4.12.2022 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

JEN TAK: Ve víru událostí

„In vino veritas“, říkají latiníci. Ovšem už nedodají, že taky v něm, tedy po něm, prostě když se upije, vznikají pěkný blbosti. A nemusí jít jen o víno. Stačí jakýkoliv alkohol.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Polášek 21.9.2022 15:52

Místo olomouckých syrečků si kupujte německé syrovátkové sýry. Ty vypadají a mají chuť úplně podobnou zralým olomouckým syrečkům, ale cítit téměř nejsou.

A když jste přinucen jíst pravé olomoucké syrečky, tak si je před jídlem nakrájejte a v hrnci, ideálně se silným dnem na mírném ohni, roztavte a nechejte zase ztuhnout do pevné hmoty. Musí být zralé, nezralé se neroztaví. Smrad opět zmizí, ale chuť většinou zůstane. A můžete je potom dávat na chleba s máslem podobně jako plátky obyčejného eidamu.

H. Kotaz 21.9.2022 10:23

Ve víru událostí, neškodí připomenout, že dnes jsou syrečky vlastně delikatesa, při pohledu na jejich cenu.

P. Dvořák 21.9.2022 11:23

Jsem přesvědčen, že cena neudělá pro někoho z nechutného nebo z obyčejného jídla delikatesu. :-)

M. Pressl 21.9.2022 15:17

Pane Kotazi, už to není ani delikatesa, navzdory té ceně, protože chuť, ta báječná chuť, zmizela do dálav privatizace nebo čeho. Co se to stalo, to vědí jenom v tej manufaktuře, nebo kde to vlastně tvořej ́.

R. Polášek 21.9.2022 15:54

Myslím, že výrazně zvýšili výrobu a aby jim ty sklepy, co tam mají, stačily, proto urychlili zrání a část zrání přesunuli ze sklepa do kamiónů a velkobchodních skladů.

P. Dvořák 21.9.2022 7:41

CENZURA pro dospělé, pokoušející se bavit jako děti na pískovišti, valí na plné pecky. Takže počtvrté už neprokládám, ale napíšu jenom začáteční písmeno:

Lepší smradlavé syrečky, než navoněné H......

I. Lyčka 21.9.2022 16:42

Cenzoři mne fascinují svou hloupostí. Snaží se vymazat každý názor, slovo, hovorové obraty apod. Tím vlastně ztrácejí přehled o normálních lidech, jejich starostech, životě, o názorech. A pak se lid diví, že průzkumy veřejného mínění se značně liší od reality. Zvláště to platí pro volby.