2.6.2023 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

JAK BYLO: Knoflíky, spony a mravnost

Protože lidstvo si odjakživa mluví, jak chce, a nechce poslouchat odborníky, co vědí úplně nejlíp, jak by se mluvit mělo. A když se ty národy a kultury prolínají, to je pak čurbes! V žádné učebnici němčiny jsem nenašel, že švestkový koláče koupíš kolem Lince pod názvem (foneticky) „Buchtln mit cvečkln“ a v místním Bauhausu je nad vruty do dřeva napsáno „Schraube“ a nad omítkovinami zase „Märtel“.Protože lidstvo si odjakživa mluví, jak chce, a nechce poslouchat odborníky, co vědí úplně nejlíp, jak by se mluvit mělo. A když se ty národy a kultury prolínají, to je pak čurbes! V žádné učebnici němčiny jsem nenašel, že švestkový koláče koupíš kolem Lince pod názvem (foneticky) „Buchtln mit cvečkln“ a v místním Bauhausu je nad vruty do dřeva napsáno „Schraube“ a nad omítkovinami zase „Märtel“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Simonek 3.2.2023 20:51

R^R^R^

J. Jurax 3.2.2023 12:24

No a male konektor slyne Jack a ten female Mary. :-)

T. Novy 3.2.2023 11:40

Aha, Jacka a Mary jste viděl kde?

Já mám kolem sebe jen male-male, male-female, female-female kabely ...,;-D F-connector, M- connector

...

V. Kolman 3.2.2023 10:54

Zdeouředně prosazované "termity" za t.zv.: socialismu:

Za mého mládí byla prosazována slova: ZÁSTRČKA (tím končí šňůra domácího elektrického spotřebiče), která se zasouvá (strká) do ZÁSUVKY! (zpravidla ve zdi).

To bylo celkem přehledné. Zmatení jazyků nastalo u různých konektorů, které se strkaly do audio/video zařízení. Radiotechnici to vyřešili tak, že konektory rozdělili na PEPÍČKA (ten se někam strkal) a MAŘENKU (do které se ten pepíček zastrkával) Jasné-srozumitelné. Obdoba "amerického JACK/MERY.

SPOJAŘI VŠECH ZEMÍ - PROLETUJTE SE!!