25.6.2021 | Svátek má Ivan


GLOSA: NASA nemá kvóty?

27.11.2018

Právě jsem se dojatě dodíval na přenos z přistání sondy InSight na Marsu. Samotné přistání bylo úžasně komplikované, což v přímém přenosu samozřejmě nemohlo být vidět. Zato byly vidět jiné věci, které mě velmi zaujaly:

V řídícím středisku, odkud byl přenos a ve kterém milá dívka od počítače hlásila plnění jednotlivých kroků a ostatní jen koukali na monitory a po přistání se začali objímat, bylo odhadem - kamery nezabíraly celek - asi 80-100 lidí. Z toho tak 12-15 dívek či žen. Všechny měly dlouhé vlasy, kromě jedné, která je měla zastřižené u krku. Mezi muži byli dva Asiaté, ale celý zbytek personálu byli... Euroameričané. Nebyl tam jediný, byť jen trochu barevný vědec.

Reportérka v TV studiu byla Asiatka a měla tam různé hosty, protože byl projekt připravován i v Evropě, F, D, I, CH - samozřejmě všichni zástupci byli evropské pleti.

Pak ukazovali, jak před startem dělala NASA road show, tedy výstavy v různých městech Kalifornie, protože je to první kalifornská mise. V personálu všech akcí, pořadatelů a průvodců se objevila alespoň jedna Jihoameričanka. Nakonec se však přece jen ukázal v rozhovoru snědý vědec, nějaký programátor, a to byl Ind.

Takže lze očekávat obrovskou bouři, protože jak si ten Trump může dovolit za státní peníze financovat takhle rasistickou agenturu?Vyhrajte jednu z 5 stavebnic LEGO® DUPLO® Zábavní park v hodnotě 2 599 Kč
Vyhrajte jednu z 5 stavebnic LEGO® DUPLO® Zábavní park v hodnotě 2 599 Kč

Připravili jsme si pro vás 5 krásných velkých stavebnic LEGO® DUPLO® Zábavní park. Stačí odpovědět na jednoduchou otázku a jedna ze stavebnic může...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.