5.2.2023 | Svátek má Dobromila


Diskuse k článku

JEN TAK: Hospoda „Na růžku“ ve Stavrosu

Za řeckou hospodou „Na růžku“, kde měli české pivo a Stelu Artois vyráběnou v Řecku, jste se dali na pláž a tam byla obyčejná bouda a v ní měli pivo a bezva domácí červené víno a tyhle pečené rybičky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 25.11.2022 19:15

No, u nás, v malém městečku moravském druhdy okresním, rybu ve stánku na veřejném prostranství na přání zabijí, vykuchají, ba i naporcují a stáhnou z kůže.

Asi že jsme daleko od Prahy a brusele nebo co ...

P. Khail 25.11.2022 13:56

Jo, to se vypíchne nějaká bagatelní věc, která se autorovi nelíbí, vyplodí se článek a v něm se dehonestuje většina obyvatelstva. V souvislosti s tématem mám dotaz - ryby z výlovů se pouští kam? A kapři v obchodech, prodávaní v průběhu roku, se vozí z Balkánu nebo odkud? :-)

R. Langer 25.11.2022 12:26

Ano, líbí se mi, jak se tady každý úřada může z těch předpisů z Brusele posrat, ale když někam vlezete v Řecku, Španělsku či na jihu Itálie, tak si připadáte jako ve středověku (to není myšleno zle). ;-D

L. Harvánek 25.11.2022 10:35

A co na to ochránci zvířat? Rybě se zasekne rybářský háček do ústní dutiny a způsobí jí zranění. Tak to už bych raději chycenou rybu (pokud by vyhovovala svými rozměry) hned u vody zabil (abych ji nevystavoval zbytečnému trápení) a doma ji připravil na nějaký lahodný způsob konzumace. Totéž dělám s vánočním kaprem (kterého vám údajně prodejci nesmí zabít na veřejném prostranství - u nás pouze ryby prodávané na sádkách se smí zabíjet prodejcem), kterého si přinesu domů a následně hned zabiju, aby se netrápil ve vaně či jiné nádobě.

H. Kotaz 25.11.2022 6:59

Nevědí, co by roupama dělali a to nejenom u toho rybaření.

Bídu na ně - hlad je naučí !!

J. Hudec 25.11.2022 1:28

Řecké (pro mě spíše krétské) hospůdky, taverny a kavárny jsou k pomilování. Vždycky jsme jim dávali naše vlastní jména (Modrý růžek, U Modrého dědka, Za kamennou pláží, Zřícenina atd.).

Mám svoji teorii, že je v nich proto tak příjemně, že jsou tak daleko od Bruselu a na jeho nařízení z vysoka serou (Řek se v soukromém hovoru drsných výrazů nebojí).