16.5.2021 | Svátek má Přemysl


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Roller 2.5.2021 21:11

Poslouchají, tohle mi nedělají. Oni snad chtějí konkurovat nejlepší agentuře na světě, která se jmenuje Pravda vyděsí? Agentura Pravda vyděsí už objevila, že agentura Haadaam, jak se správně píše, je somálská, propojená s hnutím Ano (překladač nelže) a není jí co věřit;-)

J. Mičan 2.5.2021 16:36

..... válka je jistá. My holt jsme jim tu Bosnu a Hercegovinu neměli brát. :-P

M. Pivoda 2.5.2021 10:25

Abych, v dobách českého reálného socialismu, mohl jako bezpartijní pracovník vykazovat nějakou společensky-prospěšnou činnost, byl jsem tehdy na svém pracovišti (výzkumném ústavu řízení, cca 20 osob) jmenován bezpečnostním technikem.

Proto mne v textu Vodvářkova článku zaujala především následující pasáž:

"... i přes proškolení o nebezpečnosti manipulace s otevřeným ohněm ochranka skladu opakovaně típala cigára o bedny určené na export v rámci hry tzv. „ruská ruleta“..."

Hm. Taková eventualita by mne tedy nenapadla.

P. Brecík 1.5.2021 22:43

Hloupý pisálek:

Zajímavější je otázka následné exploze skladu ručních zbraní. Jak již bylo uvedeno v médiích, ruční zbraně nevybuchují. Bez ohledu na otřesný nepořádek není příliš pravděpodobné, že by se truhlíky se zbraněmi skladovaly společně s dělostřeleckou municí. Následně se našlo, údajně, podle různých informačních zdrojů, 120-180 zbytků samopalů vzor 58. Je třeba zdůraznit, že ocelové předměty se při výbuchu trhaviny nevypaří. Přežijí, byť rozteklé a deformované i jaderný výbuch. Pomineme-li nějaké zlodějiny, zmizelo beze stopy tisíce ručních zbraní. To byl pravděpodobně důvod druhé exploze ve Vrběticích. Měla zakrýt fakt chybějících zbraní, a to velkého počtu. Export zbraní podléhá stejnému právnímu procesu, jako u výše zmíněné munice. Existují dvě teorie o cestě samopalů za hranice.

Podle první se jednalo o tajnou operaci zvláštních služeb. Zbraně byly převezeny do tajného skladu americké armády v Přáslavicích u tankového útvaru, o jehož obsahu nebyl informován ani velitel. O tomto skladu jsem psal již před několika lety a není jisté, zda ještě existuje. Odtud byly zbraně v rámci oslavovaných komediálních konvojů americké armády přes naši republiku odvezeny buď na Ukrajinu, nebo do Kosova na základnu Bond Steel. Faktem je, že u islámských teroristů v Sýrii byly nalezeny zbraně Samopal vzor 58. Předpokládám, že se nikdo nenamáhal zjistit jejich čísla. U zmizelých zbraní ve Vrběticích musí existovat seznamy čísel uložených zbraní. Stačilo jen porovnat. Je to podobná špinavost, jako v případě rakety BUK, která sestřelila Malajsijské letadlo nad Ukrajinou. Na mnoha dílech rakety jsou vyražena identifikační čísla. Podle nich by se dalo zjistit, kdo raketu vlastnil, a tudíž odpálil. Čísla dodnes nikdo nekontroloval, zato mediální štvanice proti Rusku vesele pokračuje.

T. Vodvářka 2.5.2021 10:41

Jsem rád, že jste se pod Vaším jménem tak nějak šířeji představil. Málokdy vidíme takovou upřímnost.

J. Kraus 2.5.2021 11:41

Čemu věřit. Ta čísla na raketě BUK tehdy jistě identifikovali, ale ani jedna strana to nevytáhla jako trumf. Vyšší hra? Kdyby ta raketa byla ruská, Ukrajina by se jistě pochlubila. Kdyby ukrajinská, Rusko za cenu úmyslné taktické porážky by směřovalo ke strategickému vítězství, tedy k samorozvratu Západem podporované-nepodporované Ukrajiny až k jejímu kolapsu a opětnému se přimknutí k velkému medvědovi. Pro úplnost: Ukrajinci chtěli tehdy sestřelit letadlo s Putinem, ale spletli to.

Ohledně Vrbětic jakákoli vojenská osoba znalá věci řekne, a to zcela jednoznačně, co je a co není možné. To je základ a z něj můžeme kombinovat dál. Člověk poprvé v životě zažívá, co je to stydět se za svoji zem a národ, za figury, které si jeho spoluobčané z metra nebo Billy vybrali za své vládce. Jakou asi budoucnost si přivolává zpitomělý lid bez schopnosti základní logické úvahy?

P. Pavel 2.5.2021 11:55

PRo úplnost, odkud sis ty fantasmagorie o "číslech" na raketě" vycucal? Nemluvě o sestřelovaném puťkovi, lidový rusáku. Raketový komplet, který sestřelil let MH17 byl identifikován jako pocházející z rusácké výzbroje a rovněž byla zdokumentovaná i jeho cesta z rukou rusácké armády do ruskou rusáckých banditů placených kremlem. Ti ve své obvyklém polodementním rozpoložení posíleném levným chalstem zahajáli palbu na civilní let jehož identitu se ani nenamáhali ověřovat. Výsledek je znám. Následně pak na internetu nadšeně vše komentovali. Ovšem máš pravdu v tom volksrusáku, že pocit studu za hradního čučkaře a jeho otrocké poklonkování zločinnému rusácku je na místě. Ovšem v případě této osoby stud opravdu ale oprvdu nezažíváme poprvé.

V. Čermák 2.5.2021 12:00

Stydlivý Kádrovák, který sockou nejezdí a supermarketu se štítí? ;-D

J. Farda 2.5.2021 12:31

"... Pro úplnost: Ukrajinci chtěli tehdy sestřelit letadlo s Putinem, ale spletli to. ..." Tak tohle tvrzení je svou inteligencí stejně průkazné jako tvrzení o domlouvání atentátu na Baťku Lukašenka v centru Moskvy! Občane Krausi, gratuluji Vám! :-P

P. Burda 2.5.2021 14:35

Ukrajinci chtěli sestřelit letadlo s Putinem, ale spletli to.

Ukrajinci nevěcdí, čím létá Putin? Vždyť vládní letka není až tak tajná ani v Rusku, ani v Americe, ani v Číně. A určitě nemá Putin na "svém" vládním letadle indentifikaci Malajsiljských aerolinek. Prostě někdo stříle po všem, co letělo směrem od Ukrajiny nad Dombas.

Další věcí je, že i Ukrajinci chápu (to, že Vy věříte, že nechápou je Vaší špatnou informovaností), že Putin nepoletí nad oblast ostrých bojů v letadle si to prohlédnout - na to má své lidi a "své" špionážní satelity.

Nechci tvrdit, že ta či ona strana nemohla omylem sestřelit civilní letadlo. Ale Putin nebyl cílem s pravděpodobností blížící se 100 % - jen ze strany od 200 %.

P. Burda 2.5.2021 14:28

Cituji: "Zbraně byly převezeny do tajného skladu americké armády v Přáslavicích u tankového útvaru, o jehož obsahu nebyl informován ani velitel. O tomto skladu jsem psal již před několika lety a není jisté, zda ještě existuje."

Tajný, přetajný to sklad, když o něm ví kdejaký človíček. Ve vojenském prostoru by se sice schovaalo kdeco, ale asi by to zůstalo tajné. Tak to asi máte na mysli Přáslavoce u Pacova, tam se neutají nic - všichni mohou všude. Ledaže by tajný sklad měl starousedlík doma ve stodole.;-D

D. Černá 2.5.2021 16:09

Vy jste totální blb.

D. Černá 2.5.2021 16:10

Vy jste totální blb.

V. Němec 1.5.2021 21:24

Mým životním krédem bylo vždy o všem a priori pochybovat. Závidím panu autorovi jeho jistotu, vycházející asi z víry, ne z té v pána boha, ale z víry v oficiální verze prezentované vrchností.

Já, společně s kolegou, jsme kdysi odmítli podepsat petici proti Chatě 77 na tzv. veřejné schůzi KSČ. Předsedovi té strany jsme to vysvětlili tak, že nemůžeme podepsat něco proti něčemu, co jsme nečetli. Odpovědí bylo, že proti tomu ale psalo i Rudé Právo. Taková schůze byla určitě i na vašem pracovišti, pane autore, že?

Tož, raději se tedy nedívejte vlevo ani vpravo, pilně čtěte to dnešní, určitě pravdivé, The Red Law.

J. Jurax 1.5.2021 20:22

No, típat cigára o bedny určené na export plné granátů, nábojek i jiné munice lze celkem bezpečně. Dokonce i přímo o ty dělostřelecké granáty a nábojky.

Ale jinak mi článek přijde jako parodie trošku křečovitá. Nebo holt nemám smysl pro tuhle formu srandy.

J. Farda 2.5.2021 12:23

Na publikování vlevo dole opravdu nedosáhne ... ;-)

J. Farda 1.5.2021 15:08

Špína vyvalila se zdola, a roztáhla se v širá kola ... :-/

P. Pavel 2.5.2021 11:33

Ano, na diskuzi je té rusácké špíny spousta.

J. Farda 2.5.2021 12:20

A jak i výše vidno, stoupá ... :-/

D. Horák 1.5.2021 14:56

Proboha svatého je tohle možný?

Kam jen schoval pan autor rozum?

J. Šebek 1.5.2021 14:08

Je to slabota pane Vodvářko. Čekal bycb od vás daleko větší nálož.

J. Červený 1.5.2021 13:17

Čím se asi autor článku posilnil, když psal tuto trapnou slátaninu?

V. Patrik 1.5.2021 13:37

Tipoval bych, že se posílil četbou Protiproudu nebo Haló novin.

M. Zikmund 1.5.2021 12:16

Autor si teď bohužel zahrál na ty bolševické propagandisty, kteří se stejným způsobem posmívali v Rudém právu ,Č(S)T a především Dikobrazu všem, kdo nevěřili oficiálním verzím.

Že se kolem skladů s municí a zvláště těch, odkud má směřovat materiál do místa bojů, pohybují agenti rozvědek, to je normální. To dělají všichni a všude. Ale jedna věc je sbírat informace a druhá způsobit výbuch skladu. Možností a indícií, jak k těm dvěma ve Vrbenicích došlo, je celkem hodně, ale důkazy žádné (což si ale naše orgány přiznali zatím jen u některých a tu jednu jedinou si nechaly pro budoucí využití). Jak to taky dokázat, když tam zbyla jen velká díra. A až se trochu vysmějete ze své ironie, tak si zkuste podobně odpovědět, co ve skladech ve Vrběnicích dělali zakázané nášlapné miny a nebo jak to, že v tom skladu, co bouchl jako první, byly spolu uskladněné dělostřelecké náboje a letecké miny a zároveň s nimi světlice s bílým forforem, což je proti všem předpisům, protože fosfor jen tak neuhasíte. A pro připomenutí - v tom skladu nejdříve začalo hořet, pak přijeli hasiči a když viděli co viděli, tak raději hned ujeli a udělali dobře.

Od roku 2011 těch vybuchlých skladů munice je přece jenom dost, a to nejen u nás a v Bulharsku, ale i na Ukrajině, Donbase a v Rusku. Tak doufejme, že to není odveta za odvetu za odvetu a za odvetu... Protože to by taky nemuselo mít konce. Tak nám tak nějak vtipně pojednejte i o těch ostatních, ať se zasmějeme.

V. Podracký 1.5.2021 12:13

Neuvěřitelná snůška nesmyslů. Podrobná vyšetřování probíhající dva roky odhalila, že ke skladu munice ve Vrběticích se nikdo nedostal a soud rozhodl, že příčinou bylo samovznícení. Jakékoliv zpochybňování rozhodnutí soudu je zpochybnění našeho právního řádu a toho se dopustila BIS stejně jako všichni fabulátoři snažící se dokazovat "teroristický útok". Teroristický útok nikdo nedokáže a uvidíme jestli jsme ještě právním státem nebo, jestli nabude vrchu nepravda, lži, báchorky a fabulace nebo seriósní vyšetřování policie a orgánů činných v soudním řízení.

P. Pavel 2.5.2021 11:43

Tak, tak, podracký jako obvykle nic jiného než neuvěřitelnou snůšku nesmylů nevyplodil. Policie výbuchy šetřila jako úmyslné obecné ohrožení. Žádný soud o nějakém "samovznícení" nerozhodl. "Samovznícení" se objevila tak akorát v podrackého vlhkých snech.

J. Farda 2.5.2021 14:32

"Podrobná vyšetřování probíhající dva roky odhalila, že ke skladu munice ve Vrběticích se nikdo nedostal a soud rozhodl, že příčinou bylo samovznícení." ?! Doložte to - pak rád se omluvím - nebo čušte!!!

J. Vlček 1.5.2021 12:11

Pan Vodvářka se zcela jistě minul svým povoláním. To, že se stal lékařem, byl nejspíš jen úlet jeho nevyzrálého mládí, nebo poslušně splněné přání rodičů. Jeho talent, který zde dlouhodobě prokazuje, spočívá totiž spíše v ideologické činnosti, než v čemkoli jiném.

Při své zásadovosti je vždy dbalý ideologické čistoty a stranickosti, pro kterou je třeba odhodit vše nepotřebné, jako třeba důkazy pro jeho doměnky, jím předkládané jako nezpochybnitelná fakta, jakož i domněnky jiných, jím pečlivě posbírané v přesvědčení, že čím více domněnek, tím blíže ke konečné pravdě. Jaké pravdě? Samozřejmě, že té jeho!

Pro něho je nejdůležitější, za každých okolností stát vždy na té správné straně barikády, ať to stojí, co to stojí. Nějaké důkazy jsou pro pana Vodvářku zcela vedlejší a nepotřebné, a jakožto takové, je potřeba v zájmu ideologie jakékoli důkazy odhodit jako přebytečnou veteš.

Zbývá pak už jen své ideje a domněnky odborně ponořit do ironické omáčky pro lepší čtivost náročným čtenářům, vše zabalit do hyenismu novinářů, samozřejmě ironicky myšleného, a bašta pro čtenáře je připravena.

Chuť tomuto menu kazí pouze ten hyenismus, vyplývající na povrch této dovedně namíchané omáčky, pro změnu ovšem zbavený veškeré ironie. ;-)

J. Sedláček 1.5.2021 10:54

bohužel se tento blábol nedá brát jako vyšetřovací verze, zůstává jich tedy devět

J. Vágner 1.5.2021 9:20

Pane Vodvářka, zapálení vlastenci s rozhledem, jako vy, to v této zemi měli vždycky těžké. Ty smějící se bestie dokonale odhalil už Hašek a dodnes k tomu není třeba dodat ani písmeno. Nejen, že je drtivé většině ani nehne namáčet čepice do betonu, jak by to už dávno činil každý řádný bojovný národ, ale ještě si z toho divadla dělají srandu. A to ještě garantuji, čepice nenamoči ani ti, co se tím kasaji. Víte čím to je? Nezodpovědně si sní svůj sen o svobodě a nezavislosti a nechápou, že nějaké dubisko, tu na jihu, východě a teď západě, co se o něj budeme moci opřít (a posílat tam prachy a to hodně prachů) prostě potřebujeme. Zápolilo s tím už mnoho prozíravých, namátkou, Bretschneider, Emanuel Moravec, Kolder, Bilak a další a všechno marné. Ztracený národ.