Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

JAK BYLO: Muž, ten, který nemá hrb

Drsní mužové, ošlehaní větry kavárenských ventilátorů, tedy vyčkali, až z lesů, vod a strání zmizí pionýrské tábory, hlučící vodáci s hromadou vřískajících dětí, sváteční turisté a jiní mastňáci, a vyrazili do drsné přírody. Již ve vlaku do Srbska pěli drsné písně jako: „Nač bát se, dívko, tolik lidí, myslíš, že nás hned někdo vidí…“
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
KK

Jak jsme dojeli na chatu, a to bylo každý víkend, tak jsem vypadl na druhou stranu řeky do hradu Dubá. Tam už tábořili trampové. Od těch jsem odkoukal první akordy na kytaru ....

0 0
možnosti
JR

Vlakem na Srbárnu, hned u mostu hospoda, kde bylo jako specialita podáváno slané mlíčí a jikry s cibulí v oleji, K deseti dekům jsem dokázal sníst čtyři krajíce chleba. Pak k Pusťáku (Pustý lom) a při baterkách se dalo zajít kamkoli, třeba k Hagenovi. No včera to bylo.

0 0
možnosti
MH

Měli ti Pražáci časy! Zatímco my jsme se plahočili na polích, trajdali po lesích a na polích nám ukrádali úrodu...

0 0
možnosti
JP

No, mne s tou "správnou výbavou" prudila jakási trampa Babička, vydávající se za šerifku, ještě po r.1980. Jezdil jsem v totiž v jehličňácích, které jsem si půjčoval od spolužáků, trpících "vojenskou katedrou", posléze ve svých, pod rukou zakoupených. a tzv. "Amíky", kteří chtěli mít všechno "echt" jsme měli za magory.

0 0
možnosti
RP

Přesně.

V osumdesátých letech jsem jednak hodně ze školy jezdil vlakem a viděl tam hodně trampů, jednak jsou měl spoustu různých kamarádů, co byli velcí trampové.

Ale takové figury, jaké byly popsány tady v článku jsem neviděl nikdy. Typická pro tehdejší trampy byla maskáčová blůza či polokabát, protože byl teplý, velmi odolný a byl nebo měl být impregnovaný proti dešti, což jiné tehdejší kabáty neměly. Typický tehdejší tramp měl staré džíny, spolehlivé a pevné, protože vyzkoušené mnoha předchozími akcemi, obyčejná bavlněná trička, podle toho jestli bylo teplejší nebo studenější počasí s krátkými nebo dlouhými rukávy a krosnu s kostrou z hliníkových trubek a z oranžové nebo červené odolné silonové tkaniny. Boty se nosily v podstatě jakékoliv, vyzkoušené taky mnoha předchozími akcemi, od nějakých kanad či jejich napodobenin přes nějaké botasky či jiné sportovní boty a první outdoorové boty až klidně třeba po obyčejné tenisky. Ty obvykle bývaly nové, protože to bylo na tůry spotřební zboží. Jen jednou nebo dvakrát jsem ve vlaku viděl nějaký tlumok ušitý nebo vyzdobený srnčí kůží se srstí. nebo možná psí z nějakého krátkosrstého Azora.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz