29.10.2020 | Svátek má Silvie


KORONAVIRUS: Sedm nejbizarnějších výroků...

18.6.2020

... které zazněly během pandemie covid-19

Hloupost a bizár kvetou v každé době, a tak ani období pandemie koronaviru rozhodně nebylo výjimkou. Na druhou stranu se nad tím ale můžeme společně zasmát a prodloužit si tak život! Tak pojďme na to.

Říká se, že každá krize je také příležitostí. A kolem pandemie se objevila opravdu velká řada těch, co ji skutečně využili – jako způsob zapsat se do historie nějakým velmi podivným až čistě bizarním tvrzením. Nesmyslných výroků a prohlášení, které budí přinejmenším úsměv, bylo za posledních zhruba čtvrt roku více než dost. Vybral jsem sedm, které mi přijdou nejlepší.

1. Komunistická europoslankyně Kateřina Konečná ani v době největší pandemie nezapřela, jaké barvy hájí. Za oběti koronaviru mohou podle ní pravicové škrty! Opravdu geniální myšlenka! Takové „v boji proti kapitalismu se hodí prostě jakákoliv záminka“, a taková komunistická Kuba asi proto vůbec žádné oběti nemá a vůbec se tam teď ani nemusel vrátit směnný obchod mezi lidmi.

2. Zatímco se komunistická kolegyně pohybovala v mezích předvídatelnosti, o Andreji Babišovi jsme se zase dozvěděli věci, které určitě musely překonat představivost i toho nejzarytějšího voliče hnutí. Pan premiér totiž celou dobu před celým světem tajil, že byl obdařen zázračnou schopností křísit lidi. Jak jinak si můžeme vysvětlit jeho výrok o tom, že díky opatřením jeho vlády byly zachráněny tisíce mrtvých?

3. Náměstek ministra zdravotnictví a také hlavní epidemiolog Roman Prymula se na chvíli stal i vrchním sociálním inženýrem. V rozhovoru pro iDnes si trochu zafantazíroval, když mj. navrhoval, aby lidé žili v menších komunitách tak, že se budou například stýkat jen tři rodiny a další komunikace moc nebude. Neprozradil ale, podle jakého klíče by se ke každé rodině přiřazovaly další dvě, zda by to bylo třeba losováním nebo bychom si třeba mohli sami vybrat, s kým komunitu vytvoříme a kde, ať se tedy nepotkáváme radši ani na nákupech.

prymula

Podle pana Prymuly, by lidé měli žít v menších komunitách tak, že se budou například stýkat jen tři rodiny a další komunikace moc nebude. Inspiraci pro řešení nabídla IKEA. (internet - lidová tvořivost)

4. Velmi originální byla i horolezkyně Dina Štěrbová, která prý dobře zná asijské země. Nepřekvapilo ji proto, že koronavirus vypukl zrovna v Číně. „Ve vzduchu je tam silná agrese,“ prohlásila v rozhovoru pro Deník N.

5. O slovo se díky pandemii začali hlásit také vegani. Podle alespoň některých z nich za koronavirus údajně může, hádejte kdo? Nu, kdo jiný než ti, co jedí maso! Tento názor zazněl i např. od kytaristy britské skupiny Queen Briana Maye, který je veganem teprve od začátku letošního roku. V životě by mě nenapadlo, že se dá rozšiřování virového onemocnění zabránit nejezením masa!

6. Využít pandemii pro svoji věc dokázaly také feministky. V souvislosti s koronavirem a jeho důsledky neustále a do úplného omrzení zmiňovaly potřebu dosažení genderové rovnosti: Charitativní organizace Oxfam zdůrazňuje, že genderová nerovnost je jednou z hlavních věcí, na které je třeba pamatovat v rozhodnutích týkajících se koronaviru. Americká kongresmanka z Kalifornie Jackie Speier zase nabádala k tomu, že koronavirová pandemie si žádá „feministickou odpověď“.

Nezahálely ani feministky v Česku. Vytyčily si ale mnohem skromnější cíl. Česká ženská lobby žádala vládu, aby by ve svých komisích a radách k řešení koronavirové krize dbala na vyrovnané zastoupení mužů a žen. Klíčem ke zvládnutí pandemie je prý totiž jedině dosažení genderové rovnosti. Jediná správná rozhodnutí jsou totiž ta, která hlavně udělají 50 : 50 ženy a muži.

7. A nemůžu nezmínit ani amerického prezidenta Donalda Trumpa, který přišel s něčím naprosto neočekávaným. Navrhoval vyzkoušet nový a naprosto revoluční způsob boje s covid-19, a to vpíchnutí dezinfekce přímo do žil: „Dezinfekční prostředek zabije ten virus do jedné minuty. Dokázali bychom jej dostat do těla injekcí? Jak sami vidíte, dostane se do plic (koronavirus), které velmi poškodí, takže by bylo zajímavé to otestovat.“ A nejhorší je, že se pak i našli lidé, kteří se skutečně ptali lékařů na pohotovosti, jestli jim to pití Sava pomůže.

Pokud jste se doteď nezasmáli, tak věřím, že jste se aspoň dozvěděli opravdu zajímavé věci, které se týkaly jak příčin, tak i řešení. Budu rád, když mi do komentářů napíšete, co nejvíc během krize pobavilo vás!

Převzato z blogu s autorovým souhlasem

Autor je europoslanec za KDU-ČSL, místopředseda Výboru pro zaměstnanost a sociální věci a člen Výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.