5.2.2023 | Svátek má Dobromila


Diskuse k článku

JEN TAK : Jak se chytá pstruh

Když jdu na ryby, tak proto, abych je chytil. A když je chytím jsou moje. A když jsou moje, patří na pekáč! A že se mají jíst ryby doporučuje kdejaký doktor! A takový doktor na to má školy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Písařík 23.11.2022 10:42

Starý Vlku, čo bol, bolo. Těrazky se chytá jen pro vzrušení a zážitek, ryby se vrací do vody. Taky já v říčce Želetavce chytal ryby proto, abych je jedl. Ale od té doby snad ubylo ryb, u mně taky času, který mohu rybařině věnovat (nezdá se vám, že čím je člověk starší, tím je každá hodina kratší, kdeže jsou doby mládí, když jsem seděl ve škole, zkoušelo se a já zrovna neuměl - to byla hodina přímo nekonečná.) A tak, když chci jíst rybu, jdu a koupím v Makru, stojí sic hříšné prachy, ale zase rybu nejím tak často. Mimochodem - nedávno jsem viděl podvodní záběry ze splavu na Svitavě v Obřanech a užasl jsem, co je tam ryb, i když voda vypadá na pohled zcela prázdná. Zřejmě dnešní rybáři ryby důkladně prokrmují tak, že ryba se chytne na háček leda vlastním omylem. Přesto - s pozdravem - hoď se rybám, přeji rybářům candáta až po rameno, protože snít je dovoleno.

L. Písařík 23.11.2022 10:45

Ještě bych měl dodat, že dnes jsou poplatky, cena cajku i krmení tak vysoké, že vlastně ty ryby v Makru nejsou tak drahé, vztaženo k počtu ryb, které byste mohl ulovit a snist - kdyby to bylo dovoleno.

H. Kotaz 23.11.2022 10:47

:-)

K. Křivan 23.11.2022 8:43

Pstruh se chytá do ruky. Musíš ale mít trochu písku v dlaních. Jinak ti vyklouzne.

H. Kotaz 23.11.2022 6:59

Chytal.

Dnes je něco takového trestné.

R. Langer 23.11.2022 7:55

Já bych řekl, že tehdy bylo taky. Pytlák je pytlák... ;-)