Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

MINIPOVÍDKA: Čeští inženýři

Letadlo s orchestrem přistálo v Dillí. Pánové, tenkrát ještě výhradně pánové včetně dvou harfenistů, nasedli do připravených autobusů, které je odvezly k hotelu. Tam vystoupili a v čele s šéfdirigentem začali stoupat vzhůru po monumentálním schodišti.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PP

P46a41v50e40l 12P13r31i93n26c

10. 12. 2020 15:35

V recepci čínských hotelů bývají v klecích zavěšeni chytří papoušci, kteří po chvilce učení zvládají česká slova. Na příchozí hosty pak pokřikují : "..... ! ..... !"

(Nemůžu to napsat, byl bych smazán.)

0 0
možnosti
MK

u nás v práci pracoval bývalý pracovník diplomatického protokolu ale pro nějaký špatný kádrový profil u nás dělal PAM ( práce a mzdy ) a tak vyprávěl jak doprovázel naši kulturní delegaci do Indie - byla tam jako jedna z předních naše milovaná spisovatelka Marie Majerová a té se přihodilo, že se po večeři podávala místní "delikatesa" - nějaký živý brouk, který bylo nutné před vsunutím do úst namočit na pár sekund ve skleničce 80% alkoholu. Marie to chtěla mít po kratším zdráhání rychle za sebou aby neurazila - ale ta mrcha se ji v krku probudila a večeře byla mezi hosty - !!!!!!

0 0
možnosti
Foto

Povidal znamy..tlumocnik...vietnam 70 leta prileta cs ministr cehosi.pod schudkami cerveny koberec a vietnamsky ministr vitajici slovy...pocem ty pisisvore jak se mas? On ten vietnamsky soudruh studoval v praze a kolegove ho oslovovali pisisvore s tim ze to znamena vase excelence

0 0
možnosti
MA

Pěkné, díky. Samozřejmě na tom byl hůř německý chlapec, který se připravoval na večerní rande a chtěl vědět, jak se řekne česky "Ich liebe dich." Ochotní pomocníci ho naučili i výslovnost: "Mám doma ženu a tři děti." Halt chytré hlavičky, zlaté ručičky, to jsou čeští inženýři - nejenom v Indii.

0 0
možnosti
MR

Nejen inženýři. Svého času se podíleli i mladí čeští hudebníci na umělecké činnosti Mahlerova orchestru mladých. Traduje se, že své kolegy učili přání dobré chuti slovy "Nech si čvachtat v rypáčku".

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz