1.2.2023 | Svátek má Hynek


Diskuse k článku

JEN TAK: Teprve dva dny starý guláš má správnou chuť

Pravý guláš také musí být starý nejméně dva dny. Guláš ráno uvařený a v poledne prodaný je jako sex bez polibků. Nasytí to, ale je to jen taková náhražka skutečného prožitku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Polášek 8.11.2022 10:10

V době, kdy se ještě z Ostravska jelo do Olomouce místními silnicemi , ne dálnicí, se jelo pod Libavou přes Dalskabáty. A tam uprostřed Dalskabát je hospoda U Matesa a tam v té době, jak tam díky průjezdu přes vesnici stavělo spousty projíždějících, hospoda U Matesa prosperovala jako zájezdní hospoda s bohatým jídelníčkem. Tam měli v té době perfektní Čertovský guláš. Pálivý guláš, taky s přílohami, s množstvím nakrájené cibule a ještě s množstvín vařeného hrášku. Možná ve skutečnosti nebyl tak dobrý, ale já byl v té době mladý a nějak se to u toho guláše sešlo.

Dneska tam ta hospoda tuším pořád je, akorát všichni Dalskabáty objíždějí po dálnici a U Matesa je dnes už nejspíš jen nějaké místní pivnice.

I. Lyčka 8.11.2022 15:15

Jj, hospoda U Matesa a vynikající guláš. Prý ho svého času vařili z psího masa ;-D A dědina se jmenuje podle mapy.cz Daskabát. A já 50 let věřil, že jsou to Daskabáty.

R. Polášek 8.11.2022 16:55

Aha. Tak to asi jsou Dalskabáty z uměleckých okruhů.

Dalskabáty - hříšná ves se tuším jmenuje ta hra.

A pak je snad ještě nějaká povídka , snad od Drdy Zapomenutý čert...

I. Lyčka 8.11.2022 22:31

Tak tak :-)