Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

JEN TAK : Počty nejsou matematika

Po mnoha letech, když už byl socialismusus plně rozvinutý a já byl dávno pryč z fabriky, povídá mi Karel – známý řezník. V socialismusu, zvláště v tom rozvinutém, musel mít každý, kdo nechtěl žrát jen flaksy, svého známého řezníka.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Přesně tak to fungovalo. Uměla jsem počítat už jako malá holka a stačilo se zeptat: "Kolik jste říkal?" a "Kolik to váží?" a z prodavače vypadla správná cena. Jeden prodavač mi pak na otázku "kolik dneska platím" odpověděl "vždyť to víš".

0 0
možnosti
VM

Dnes dovedou výrobci i prodejci šidit jiným způsobem.

0 0
možnosti
RP

Hm, mně za socíku k tomu mít maso stačilo, když jsem se dostavil do masného krámu během těch 1 - 3 hodin denně, kdy v tom krámu maso bylo a nebylo vyprodáno. Je fakt, že k pár druhům masa, takzvaných podpultovek, jsem se nedostal, ale nijak moc mně to nevadilo.

Co se týká bývalých, tak i dneska je nejspíš plno "bývalých" ;-D.

Například já jsem bývalý projektant, technolog a technik, s vysokoškolkým technickým vzděláním a praxí. Ale dnes, protože šmejdovští personalisté a personální manažeři ve firmách a protože je mně dnes dost přes 50 +, jsem v podstatě strojírenský dělník a podobný pracovník. Kousek od mně takhle podobně funguje bývalý konstruktér, nyní naposledy pracující kreslíř za pár šupů na smlouvu na dohodu o provedení práce. Hlavně že pokrytečtí lháři ve firmách soustavě hodně let bečí, jak nemohou sehnat lidi do technických profesí a jak jim stát ty lidi musí dovážet, jinak že zkrachují .;-D;-€

0 0
možnosti
JM

Protože se mimo jiné i kvůli neustálému rozvoji moderních "technologií" počala silně prosazovat, a to zvlášť v nevýrobní sféře generace mladších ročníků, které se obklopily vozovou hradbou vzájemné provázanosti a tichého ochranářství.

0 0
možnosti

P49e78t25r 64Č33e89c55h

9. 12. 2022 9:45

" „být bejvalej něco“ nebylo za socialismu nic ošklivýho"????

Nejen být "bejvalej něco" a nejen za socialismu. Je tomu tak i dnes. Zejména být "bejvalým"komunistou. To totiž i dnes je vstupenkou do politických stran a hnutí, které nám (3. pád) občanům vládnou. A přesně to je ta pravá příčina obené nefunkčnosti státu. Pravá příčina paskvilnosti naší ústavy, našeho volebního zákona a většiny zákonů ostatních. Tyto totiž schvalovali v poslanecké sněmovně naprostí diletanti na všechno, zástupci politických stran. Zejména komunisté a "bejvalí" komunisté, umně skrytí ve všech politických stranách a hnutích.

0 0
možnosti
Foto

Stejně tak jako věta "Můžu to tak nechat?" ani náhodou není tázací :-)

0 0
možnosti

P70e68t51r 44Č44e77c84h

9. 12. 2022 9:46

Ona to věta tázací je, ovšem podle významu v českém jazyce klidně může být i rozkazovací.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz