2.3.2021 | Svátek má Anežka


PRAHA: VGG se blíží!

11.12.2007

Je to tak, už zbývá jen pár dní k dalšímu ročníku VGG, aneb Vánoce grog za grogem. Letošní ročník je, přátelé, už jubilejní jedenáctý!!! Ano, v roce 1997 jsme se poprvé vydali na pochod, proti němuž je primátorský výstup na Everest výletem na Říp. Pikantní je, že tento web začal vycházet až o rok později, jak se konal první ročník, to fakt nevím. Mám v tom zmatek.

Tady je ukázka z GD 14. 12. 1998, je nutno jí věřit.

Po loňském úspěchu vyhlašuji i pro letošek spešl akci zvanou VGG (Vánoce grog za grogem). Pro nezasvěcené historický úvod. V Praze existuje řadu let tzv. grogový trojúhelník tvořený Můstkem, Staroměstským náměstím a náměstím Republiky. Každý rok zhruba od počátku prosince se ve zmíněných vrcholech objeví řada stánků s všelijakými cetkami a vánočním zbožím, a také s horkými alkoholickými nápoji jako grog, svařené víno, horká medovina, punč aj. Cílem akce VGG je obcházet vrcholy trojúhelníka počínaje Můstkem, a to ve směru hodinových ručiček, a na každém vrcholu zkonzumovat přinejmenším jeden lihový tepelně upravený nápoj. S kelímkem v ruce se pak volným krokem korzuje směrem k dalšímu vrcholu. Cílem není žádná ožíračka, aby bylo jasno. I popsaným způsobem zvládli loni účastníci stěží několik okruhů (na jejich počtu jsme se ani po několikadenním vzpomínání nedohodli).

Inovace bude letos několikerá. Dáme si asi jen jedno kolečko, pomalejší pochod a delší zastávky. VGG bude kulinářské: skoro každý má nějakou libůstku založenou na vaření, pečení, smažení. Takže poznávacím znamením bude krabička/pytlík/koš lahůdek, nikoli povinně vánočních ani sladkých.

Start je v neděli 16. 12. od čtyř do pěti na Můstku. Letos to je trochu jinak uspořádáno, ale místo tam je. Pro novice - je to asi na úrovni dolní hrany buřtových stánků, nebo horní hrany ulice Na příkopech a 28 října. Tam bychom se očekávali, poznávajíce se podle krabiček, krabic, nůší a pytlů s lahůdkami a volně ochutnávali. Posléze vyrazíme očekávajíce s nadějí opozdilce, kteří se připojí na styčných bodech - Staroměstské náměstí, poblíž vyústění Celetné ulice, a náměstí Republiky, kde budou zřejmě stánky jako loni, před Billou. Uzávěra akce bude zase na Můstku. Zvláštní - grogový trojúhelník má čtyři zastavení.

Gentlemanův deníčekTaké lovíte duchy? Netestujte dřív, než týden po vynechání menstruace, radí lékař
Také lovíte duchy? Netestujte dřív, než týden po vynechání menstruace, radí lékař

Jedna minuta. Druhá. Tři minuty pryč… Chvíle napětí… Na testu se objeví dvě čárky… Pozitivní těhotenský test! Jste v tom! Jak těhotenské testy...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.