29.11.2023 | Svátek má Zina


GLOSA: Stínová manželka JP

9.8.2007

Okurkovou sezónu se rozhodl Jiří Paroubek řešit tím, že zahájil boj za to, aby se jeho milence říkalo v tisku jinak. Milenka se mu nelíbí a nejspíš se to nelíbí především o dvacet let mladší Petře Kováčové. Řešení je zdánlivě jednoduché – když se blondýnce nelíbí být milenkou ženatého padesátníka, na kterém je nejvíc sexy mozek, má ho nechat napospas původní, stále ještě registrované partnerce. Pokud jí to nevadí, měla by se povznést i nad zcela spisovné pojmenování vlastní pozice a právní kroky činit pouze proti peprnějším označením, jimiž čeština nesporně oplývá rovněž a kde se lze satisfakce domoci snáze.

Ani v tomto směru ovšem není Jiří Paroubek průkopníkem. Před několika lety se jiné blondýnce, čerstvé to první dámě zdálo, že její role v životě vlasti je v právním řádu nedostatečně ošetřena a také že příliš zůstává ve stínu své předchůdkyně. A jiný politik, také se silně sexuálně povzbuzeným mozkem, přímo v televizi sdělil užaslému národu, že on by si o manželce presidenta nějakou tu větičku v ústavě dokázal představit, ehm, žeano.

A tak nezbývá, než doufat, že celá letní bouřka nad titulováním Petry Kováčové se zklidní, až se novomanželům Paroubkovým pár dnů před volbami narodí nádherná dvojčátka. Proč dvojčátka? Protože Topolánek má s Talmanovou jen jednoho kluka!