na konci tohoto týdne světové elity odletí do Davosu ve svých soukromých tryskáčích, aby se dohodly na tom, jak zamykat lidi po celém světě do 15minutových zón v jejich městech,“ řekla Corcoranová.

https://www.ninefornews.nl/kijk-britten-protesteren-tegen-15-minutenzones-waar-ze-in-opgesloten-worden/

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz