26.9.2023 | Svátek má Andrea


Diskuse k článku

JEN TAK: Prázdniny

Když děti vyrostou, až už jsou velké a často mají už svoje vlastní děti, přijde člověk o mnohé radosti, které mu původně připadaly jako veliké starosti. Třeba takové prázdniny. To byl někdy problém. Časový.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pantlíková 26.7.2022 11:03

Dlouhý text - sečteno a podtrženo - máte pravdu, ale ne ve všem. Ženy, muži, dnešní rodičové, jejich děti, babičky , ani dědečkové nejsou stejní, každý je jiný. Ani ty dětské tábory, prostě nic, zbytečná paušalizace. Dnes o prázdninách velké procento rodin s dětmi vyráží k moři, považuje to málem za svou povinnost po dvouletém covidovém půstu. Lepší je přečíst si t vzpomínku, skutečný příběh. z minulosti, nebo ze současnosti. Ale i tak, přečetla jsem si to se zájmem, dky. ;-)

J. David 26.7.2022 10:37

Dědci bývají zvrhlíci i na chalupách. Bačusy, vzduchovky, buřty na klacku s neumytými pazourami. Pak pívo a mariáš v místní krčmě, kdysi i dýmání tabákových smotků všade. Nu, dědek kouřit přestal, jenom nevím, zdali jsem na absenci spotřební berně z "fumare" neochudil svá vnoučata, potažmo "švígrtochtr". 5 K pro nezletilce, to bude zase v komunitních leženích našich etnických spoluobčanů veselo, Masaryk za jednoho oplégra, od narození invalidního. He more, gažo je blbec, když nešuká na "dafky".

J. Nevrkla 26.7.2022 9:22

R^ ano, tak jde život...

V. Sember 26.7.2022 0:39

Třešně už dozrály, teď dozrávají švestky. Včera jsem si koupil čtyři v Albertovi. Už jsem je snědl:-)

V. Sember 26.7.2022 0:45

Fleret - Vizovice

https://www.youtube.com/watch?v=rqUM7SGig6U

Tvrdý alkohol už nemohu, takže ani tu slivovici, víno si však zatím odpustit nemusím;-)