Úterý 9. června 2026, svátek má Stanislava
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.

Přihlásit se

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

KV

Znám pár ambulantních lékařů, kteří provádí miniinterupce (odsávání blastuly/gastruly) za nemalý ambulantní obol. Oni v Polsce mají takový katolický inerrupční zákon, kdy i pomalu "šprcka" je nástroj pekelný. I gravidita se spalničkami nebo zarděnkami prý není riziková, dle polských bigotů ŘKC "dar Boží". Chápu jejich rozjitření, "potratík" nemůže být katechumenem, tudíž dle ŘKC je uvržen "v plamieny pekelne". Jako agnostik, nechápu ty ŘKC liturgie třeba v Jasné Hoře, ošoupávat si kolena, či na našem Velehradě, namáhat kyčle ve šplhu k bazilice, zatím co přeláti i s celebranty a korouhvei se tam nechají vyvézt limusínami. Pouze konstatuji, nic proti, když si tu taškařici platí sami, byť Joska byl Žid, a i panna Maria židovka, katolíci jí mají za "virgo intacta". Ale nic, to bychom se dostali do dogmatických diputací, a možná v katolických státech i do hledáčku "kongregace o nauku v církvi" ve Vatikánu, lapidárně řečeno Inkvizice.

Kdo se chce řeholit, ať se řeholí a své pfěry platí, ale nic jiným nevnucujte. Restituce od josefínských reforem jste dostali, tak klerikové, vzhůru do hospodaření, ale již bez státní podpory a bez žvanění rorátů či jiných liturgií pro berní poplatníky. Nuž, už u nás na vsi nebudeme dotovat ŘKC, kdy náš velebný pán s námi hrával mariáš, a my jako myslivci a hasiči opravovali faru a kostelík, když zemřel, diecéze nasadila nám bigotního jáhna z Polska, který odradil od plamenů pekelných i největší baby modlilky, do kostela mu nepáchly. Takže tak, co s tím naděláme, ŘKC dostala své, tak ať se stará, bohužel dnes již není doba typu "Církev ŘKC a Stát", to byla po 1919 vize msgre Šrámka, dnes bigotů ve stranách, dvouprocentních elektorátů (víme, o které klerikální bigoty se jedná), které s ODS, ve své demenci naložila i na hřbet, "preprcala volby", ale s podílém parazitů v PS, typu Jeníka a gymnasiálního blba z HK (místo aby učil, blbne v klerikální politice. A Jeník Jakob? Historicky by mohl zastoupit Kacafírka pana Slvaty z Košumberka.

MP

M73i45r54e78k 30P18e93s10a17t

16. 5. 2026 15:18

Ostrava, hranice Morava/Slezsko, reka Ostravice=Ostrawica granica, Frydek=Slezsko, Mistek=Morava

AB

Typická moravská svatba u polských hranic! Dobré,hodně dobré!Protože stále žijete,asi jste se tímto názorem svatebčanům nepochlubil.

SK

Ano, i Morava sahá až k polským hranicím, asi si pletete Slezsko se Severomoravským krajem! :)

FN

Svatba ve Slezku nemůže být typicky moravskou svatbou. To je schopen tvrdit jen Pražák, pro kterého svět končí u Průhonic.

RL

Pokud vím, pan Kolman se narodil v Třebíči, a pracuje v Brně...

Mimochodem - co přesně je podle vás "typicky moravská svatba"?

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz