Neviditelný pes

POLITIKA: Proč je ČSSD tak asociální?

16.9.2006

Již před časem jsem zde dokazoval, jak málo levicovou politiku má ČSSD. Bohužel to sociálním demokratům prochází jen díky tomu, že jejich voliči spíše věří prohlášením představitelů strany, než svému vlastnímu rozumu.

Poslední kroky ministra Sobotky nelevicové zaměření ČSSD pouze potvrdily. Jeho přístup k řešení deficitu státního rozpočtu toho byl zářným příkladem. Dvěma zdroji dodatečných příjmů rozpočtu ve formě daní byly návrh odložení účinnosti zákona o nemocenském pojištění a návrh na zvýšení spotřebních daní u tabákových výrobků. A ještě měli odvahu tvrdit, že jde o levicové řešení. I když ve skutečnosti je to zase pravicový útok, kdy zbohatlíky nechávají na pokoji a stát kasíruje ty chudší!

Statistiky ukazují, že příjemci vysokých platů stonají velmi krátce (však ona ta práce u leštěného mahagonového stolu není tak nebezpečná), na rozdíl od manuálně pracujících, kteří mnohdy musí pracovat v nepříznivých podmínkách a pochopitelně stonají déle. Po přijetí zákona o nemocenském pojištění bylo tedy konečně možné počítat s tím, že ti, kteří mají příjmy v desítkách tisíc a jistě mají nějakou rezervu na několikadenní nemoc, nedostanou žádné peníze a naopak ti, kteří marodí déle, budou dostávat nemocenskou i nadále (pravda až po několika dnech, ale zato zvýšenou). A nyní se ČSSD zase rozhodla pomáhat těm, kteří to nepotřebují! Platnost zákona navrhují odložit (asi si netroufají přímo ho zrušit) a opět budou špičkoví manageři brát nemocenskou!

Což teprve druhý návrh, to už je opravdu nestydatost vůči poctivým voličům ČSSD, mezi které patří zejména lidé s nižšími příjmy a lidé, kteří museli začít pracovat a živit svou rodinu a neměli čas na studium a nyní mají nižší vzdělání. Je nepochybné, že mezi zbohatlíky a vyššími příjmovými skupinami je rozhodně méně kuřáků, než mezi pracujícími a těmi sociálně nejpotřebnějšími, nezaměstnanými a příjemci sociálních dávek, kteří nemají možnost si dopřávat drahé dovolené a luxusní auta a dopřávají si alespoň skromnou krabičku cigaret! Tito lidé mají být těmi, kteří budou platit ze svých malých příjmů potřebné finance do rozpočtu, ze kterého se pak budou rozdávat peníze i zbohatlíkům, jako třeba pastelkovné, které samozřejmě dopřejí i dětem milionářů!

Lidé, kteří mají hlouběji do kapsy, můžou být vlastně rádi, že ministr Sobotka navrhl pouze dva způsoby, jak pomoci rozpočtu na jejich úkor! Je možné se děsit toho, jaké jiné možnosti se mu honily hlavou. Ale přiznejme si upřímně, kdo má roční příjem ve stovkách tisíc korun jako měl ministr Sobotka, určitě nenavrhne něco, co by uškodilo bohatým a raději se kouká do kapes těch chudších, kteří se nemají jak bránit a navíc mu věří každé jeho slovo!zpět na článek