1.12.2022 | Svátek má Iva


Diskuse k článku

SPIKNUTÍ: Celá pravda

Jméno Étienne Klein je u nás až dosud asi neznámé. Ve Francii tento fyzik a filosof svůj věhlas má, v nultých letech dostával různé ceny a dokonce Řád akademických palem, pak už to bylo slabší. Před pár lety měl nepříjemnosti kvůli plagiátu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Vaněk 9.8.2022 18:30

Co to plácáte? Thajwan byl nezákonně pod Britskou okupační správou, a po letech se podle smlouvy zase vrátil tam, kam patří, k Číně.

I. Širůček 9.8.2022 17:10

A už tam (po vzoru Krymu) uspořádali referendum?

M. Vaněk 9.8.2022 13:08

Tchajwan je čínské výsostné území, není-liž pravda...:-)

J. Jurax 9.8.2022 12:53

No, film Ikarie XB-1 byl natočen sice za komunismu, ale zas tak moc komunistický není. A děj filmu je rozvinutá epizoda z knihy K mrakům Magellanovým od Stanislava Lema.

I. Lyčka 9.8.2022 12:37

Flotila je u břehů Číny nebo na volném moři poblíž Tchaj-Wanu?

M. Šejna 9.8.2022 11:36

Jak Proxima Centauri skutečně vypadá, neví zatím nikdo.

Ví se jen, že je to červený trpaslík s velice bouřlivými projevy plazmatu na jeho povrchu.

zde je animace Proximy včetně dráhy planety, která kolem ní obíhá:

https://www.youtube.com/watch?v=ztGAZgGr3G0

M. Vaněk 9.8.2022 11:18

To je tak, když neznalec či zabedněnec píše do novin... Pane Neffe - co dělá flotila USA u břehů Číny? Představme si, že by Čína vyslala své vojenské loďstvo ke břehům USA, kde by "hlídkovala" a prováděla provokace - to by toho byly plné noviny, petice by stíhaly protestní nóty a celý "demokratický" svět by byl v šoku. Ale obáceně to blbům přijde normální. Dále je zajímavé, že chemtrails neexistuje, ale CIA má vyčleněna na tyto operace letiště po celé Evropě (stejně jako "detenční centra, podobná těm na Guantamámu; tuším, že jedno "objevili" novináři v Polsku) - po dotazu na Ministerstvo Války, kdo, kdy a za jakým účelem používá vojenská letiště na našem území bylo novináři sděleno, že tato informace podléhá utajení krom sdělení, že tyto AKTIVITY nejsou placena ze státního rozpočtu ČR.

J. Vorlický 9.8.2022 10:41

Mně je to jasné - nejlépe se debatuje o tom, čemu nikdo nerozumí.

P. Hatina 9.8.2022 10:24

Do jisté míry máte pravdu, jenže v tomto nyní neřešíme Cui bono, tedy kdo a proti komu ty fake news píše.

Ale že samotná "výuka, školení, atd.. rozeznávání fake news je dnes velice lukrativní a prestižní činnost Takový školitel je jistě oceňován mnohem více než učitel nějaké pitomé matematiky nebo chemie.

Vědecky vzdělaný astronom by jistě taky hned rozeznal, snímek Proxima Centaury od kolečka salámu, ale takovou slávu jako pan Klein , po svém přiznání, by z toho rozhodně neměl...;-D

O. Istvanfy 9.8.2022 10:04

K 1.) Proti fake news bojujú hlavne tí, ktorí potrebujú uvolniť priestor pre vlastné fake news. Toto ale asi nebude ten prípad.

R. Polášek 9.8.2022 9:55

Ta k klobáska byla nejen vyfocena, ale evidentně i ve Photoshopu zpracována tak, aby pozadí objektu místo nějaké podložky byl temný vesmír.

Neboli člověk, který neví, jak Proxima Centauri skutečně vypadá, by mohl být velmi snadno spleten.

L. Harvánek 9.8.2022 9:10

Může, ale ....

J. Vágner 9.8.2022 8:47

To není celá pravda! Celou pravdou je, že jestli to, že to je Proxima budou tvrdit ti, co to vždy, zásadně a navzájem ověřuji minimálně ze dvou zdrojů a mají zásadně pravdu, tak to je Proxima, salám, nesalám a když to, že to je salám budou tvrdit ti druzí, nebude to pravda i kdyby to bylo nafoceno i s vonícím řeznictvím. Tak, teď je to přesné!

J. Nevrkla 9.8.2022 8:47

Paradoxní je, že je celkem jedno, jestli je to salám nebo hvězda kdesi daleko, vypovídací hodnota i užitečnost jsou zhruba stejné.

P. Hatina 9.8.2022 8:32

Zkusím to,

1) Postup napřed publikovat zfalšovaný obrázek a pak halasně ohlásit, že byl zfalšován, a že se čtenáři nechali snadno podvést, je jednou z často používaných metod současného boje proti fake news. To snad víte

2) Tudíž - z toho mi vychází že pan Klein by vlastně vůbec neměl být kritizován, ale - za tuto záslužnou činnost naopak pochválen a odměněn.

3) Ponechám už nyní stranou mojí úvahu proč si k tomu zvolil zrovna tak nezajímavé téma jako Proxima Centauri, na kterou si vzpomenou leda ti přestárlí fans scifi filmů z těch šedesátek. Jistě by se našla i mnohem aktuálnější témata..

M. Šejna 9.8.2022 8:05

Paradoxní je, že fotka Proxima Centauri může opravdu vypadat podobně, jak vypadá fotka plátku salámu.

Je to totiž červený trpaslík s velmi aktivními projevy proudění plazmatu a častými erupcemi plazmatu na povrchu.

J. Jelínek 9.8.2022 8:00

Pane Hatino, přečetl jsem si váš příspěvek pečlivě několikrát a přesto nechápu, co jste tím chtěl říct. Můžete to nějak zjednodušit a dvěma, třemi větami to shrnout? Děkuji.

P. Hatina 9.8.2022 3:32

Pan Neff, si nevšiml jedné drobnosti. Že totiž na této naprosto pitomé obhajobě ".. – a vysvětluje, že chtěl jen vyvolat opatrnost vůči obrázkům, které jsou ".. je vlastně postaveno celé současné, mediálně šířené a taky státy mocně propagované a dotované hnutí proti fake news. A to je jistě mnohem důležitější, než nějaký hladomor a nebezpečnější než letadlové lodě

Za to by vlastně měli dát dneska panu Kleinovi nějakou mimořádnou novinářskou cenu z Bruseli, že takto ukázal naivním masám, jak mohou být snadno oklamány. ;-D A jestli to udělal dvakrát tat tu odměnu tak dvakrát, to dá rozum. Jestli někdo školí 2x proti fake news, tak taky dostane zaplaceno 2x.

Pravda , sice by to ještě chtělo osvětlil proč je právě snímek Proxima v souhvězdí Kentaura tak ideologicky výbušný, ovšem to už pan Neff vysvětlil, leč úplně na začátku, už to že o něm byl natočen komunistický film,jest krajně podezřelé. takže ta úsměvná konspirace na závěr už byla zbytečná..