19.6.2021 | Svátek má Leoš


GLOSA: Pomsta ekologistů?

31.1.2009

(K názvu nedávné vichřice)

Nazývat vichřice, uragány a orkány stále jen ženskými jmény není korektní, soudružky a soudruzi. – Kolik inkoustu již jenom bylo na dané téma prolito!

Nyní se trend prudce obrací. Vichřici, která nedávno zpustošila jihozápadní Evropu (a vyžádala si tamtéž celkem 24 obětí na životech a značné materiální škody), kdosi přiřkl název „Klaus“. To je takové zcela běžné, úplně normální mužské křestní jméno … (Pravda, křestní jméno německé, přičemž Německa se dotyčná vichřice týkala jen okrajově…) Anebo je za pojmenováním malá, politicky „korektní“ pomsta ekologistů obávanému názorovému protivníkovi?

Ať žije rovnoprávnost a nepředpojatost! Což takhle nazvat příští vichřici „Fidel“? To je přece také takové jedno zcela běžné, úplně normální mužské jméno…
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.