30.11.2021 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

GLOSA: Několik vět o státní správě

Ministryně práce a sociálních věcí Maláčová presentovala návrh na plošné navýšení platů zaměstnanců státní správy o 3000 Kč měsíčně. Načasování se jí nepovedlo, neboť právě „jak z udělání“ některá media informovala o úředníkovi pobírajícím slušný plat a pravidelné odměny, který se nakonec za mírné odstupné přesunul do jiného kraje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 18.9.2021 20:24

Ehm ... pro ty, kteří nebyli na vojně, uvádím, že v armádách celého světa existuje bojová jednotka, četa, která má nikoliv jen dvacet, nýbrž různý počet vojáků. Kupříkladu pěší četa US Army za WWII měla 41 mužů ... :-)

J. Ptáček 18.9.2021 14:49

Veškeré činy této nevýznamné husičky směřují k extrémní inflaci mimo rámec inflace přirozené a tím pádem ke znehodnocené koruně, za kterou kdysi bojovala se zápalem, jí vlastním. Jistěže zdaleka není jediným viníkem obludné inflace, je jenom její vládní a také televizní tváří.

L. Čája 18.9.2021 10:37

Naprostý souhlas! Jenom tu 'Cenu Nobelovu' bych pro tento případ přejmenoval na 'Cenu Debilovu'. A že se tak (příjmením Debil) možná nikdo 'nechlubí'? To nevadí, zákon přeci přejmenování umožňuje!

M. Husovice 18.9.2021 10:14

Kdysi jsem byl jednat na Federálním ministerstvu financí, bylo to před rozdělením republiky, existovaly tři ministerstva financí, české slovenské a federální. Starý pán sedící u stolu v koutě se stolem a dvěma židlmi, rozhodoval tenkrát o docela důležitých věcech.Při hovoru jsme dospěli v řeči k rozdělení republiky. Řekl jsem, že po rozdělení, kdy se zruší Federání ministerstvo bude v budovách ministerstva dostatek místa pro důstojné kanceláře. Vyvedl mne z omylu, budeme ještě lidi přibírat a místa bude ještě méně. A tak je tak se vším. Je to smutné, ale ryby si samy nikdy rybník nevypustí. Ať žijí Parkinsonovy zákony. Asi se toho nedožiji ale věřím, že jednou budeme mít každy svého úředníka. ;-€[>-];-D!!

J. Novák 18.9.2021 10:13

selhání STÁTU ČR na všech frontách (resortech), některé odvětví se projeví až časem (inkluze školství), jiné okamžitě (MZe+VH=povodně),.... není resort, který by byl řádně a odborně vypořádán = zmírnění škody z mimořádného ohrožení, nefunguje BRS a krizové útvary KÚ a ČR!!! Např. Covid 19.... jakou prevenci a terapii doporučuje naše bílá mafie + politici??? Není využíván covid19 jako důchodová reforma úmrtím?????? Zákaz IVERMEKTINU této variantě naznačuje.

T. Zlesa 18.9.2021 10:07

Všechno plané řeči. Jediná cesta ke snížení počtu státních zaměstnanců je ve snížení daní. Dostanou méně k rozdělení, sami si najdou cesty jak se živit srovnatelně = omezí své počty. Ovšem na to je třeba politiky, kteří to chtějí.

P. Khail 18.9.2021 9:59

Zaměstnanci státní správy asi budou i vojáci, policisté, hasiči atd. A v 8,5 mil. nevýdělečných jsou i děti, studenti, rodiče na mateřské, důchodci atd. To jste jen vy udělal rovnítko mezi úředníky a zam. st. správy.

L. Caslavka 18.9.2021 9:42

Prdlajz. Doplnte si vzdelani p. Sejna. Dane byly vypracovavany oddelene /deleno pred 2 roky/ a taky tak se sedi. Nemovitost jinde, nez z nabyti. Gdyz prisly o praci, archivuji svoje /6 kolegyn/ a pomahaji archivovat nemovitost !! A chysta se, ze prejdou na nemovitosti... :-)

R. Tichý 18.9.2021 9:25

Statni sprava a levicovi aktiviste jsou ukazkou neustale snahy o vytvoreni perpetua mobile.

S. Ševeček 18.9.2021 8:50

neberete v uvahu další půlmilion těch, kteří pracují ve firmách, institucích a méziskovkách, které by v řádně a rozumně hospodařící Společnosti (velká společnost - Janyška) nemuseli existovat.

M. Šejna 18.9.2021 8:44

Každý FÚ má daň z nabyti a daň z nemovitosti v jedné kanceláři. Takže kolegyně sice archivují zrusenou daň, ale daň z nemovitoti dělají furt.

L. Caslavka 18.9.2021 8:23

No - zena pracuje na FU. Ma na starost 5000 danovych poplatniku. Tak gde je p. Sejno chyba ??? Zensky, kolegyne ze zrusene dane z nabyti nem. věci zatim dodnes archivuji za stejny plat... Tot ́za FU okr. mesta....

M. Šejna 18.9.2021 7:42

Autorovo kouzlo nechtěného?

Autor tvrdí, že půl milionu úředníků tvoří 23 procent veskereho výdělečného obyvatelstva. Takže těch vydělávajících je včetně úředníků jen okolo 2,2 milionu.

Ale obyvatel je 10,7 milionu. Takže 8,5 milionu lidi nevydělává a nechává se živit zbytkem?

Pakud ano, pak řešme těch 8.5 milionu vyživovaných a nikoli půl milionu úředníků.