19.6.2021 | Svátek má Leoš


FEJETON: Ze zápisníku rotmistra Topomlínka

5.1.2007

Všem, kdo nejsou spokojeni s mojí novou vládu, tímto vzkazuju: Já s ní spokojen jsem a moc! A tohle je také typické: když se těch nespokojenců člověk zeptá, co se jim na té vládě konkrétně nelíbí, tak jsou najednou v koncích anebo říkají takové nesmysly, jako třeba že Karel ani Džamila neumějí pořádně česky. No bóže, to já taky ne, ale o češtinu tady přece nejde, tady jde o to, aby ta vláda dělala reformy. A ta vláda dělat reformy bude, anebo je nebude moct dělat a budou předčasné volby.

Někteří chytrolíni mi také vyčítají, že jsem prý slíbil štíhlý kabinet a nakonec mám ve své vládě ještě víc ministrů, než měl socan Prdoubek. Na to řeknu jen toto: sliby se maj plnit o Vánocích a my už máme dávno po. Pro mě je důležité, aby ta vláda dělala reformy, a ta vláda dělat reformy bude, anebo je nebude moct dělat a budou předčasné volby.

Já vám ale teď povím, co je za tím brbláním nespokojenců: všichni se proti mně spikli a chtějí mě odstranit z čela strany a vlády! Nejprohnanější z nich je ten dědek na Hradě. Dělá, jako že mě chce za premiéra, a přitom mě za premiéra nechce a nejenom to – on mě nechce vůbec za nic! On si mě prosím před médii dovolí napomínat! Tak já mu tímto vzkazuju, ať si napomíná vnuka, a ne premiéra vlády České republiky (to jako mě). A korunu tomu všemu dědek nasadí, když se sejde s Prdoubkem, kterého nenapomíná, ale naopak se s ním plácá po zádech a domlouvá, co budou dělat ve třetím pokusu, protože ten můj druhý už společně odepsali!

Další spiklenec je Pavel Blém, který si hraje na svatouška, ale přitom měli s Prdoubkem na pražské radnici takový bordel, až se mi z toho dělá zle! Je jasné, že ten Blém by se chtěl zase paktovat s Prdoubkem, aby ten bordel, co měli v Praze, spolu zavedli v celé České republice, já jim v tom ale zabráním!

Vlastimil Hnusný, to je další spiklenec: hraje si na ekonomického odborníka, i když žádným ekonomickým odborníkem není, určitě o nic větším, než jsem já odborníkem přes politiku, a za to, že jsem na to přišel a nebál se s tím jít ven, mě chce zničit. V tom mu jde na ruku Jan Nahradil, který je můj kamarád, ale mimochodem také pěkná sketa, která mě chce zničit a využívá k tomu své židle, co má v Bruselu, ze které ho nemůže nikdo shodit.

Ale hoši, radím vám, pořádně se držte, než vás z těch vašich židlí shodím. Jakmile protlačím svou novou vládu parlamentem, tak vás spolu s Kalouskem, Bursíkem, Káčou Žakovou, Melčákem, ano i s Luckou začnu hezky jednoho po druhém z těch vašich židlí vyhazovat. A jestli mi k tomu Kalousek, Bursík, Káča Žaková, Melčák a Lucka nebudou stačit, zavolám Márovi a pak to teprve pofrčí!

A té megeře z Ostravy, té se také pomstím: udělám jí Talmana.

www.danes.cz
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.