23.9.2021 | Svátek má Berta


PRAHA: VGG se blíží!

11.12.2007

Je to tak, už zbývá jen pár dní k dalšímu ročníku VGG, aneb Vánoce grog za grogem. Letošní ročník je, přátelé, už jubilejní jedenáctý!!! Ano, v roce 1997 jsme se poprvé vydali na pochod, proti němuž je primátorský výstup na Everest výletem na Říp. Pikantní je, že tento web začal vycházet až o rok později, jak se konal první ročník, to fakt nevím. Mám v tom zmatek.

Tady je ukázka z GD 14. 12. 1998, je nutno jí věřit.

Po loňském úspěchu vyhlašuji i pro letošek spešl akci zvanou VGG (Vánoce grog za grogem). Pro nezasvěcené historický úvod. V Praze existuje řadu let tzv. grogový trojúhelník tvořený Můstkem, Staroměstským náměstím a náměstím Republiky. Každý rok zhruba od počátku prosince se ve zmíněných vrcholech objeví řada stánků s všelijakými cetkami a vánočním zbožím, a také s horkými alkoholickými nápoji jako grog, svařené víno, horká medovina, punč aj. Cílem akce VGG je obcházet vrcholy trojúhelníka počínaje Můstkem, a to ve směru hodinových ručiček, a na každém vrcholu zkonzumovat přinejmenším jeden lihový tepelně upravený nápoj. S kelímkem v ruce se pak volným krokem korzuje směrem k dalšímu vrcholu. Cílem není žádná ožíračka, aby bylo jasno. I popsaným způsobem zvládli loni účastníci stěží několik okruhů (na jejich počtu jsme se ani po několikadenním vzpomínání nedohodli).

Inovace bude letos několikerá. Dáme si asi jen jedno kolečko, pomalejší pochod a delší zastávky. VGG bude kulinářské: skoro každý má nějakou libůstku založenou na vaření, pečení, smažení. Takže poznávacím znamením bude krabička/pytlík/koš lahůdek, nikoli povinně vánočních ani sladkých.

Start je v neděli 16. 12. od čtyř do pěti na Můstku. Letos to je trochu jinak uspořádáno, ale místo tam je. Pro novice - je to asi na úrovni dolní hrany buřtových stánků, nebo horní hrany ulice Na příkopech a 28 října. Tam bychom se očekávali, poznávajíce se podle krabiček, krabic, nůší a pytlů s lahůdkami a volně ochutnávali. Posléze vyrazíme očekávajíce s nadějí opozdilce, kteří se připojí na styčných bodech - Staroměstské náměstí, poblíž vyústění Celetné ulice, a náměstí Republiky, kde budou zřejmě stánky jako loni, před Billou. Uzávěra akce bude zase na Můstku. Zvláštní - grogový trojúhelník má čtyři zastavení.

Gentlemanův deníčekNarodilo se vám miminko? Zahrajte si s Pampers o ubrousky New Baby
Narodilo se vám miminko? Zahrajte si s Pampers o ubrousky New Baby

Pampers New Baby jsou dětské vlhčené ubrousky určené pro citlivou pokožku, bez alkoholu, parfemace a s neutrálním pH. Jsou tak ideální od prvního...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.